Monitor Audio BX Centre vs Monitor Audio Bronze Center

samfisher74

New member
Witam , noszę się z zamiarem zakupu głośnika centralnego do mojego sprzętu , wybór padł na Monitor Audio . Do tej pory myślałem że kupie MA BX Centre ale nie dawno na rynku pokazała się kolumna MA Bronze Centre , ta pierwsza to wydatek około 600 zł , ta druga "nowsza" to wydatek około 800-900 zł . Jak myślicie , czy warto dac 200 zł więcej czy kupic ten tańszy model , czym one się różnią oprócz rzeczy widocznych gołym okiem ( głośniki)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nowy Bronze poza inną konstrukcją głośnika niskośredniotonowego (bez kopułki), nowym (podobno) tweeterem, jest również lżejszy od swojego starszego brata...
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
samfisher74 mamy podobny sprzęt, i sam mam podobny dylemat czy inwestować w centrala MA BX.
Bo co stracimy oprócz kontynuacji serii kupując o polowe tańszy JAMO S62cen
System 2-drożny, zamknięty, ekranowany magnetycznie
Średnica głośnika niskotonowego: 102 mm
Średnica głośnika wysokotonowego: 25 mm
Skuteczność (dB - 2,8V / 1m): 87 dB
Częstotliwość przenoszenia: 75 - 20 000 Hz
Impedancja: 6 Ohm
Waga: 5,2 kg
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 133 x 400 x 210 mm
Moc ciągła: 80 W
Moc szczytowa: 130 W
 

lobos

New member
Bez reklam
W sumie jak kolumny "zamaskowane" będą stały to niby mogłoby być, ale ja jakoś chciałbym z jednej serii mieć wszystko.
Co innego sub, ale w przypadku kolumn to jednak dążyłbym do ujednolicenia.
 

katka10

New member
W sumie jak kolumny "zamaskowane" będą stały to niby mogłoby być, ale ja jakoś chciałbym z jednej serii mieć wszystko.
Co innego sub, ale w przypadku kolumn to jednak dążyłbym do ujednolicenia.
To juz sa wartości dodane, wiadomo estetyka ma znaczenie i na pewno cena odbija się na jakości wykonania itd. Chociaż mocła by byc o 100-150 zł niższa- wtedy nie miał bym dylematu- a używek z Black Oak jak na lekarstwo...
Celowo kazda seria kolumn różni się od siebie by trafić w rożne gusta odbiorców...
Zaletą BX są " białe" membrany i centralem z serii można się pochwalić- chociaż żałuję ze nie skusiłem sie na kolor apple tylko wybrałem black..po czasie stwierdzam że wyglądają mniej atrakcyjnie od koloru drzewnego...
 

samfisher74

New member
Ja tez zastanawiałem się nad tym żeby kupic tańszy central , ale jednak postanowiłem na bx Center ,u mniekolumny mają pościągane maskownice i będzie widać że to głośniki jednej marki i ladniej to wygląda
 

lobos

New member
Bez reklam
Bez maskownic to już w ogóle nie ma o czym mówić ;-)
Wszystko musi mieć ręce i nogi nawet gdy trzeba dołożyć ;-)
 
Do góry