Monitor audio br6

Remool

New member
Witam,

Od tygodnia jestem właścicielem MA BR6, (wcześniej miałem QUANTUM 505, JBL E80, JAMO C405) podczas odsłuchu w sklepie zachwyciły mnie głównie średnie tony i przyjemne, ciepłe ale dosyć szczegółowe wysokie tony niestety nie zwróciłem uwagi na jakość basu (w sklepie podpięte były do wzmacniacza firmy Marantz). W domu po podłączeniu do mojego Pioneera VSX915 jestem mocno zawiedziony jakością basu, jest on jak dla mnie zbyt płytki i dość twardy (podbity średni zakres) brakuje niższych częstotliwości podobnie jak w E80 (tam jednak był on głębszy). C405 bas jak dla mnie miały najlepszy z wszystkich kolumn które do tej pory miałem brakowało im jednak szczegółów w wyższym i średnim zakresie. Wszystkie kolumny zasilałem Pionierem VSX915, być może bas który mnie drażni w MA BR6 jest wynikiem złego doboru amplitunera, dlatego proszę o pomoc czy zmiana amplitunera może znacząco zmienić charakter basu. Ewentualnie czy zmiana kabli coś da. Czy zwyczajnie te kolumny tak mają, podobnie jak E80 i za wiele nie da się zrobić.
 

Remool

New member
Jak masz nowe kolumny to trzeba je rozegrać :) słuchaj sobie normalnie, a bas pojawi się z czasem.
A więc cierpliwie czekać na poprawę. Czy wygrzanie, czy też rozegranie głośników rzeczywiście może mieć aż taki wpływ na bas, uwydatni z czasem jego niższe pasmo i spowoduje żeby bas stał się bardziej miękki i zarazem przyjemny dla ucha? Obawiam się jednak najgorszego tzn. że te kolumny tak mają:niewiem:. Pozdrawiam
 

don111

Banned
BR6 wymagają mocnego wzmacniacza bo mają przeciętną efektywność wbrew temu co piszą w danych (żadne tam 90db)

akurat jestem uczulony na punkcie twardego, dudniącego basu (tego typu jaki mają E80), miałem nowe BR6 u siebie i powiem tyle - E80 to ich przeciwieństwo
BR6 podłączone pod HK 680 bez żadnego wygrzewania miały bas miękki i szybki, o zapasie mocy nie wspominając
po wygrzewaniu być może było jeszcze lepiej ale przepaści raczej nie będzie, zawieszenie jest miękkie od nowości
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
E80 nie maja twardego basu i nie dudnią, prędzej piszesz o ES80 w spotkaniu z betonowymi murami w mieszkaniu. Co tu też porównywać dwa razy tańsze głośniki do droższych :)
 
Ostatnia edycja:

Remool

New member
Dzisiaj miałem okazję przetestować moje BR6 z ampli MARANTZ-a sr5004 i powiem Wam że specjalnie nie słyszę różnicy, może poza delikatnie ocieplonym dźwiękiem w stosunku do mojego PIONEER-a VSX915. W każdym bądź razie bas jest tak samo drażniący, wyraźnie podbity jest zakres wyższego basu (jak na moje ucho około 80-90 Hz) i przez to niższe częstotliwości nawet jak już się pojawią, są zdominowane przez te wyższe. Także odsłuch bez subwoofera zawęża dolne pasmo.

Co do E80, kolega ma je podpięte do jakiegoś wyższego modelu HK i bas jest rzeczywiście lepszy niż kiedyś na moim VSX915 (mniej twardy i bardziej głęboki niż w moich BR6).
 

radzik128

New member
nie wiem o co wam chodzi ale u mnie br6 podpiete pod onkyo 807 i narazie nie narzekam na brak basu a skals basu nie jest podniesiona na maksa tak jak predzej pisałem jak dla mnie bajka głosniki podłączone pod bi-amping
 

piotr818

New member
Bez reklam
przepraszam, zapomniałem o zasadach tego działu, żadnego złego słowa na JBL... znikam już ;)

A ja się nie boję i powiem że, JBL grają fatalnie przy muzyce poważnej to na marginesie a do BR6 niestety te kolumny nie grają dobrze z Pionierem lekką poprawę uzyskasz przy zmianie kabli
i podwojeniu BI-( nie kupuj w ciemno przetestuj). Do tego amplitunera polecam kolumny Mission M 34 lub HECO Metas 500 mają większą efektywność i grają więcej dołem.
 

Remool

New member
A ja się nie boję i powiem że, JBL grają fatalnie przy muzyce poważnej to na marginesie a do BR6 niestety te kolumny nie grają dobrze z Pionierem lekką poprawę uzyskasz przy zmianie kabli
i podwojeniu BI-( nie kupuj w ciemno przetestuj). Do tego amplitunera polecam kolumny Mission M 34 lub HECO Metas 500 mają większą efektywność i grają więcej dołem.
piotr818 a co powiesz o Mission M35i może udałoby mi się je u siebie odsłuchać, tylko czy warto targać je na górę:smile:.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Warto - te kolumny mają niesamowicie duży zakres niskich ani MA ani JBL nie mają żadnych szans. Przy ustawieniach obie lekko do środka i nie zapomnij o przyzwoitych (nie złotych) kabelkach.
 

don111

Banned
Już próbowałem zatykać i przednie i tylne bas refleksy, różnica minimalna, wyższy bas minimalnie przytłumiony, a niższego zejścia dalej nie ma :(.
stawiam, że masz przede wszystkim problem z akustyką pokoju/ustawieniem kolumn w pokoju
jak z wytłumieniem ? masz jakiś grubszy dywan, zasłony na okna, na ścianach coś wisi czy gołe ?
kolumny stoją na dłuższej czy krótszej ścianie ? z dala od tylnej ściany/narożników ?

właśnie z ciekawości słucham teraz BX6 na moim amplitunerze i poszło z basem lekko w tym samym kierunku, trochę utwardził się ale tragedii nie ma, nadal ogólnie zdecydowanie jest bardziej po stronie "miękkości" i dużej sprężystości, z niezłą kontrolą
jakby kogoś interesowało - BXy grają z Denonem bardzo średnicą, wysokie tony aż za gładkie i trochę wycofane, bas nawet niezły jak na połączenie z amplitunerem
generalnie dźwięk lekko "sztywny" bez takiej soczystości, głębi jak na wzmacniaczu, choć i tak jest lepiej niż się spodziewałem
 
Do góry