Monitor Audio Bronze czy Dali Zensor do Onkyo TX-NR609 ???

BOBBY PL

New member
Witam serdecznie Forumowiczow, jestem tutaj na forum nowy wiec zaczynam od przywitania, czesc :)
Sprowadza mnie tutaj dylemat w podjeciu decyzji co do zakupu pelnego zestawu 5.1, jak w temacie mam dwie opcje ktore mieszcza sie w moim budrzecie jak i pasuje mi design tych zestawow.
Amplituner to Onkyo TX-NR609 + docelowo PS3 jako BR i CD.
Opcja 1:
MA BX5 + BX Centre + BX-FX lub BX1 (do przemyslenia) + BXW-10
Opcja 2:
Dali DZ5 + DZ1 + DZ Vokal + Dali E-12F
Pokoj ma szeroksc 3m a dlugosc 6m z tym ze TV jest zainstalowane na scianie 6 metrowej centralnie, wiec dystans z sofy do TV to tylko 3m.
Wykorzystanie zestawu to: 40% koncerty, 40% filmy, 20% gry i radio internetowe.
Preferencje muzyczne dosc rozbierzne: Scorpions, Metallica, JM Jarre, M Oldfield, Vangelis, Tiesto, Armin van Buuren, Shiller, The Black Eyed Peas i ciekawe kobiece wokale :)
Na rozrywke z KD mam czas jedynie wieczorami i jestem szczesliwym tata 2 letniego urwisa, wiec od zestawu oczekuje detalicznosci i dynamiki w polaczeniu z cieplym, miekkim lecz nie dudniacym basem, ladnej sceny muzycznej dla koncertow z DVD i BR a to wszystko przy rozsadnym korzystaniu z pokretelka Volume.
Mam nadzieje ze pomozecie lub naswietlicie plusy lub minusy takich konfiguracji za co bede bardzo wdzieczny. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

BOBBY PL

New member
Tez bym wolal, w szczegulnosci ze, serie Silver + Onkyo 608 ma moj znajomy, czasami robimy sobie meskie wieczory z dobrym filmem lub koncertem przy szklaneczce whisky, to przez jego sprzet wybor padl na taki a nie inny amplituner lecz niestety budrzet na silvera za maly a te dwa zestawy ktore opisalem sa dostepne dla mnie w dobrej cenie, do konca stycznia musze podjac wiec decyzje.

Dziekuje jednak za propozycje i czekam na wiecej.

Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BOBBY PL

New member
Dzieki wielkie za propozycje, pojawia mi sie jednak male "ale", mianowicie zauwazylem ze kolumny Roth-a maja otwory bass reflex w tylnej czesci, a MA lub DZ posiadaja go z przodu konstrukcji, obawiam sie ze rozwiazanie zawarte w produkcie Roth-a moze nie zdac w moim przypadku egzaminu poniewarz nie mam mozliwosci odsuniecia glosnikow od sciany na tyle zeby zapewnic im komfort pracy a wydaje mi sie ze, moze miec to wplyw na jakosc dzwieku, fachowiec nie jestem, wiec jezeli sie myle drodzy forumowicze to prosze mnie poprawic.
Co do basu z suba to ma byc w odpowiednim momencie i dawce jako uzupelnienie, halasu mam pod dostatkiem w pracy i tez nie zabardzo lubie jak mi szklaka po stole podskakuje, wiec co do suba to trafna sugestia.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BOBBY PL

New member
Tak jak pisalem wczeniej, TV jest powieszony centralnie na 6 metrowej scianie, na ktorej znajduja sie drzwi wejsciowe do kuchni z jednej strony a na pietro z drugiej wiec rozstaw kolumn w tej konfigoracji to 2m od prawej, 2m od lewej co daje odstep pomiedzy nimi tez 2 metry, innej mozliwosci nie ma, odsuniecie 35centymetrowej kolumny od sciany na +/- 35 cm tez nie wchodzi w rachube, TV mam 3 metry od sofy wiec kolumny wystawaly by "prawie" na srodek pokoju co zakluci swobodne przemiestrzanie sie w kierunku drzwi juz nie wspominajac o dziecku ktoremu ciezko bedzie wytlumaczyc zeby je ostroznie omijal :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wlasnie wrocilem z kolejnego odsluchu, a wlasciwie odslochow. W jednym salonie, 25 metrow zaprezentowano mi Dali Zensor 5 z Denonem i nie brakowalo im niczego, cieple, calkiem dynamiczne, moze nieco bardziej niz Dali Concept 6, basu nie za duzo, gory tez nie.
W tych 25 m dawaly rade, potencjometr odkrecony do 1/3 skali zna Denon 1912 z odtwarzacem 1611UD.
Natomiast w innym sklepie, w zdecydowanie mniejszym pomieszczeniu puszczono Dali Zensor 7 z Yamaszką 810 i odtwarzaczu 1010. Z pozycji stojącej bylo ok, ale w siedzącej łupało basem niemilosiernie, nie dalo sie sluchac, zejscie z basem -6dB pomoglo tylko pozornie, bo bylo słychac, ze to nie jest naturalne

Takie moje spostrzezenia, wiec chyba rzeczywiscie do 18 m Dali 5 beda w sam raz. W tych 25 m dawaly rade, potencjometr odkrecony do 1/3 skali zna Denon 1912 z odtwarzacem 1611UD
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
BX6 jak na tak sporą kolumnę są bardzo ustawne, można je spokojnie wstawić do średniego pokoju (15-20m), są tak zestrojone że nie dudnią i mogą grać jako konstrukcja zamknięta z pozatykanymi bas refleksami (i tak grają właśnie najlepiej)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Własnie się wkurzułem. Stwierdziłem, ze nie bede sie ograniczl i wezmę RX6 5.1, jesli nie za gotówke to najwyzej na raty. Rx8 raczej za duze do moich otwartych 18m, choc na taki zakup przydalby sie odsluch w domu rx6 oraz rx8. W koncu to drogi zakup na lata.
 

Deimos

Banned
To "wkurzenie" szybko Ci przejdzie jak zaczniesz w domu RX-y słuchać.
Kolumny kupuje się na lata, więc lepiej zawsze dążyć do jak najlepszego zakupu (czyli wyższego modelu), niż potem żałować i zmieniać po paru miesiącach ze stratą przy sprzedaży...
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

BOBBY PL

New member
BX6 tez kiedys sluchalem w tym samym salonie z Denonem, Onkyo i Harmanem. - Miodzio i do 18m jak znalazl. BX5 jedank slabsze.

Dziekuje za podzielenie sie spostrzezeniami z odsluchu tych zestawow, napewno cenne sugestie, u mnie "niestety" juz zapadla decyzja, Onkyo 609 bedzie zasilalo BX6 + Center, narazie w przyszlosci rozbudowa systemu do pelnego KD chociaz juz teraz nic mi nie brakuje w stosunku do poprzedniego systemu ktorym byl samsung dolaczony gratis do telewizora ;)

Wybor MA podyktowany byl rowniez kwestiami serwisowymi "wrazie czego" mieszkam na stale na wyspach i do producenta mam przyslowiowy rzut beretem co ulatwia i skraca czas w razie jakichkolwiek problemow.

Pozdrawiam
 

rusek26

New member
witam również zastanawiam się nad zakupem tych dwóch zestawów MABX6 lub ZENSOR 7, ampli który by je napędzał jest własnie 609 lub jakiś HK, które z tych kolumn będą potrafiły mocno i dynamicznie nagłośnić 22m2 i jak będzie trzeba zagrać delikatnie i czysto. Do zakupu około 2 miesiecy , wcześniej myślałem nad klipsch rf-62 lub paradgim 9v6, chce aby kolumny miały tzw. wygar i potrafiły zagrać melodyjnie z pięknym basem i czysto. do dali myślałem żeby dokupic rel t5 słucham różnej muzyki . na odsłuchu jeszcze nie byłem na razie czytam opinie ,strasznie chwalicie bx6 nie powiem są śliczne zależy mi również na wyglądzie
 
Do góry