Monitor 27"-32"

otake

New member
Jestem osobą dość wybredną jeśli chodzi o jakość obrazu zwłaszcza chodzi o piękne nasycone, żywe kolory. Aktualnie mam kdl-32V4500, kupiłem go dosyć okazyjnie więc lekko przymknąłem oko na rozdzielczość ekranu. Niedawno w pracy dostałem nowy monitor (iMac) i teraz na moim się słabo pracuje - hd redy to z mało. Kupiłem monitor asus VE278, ten monitor okazał się trochę mały :grin: a po za tym kolory były takie średnie - nie wyglądały jak na moim firmowym monitorze i były porównywalne do starego tv...
Moje wymagania to 27-32, min 2 złącza hdmi lub hdmi i DVI-D lub 2 DVI-D lub MDP i hdmi lub MDP i DVI-D, rozdzielczość full HD lub wyższa ale w formacie 16:9.
Monitor był by używany głównie do przeglądanie internetu/czytania książek/dokumentów/ i do grania na konsol(PS3). Zależy mi na tym aby obraz wyglądał jak najlepiej. Na ten cel mogę przeznaczyć tak około 1500zł ale lepiej trochę mniej, sprzęt może być używany...
Czy opłaca się kupować tv pod takie zastosowania czy zostać przy monitorze(nie oglądam tv, ewentualnie filmy blue-ray)? Co mi polecacie?
 
Do góry