Moje uwagi nt. tego FORUM

pmcomp

New member
Witam,

bardzo długo zbierałem się do napisania tego postu.

Z przykrością muszę stwierdzić, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nasze forum diametralnie zmieniło treść. Moim zdaniem nie jest to forum o HD czy HDTV tylko forum o sprzęcie. Coraz częściej padają pytania co wybrać, pomóżcie z tak prozaicznymi pytaniami, że ręce opadają. Do takich problemów służą zazwyczaj grupy dyskusyjne.

Moim skromnym zdaniem forum niedługo całkowicie zmieni swoje oblicze, ja jestem tutaj z przyzwyczajenia i z sentymentów. Sami wiecie, że kilkunastu forumowiczów przeszło gdzie indziej, przez co to forum straciło swój klimat i ciekawe tematy.

Może już czas aby moderatorzy i admin wkroczyli i nadali temu forum dawny kształt, ciekawą zawartość i tchnęli nowe życie.

Czego wszystkim i sobie życzę.

Pozdrawiam
 

Banan

New member
No to juz widze tą burzę;) Ja akurat jestem innego zdania ale ... po to jest własnie foru aby dyskutować, rozmawiac, przekonywac, POMAGAĆ, naprowadzać, wyjaśniać i co tam tylko jeszcze pasuje:)

POZDRO również dla aksperta któremu ręce opadają:)
 

dnc

Moderator
VIP
Hdtv

Powiem tak. Era HDTV nadchodzi, czy nam sie to podoba czy nie. Ludzie to widza i zaczynaja szukac informacji, pytac, błądzić i "odnajdywać ściezki". To forum było na początku o HDTV jako o pewnym zjawisku dla amatorów i ganów HD. Czas przecierania szlaków prawdopodobnie dobiegł końca i teraz już zaczął się czas "żniw" czyli kupowania, testowania, opinii, uwag itd przez przeciętnego zjadacza jogurtu. HDTV, to nie tylko, angielskie słowa zlepione w jeden slogan, ale to rynek zbytu dla kilku ludzi na tym forum. Skąd jednak mają brać swoją wiedzę ludzie, jesli nie od sprzedawców. Kiedy przychodzimy kupić chleb, nie trzeba nam specjalisty od pieczywa, ale kiedy zjawiamy się po sprzęt AV wtedy taka porada jest jak najbardziej na miejscu. Dlatego nie uważam, zeby to forum w jakis znaczący sposób odbiegało od zapotrzebowania na ludzka wiedzę. Po prostu zmieniło swój styl wskutek tego, że jest tutaj zarejestrowanych spooooooro osób i każdy dodając swoje zdanie, nadaje mu kształt. Wydaje mi się zatem, że obecna forma forum to wypadkowa zapotrzebowania ludzi na wiedzę z zakresu HDTV. A HTDV to przede wszystkim sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt.
Jedno czego mi tutaj brakuje, to panelu dyskusyjnego na temat HDTV od kuchni, czyli rozwiązań stosowanych przez nadawców treści HD, sposobie przesyłania i obróbki studyjnej, np. filmów kinowych itp.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Podzielam zdanie przedmówcy.
Sprawdzam strony HDTV z całego świata i w żaden sposób nie odbiegają na forum w tematyce.
To przepływ osób i ich problemów kształtuje - problemy
Dzięki fantastycznym członkom forum - pytania nie zostaja bez odpowiedzi .
Ale również specjalne wątki mają wywołać wątpliwości i dyskusję nad nimi A przepływ informacji ogólnych - ma zapoznać z rozwojem i kierunkami w HD - w Polsce , Europie i na świecie.

Osoby które wystepują z problemami , mają nadzieję że ich ważne problemy /czasami błahe dla specjalistów / nie zostana bez odpowiedzi.

Co do profilu specjalistycznego - wiem że administrator planuje nowe rozwiazania i to niebawem.
Zmieni się kształ bo zmienia się zapotrzebowanie na wyjaśnienia.
W wielu przygotowanych pracach w rozmowach z adminem - portal ma odpowiadać na zapotrzebowanie od kuchni .

pozdrawiam
 

wyciu

New member
Witam,moim zdaniem to troszke wątpie by kiki podzielam zdanie przedmówcy.


Ja bynajmniej to wiem jedno że powinna być zmieniona nazwa tej strony,czyli z

http://www.hdtv.com.pl

na nazwe która bardziej pasuje tzn.

http://www.sklep.hdtv.com.pl

Fakt faktem jest taki jak koledzy piszą tu w tym poście tzn.że tu się nie dyskutuje o tematyce HDTV tylko o perfidnym chandlu tą technologią ,o dorobieniu się kasy na HDTV !!!!
 

DarekM

New member
wyciu napisał:
Fakt faktem jest taki jak koledzy piszą tu w tym poście tzn.że tu się nie dyskutuje o tematyce HDTV tylko o perfidnym chandlu tą technologią ,o dorobieniu się kasy na HDTV !!!!

To straszne jest, co piszesz. Pieniądze nas zaślepiają... A w przypadku HDTV i pokrewnych tematów to całkiem spore pieniądze.
Zamiast rozmawiać o ideach, trendach i technologiach, ciągle ktoś pyta co, gdzie, za ile? I ktoś odpowiada, doradza lub odradza. Kilka osób dzięki temu nie wyrzuciło pieniędzy w błoto. To po prostu "perfidny handel technologią"!!!!
I kto jest temu winny? Niech zgadnę.... PO?

A tak na poważnie - ja nie widzę powodów, dla których oferowanie sprzętu lub jakichkolwiek usług na forum było rzeczą złą. Każdy z potencjalnych kupców i tak sprawdza ceny w kilku a nawet kilkunastu miejscach. I na koniec kupuje i tak tam, gdzie chce.

Pozdrawiam
Darek
 

nowy66

New member
Czasami czytam to drugie forum, ale jak dla mnie (na razie) jest zbyt .... hm... profesjonalne, zbyt "techniczne". Przynajmniej na dzisiejszy poziom mojej wiedzy.

A na tym forum, pobłażanie zachowaniom - bardzo delikatnie mówiąc - z wyraźnym brakiem kultury - jest moim zdaniem - przynajmniej niestosowne. Takie zachowanie zniechęca do czytania.

Do meritum : może podzielić forum na np. Dla zaawansowanych - Dla początkujących - Co kupić? - Gdzie kupić - itp..... I wtedy dzielić na rodzaje sprzętu. Wtedy rozszerzy się zakres czytających i chętnych do dzielenia się swoimi uwagami. Nie ograniczając się tylko do jednej grupy czytających/piszących. Chcaiłbym nabierać wiedzy z czasem. Przchodząc na kolejne szczeble wiedzy o HD. A jeśli ograniczę swoje potrzeby do info co? gdzie? to OK. Stop.

Odpowiedzcie sobie sami (fachowcy) ile czasu zabrało wam dojście do tego poziomu wiedzy, który już macie ?

pzdr
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Dawno tu nie byłem.
Zakopmy topory.
Pozdro dla KIKI i Ar2.
HD Net playery wygraja z HDDVD i BD.
Coś ustalmy ?
Bo nas Hi-Jack rozjedzie.
A nie ma do tego kompetencji i wiedzy !

PS Bardzo fajna edycja .
Gratuluję.
Coś może o półwyspie LALKA Łańsk- pod HD fanów meeting na wiosnę ?

Daję link do "warszawki"
http://**********.com/
Razem będzie lepiej !
Wystawimy sprzęcior , że głowa boli.
Będzie głośno o tym.

pozdro
Janunio
 

DarekM

New member
pmcomp - Ty chciałes się popisać na innym forum, czy masz jakies inne cele?

http://**********.com/index.php?showtopic=646
 

mystic

New member
dnc napisał:
Powiem tak. Era HDTV nadchodzi, czy nam sie to podoba czy nie. Ludzie to widza i zaczynaja szukac informacji, pytac, błądzić i "odnajdywać ściezki". To forum było na początku o HDTV jako o pewnym zjawisku dla amatorów i ganów HD. Czas przecierania szlaków prawdopodobnie dobiegł końca i teraz już zaczął się czas "żniw" czyli kupowania, testowania, opinii, uwag itd przez przeciętnego zjadacza jogurtu. HDTV, to nie tylko, angielskie słowa zlepione w jeden slogan, ale to rynek zbytu dla kilku ludzi na tym forum. Skąd jednak mają brać swoją wiedzę ludzie, jesli nie od sprzedawców. Kiedy przychodzimy kupić chleb, nie trzeba nam specjalisty od pieczywa, ale kiedy zjawiamy się po sprzęt AV wtedy taka porada jest jak najbardziej na miejscu. Dlatego nie uważam, zeby to forum w jakis znaczący sposób odbiegało od zapotrzebowania na ludzka wiedzę. Po prostu zmieniło swój styl wskutek tego, że jest tutaj zarejestrowanych spooooooro osób i każdy dodając swoje zdanie, nadaje mu kształt. Wydaje mi się zatem, że obecna forma forum to wypadkowa zapotrzebowania ludzi na wiedzę z zakresu HDTV. A HTDV to przede wszystkim sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt.
Jedno czego mi tutaj brakuje, to panelu dyskusyjnego na temat HDTV od kuchni, czyli rozwiązań stosowanych przez nadawców treści HD, sposobie przesyłania i obróbki studyjnej, np. filmów kinowych itp.


Zgadzam się z Tobą w 100% Osobiście nie mam nic przeciwko temu, że ktoś tam coś zarabia. A zarabia na to swoją pracą.
Innego zdania bym był gdyby HDTV to była idea, idea stworzona przez pasjonatów dla pasjonatów, stworzona za friko i za friko rozpowszechniana, za którą nikt kasy nie bierze, wtedy byłbym przeciw biznesom w takich miejscach jak to forum.
Był czas, że szukałem sprzętu dla siebie i strasznie chodził mi po głowie pewien ekran. Cieszę się, że trafiłem właśnie tu, co uchroniło mnie od popełnienia błędu, którego teraz bym sobie pewnie nie wybaczył.
 

hawk70

New member
Wydaje mi się, że trochę przesadzacie. Dlaczego obie grupy ludzi nie mogą się zebrać na jednym forum. Przecież są tematy sprzęt i są tematy inne. Może po prostu się pogodzić i zebrać do kupy ;-). Lubię posty z tamtego forum ale nie czuję się często na siłach aby w nich uczestniczyć (za zielony jestem) a na dodatek przeglądanie dwóch miejsc jest czasami uciążliwe.
Nie przeszkadza mi to, ze kiki uprawia biznes. Bardziej irytuje porażająco niski poziom intelektualny i kulturalny niektórych userów (ale wygląda na to, że admini wreszcie zareagowali za co dziękuję). Lepiej przecież kupić od kikiego niż w MM. Przecież na dobrą sprawę każdy z nas może też zająć się tym biznesem. Chłopak zechciał zainwestować, założyć firmę i podoba mi się w tym wszystkim fakt iż nie ogranicza się jedynie do handlu (a jeśli już nawet handluje to nie nachalnie) ale także doradza a nawet inicjuje własne tematy. Ma do tego przecież predyspozycje gdyż zajmując się tym zawodowo śledzi co się dzieje na rynku niejako za nas.
Brakuje mi jednak tu postów userów typu januanio bo można się od nich wielu rzeczy dowiedzieć. Może rzeczywiście zakopać topory i jakoś połaczyć siły. Chyba najlepszą okazją będzie organizacja takiego zlotu. Już się na niego cieszę.:D (chyba, że przyleci Jubo Jest z najbogatszym Polakiem, który będzie chciał nam udowodnić, że jesteśmy biedne neptki - bo znamy ortografię a wtedy przyjdzie czas umierać :-()
A co do kierunków i tematów to obawiam się, że ten trend na razie będzie się utrzymywał. Przykład mojej osoby. Na początku interesowało mnie samo HDTV jako takie. Zaraziliście mnie entuzjazmem i kupiłem TV oraz resztę bajerów. Jestem z tego zadowolony więc w poczuciu misji doradzam innym. Cały czas śledzę newsy. Mam nadzieję, że za jakiś czas dojrzeję do dyskusji na poważniejsze tematy i taka migracja czeka każdego z nas. Wpierw musimy powiększyć grono użytkowników technologii (a nie da się tego dokonać bez cierpliwej pomocy nowym) a dopiero potem wymieniać się wiedzą na wyższym poziomie abstrakcji. Zobaczcie, że to drugie forum mimo niewątpliwie ciekawej tematyki cierpi na brak aktywnych userów.
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Moim skromnym zdaniem jedyną drogą jest połączenie obu trendów - w oddzielnych blokach tematycznych (jak skrótowo opisałem wyżej). Jeden jest niodzowny aby forum sie rozwijało (część handlowa) a drugi niezbędny aby opłacało się tutaj zaglądać.... albo odwrotnie.:)

pzdr
 

mystic

New member
@hawk

Lepiej tego ująć nie można. Zwięźle, no może nie koniecznie zwięźle, ale jak najbardziej na temat, szczera prawda.:cool:
 

pmcomp

New member
Cel jest jeden jedyny i słuszny.

Po pierwsze mój link (ten powyżej) sprawił, że ponownie kilka osób tu zajrzało.
Po drugie post miał sprowokować do dyskusji (i osobiście się cieszę, że kiki odpowiedział jako jeden z pierwszych i na szczęście nic nie wziął do siebie osobiście) i tak jak widzę się stało.
Po trzecie osobiście mi nie przeszkadza, że ktoś coś kupuje, coś sprzedaje, zawsze to mówiłem i mówić głośno będę. Ci, którym to bardzo przeszkadza i tak tu nie wrócą.
Po czwarte, może ktoś to zauważył, ciągle z uporem maniaka uzupełniam dział o filmach, choć też powoli tracę motywację.
Po piąte dalej twierdzę, że ludzie zadają ciągle takie same pytania zamiast pogrzebać trochę po forum i wysilić mózgownicę. Zgadzam się z kiki'm najlepiej zaufać swoim oczom a nie czytać cudze opinie (nie informacje, bardzo często niestety opinie).
Po szóste tracę osobistą motywację do zakładania ciekawych postów bo zaraz giną one w gąszczu tych z gatunku "co kupić".
Po siódme tracę zimną krew jak ktoś chce kupić odbiornik HD do cyfry czy polsatu.
Po ósme, to że to piszę oznacza, że ciągle mam nadzieję, że to forum z forum o klockach i handlowaniu nimi stanie się ponownie forum o HDTV, sprzęcie, filmach, technologiach, rozwiązaniach, nowościach itp.
Po dziewiąte, na "tamtym" forum wątków jest mniej ale są często ciekawe i wnoszą coś nowego (choć też mnie tam pewne rzeczy denerwują i piszę o tym głośno).
Po dziesiąte i ostatnie: zapewne nie zyskam wielu fanów ale na poklasku mi nie zależy. Jak forum będzie fajne to będę tu zaglądał. Jak nie będzie fajne to odejdę bez żalu, a cieszyć się będę, że poznałem osobiście wielu fajnych ludzi o podobnej pasji nazywającej się HDTV, takich jak kiki, ar2, janunio, wyciu czy gmeru.

I tego wszystkim i sobie życzę.

PS. tutaj link tam, co by sobie dla pełnego obrazu poczytać bo jest parę mądrych odpowiedzi i knstruktywnych wniosków:
Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Z wieloma rzeczami przedmówcy się zgadzam. Mi też ręce opadają jak ludzie nie czytają tego co jest tylko zadają po sto razy te same pytania. Palce mnie też bolą od odpowiedzi na temat czy moja Cyfra+ będzie pięknie wyglądać na 50". Nie nie będzie bo nie może. Ale może się nie zniechęcajmy. Może zebrać parę takich dogmatów i je wyświetlać przy zakładaniu nowych userów. Tak naprawdę tych pytań jest zaledwie 5-10. Przedstawiam propozycję poważnie.
A jeśli chodzi o twoje samozaparcie w uzupełnianiu listy filmów to chylę czoła. Masz kolego ciąg na bramkę. Ilekroć coś ciągnę z mojego mułowatego muła i chce się pochwalić to wchodzę na Twoją listę i ..... i to już tam jest. Człeku jak Ty mnie wkurzasz :p. Ale tak naprawdę to powtarzam: chylę czoła i mam nieśmiałą propozycję (jak sądzę wielu ludzi mnie poprze):
1. Nie mam możliwości, czasu, łącza .... aby poważnie się tym zająć.
2. Chciałbym pooglądać filmy HDTV
3. Wiem, że aby skompletować taką listę odwalasz kawał roboty i wywalasz kawał kasy.
4. Nie śmiem proponować "korzyści majątkowych" ;) ale z prawdziwą chęcią partycypowałbym w Twoich kosztach (jeśli to tak mogę nazwać) mając nadzieję, że czasem skapnie mi jakiś okruch z Twej przebobatej kolekcji :D
 

witmak

New member
Jeżeli mogę to jakoś bym się chętnie dołączył do hawk70, też czau mi brakuje, ale cenię czas i umiejętności innych!!!!
 

sewan

New member
pmcomp napisał:
Cel jest jeden jedyny i słuszny.

Arbitralnie powiedziane. Tylko jaki on naprawdę jest? I komu lub czemu ma służyć?

Szczerze powiem, ze nie bardzo rozumiem, o co tak naprawdę chodzi w tej dyskusji....

Forum jest dla wszystkich - czy niektórzy z nas tego chcą, czy nie.
Każdy może się zarejestrować i zadawać pytania o sprzęt, jakość, technologię. Po to jest forum publiczne. Nie mamy prawa ingerować w zawartość wypowiedzi, o ile jest zgodna z regulaminem.

Z tekstów pmcomp'a przebija tęsknota za "starymi, dobrymi czasami", gdy był jednym z nielicznych na forum, którzy wiedzieli, o czym piszą. Teraz takich użytkowników jest znacznie więcej, więcej też jest poruszanych tematów i zagadnień, rzeczywiście niektóre z nich nie wiążą się bezpośrednio z HD, ale to nie umniejsza faktu, że są ciekawa i potrzebne. Pomagają ludziom.

Forum nie może służyć jedynie garstce "tych jedynie słusznych" i poruszać "jedynie słuszne" tematy. Czy forum straciło swój klimat, jak pisze pmcomp? A czy to chodzi o klimat? Czy to znaczy, że mamy stworzyć elitarny klub userów HD, żeby zachować coś takiego jak klimat? Może pobierajmy też składki członkowskie? To jakaś bzdura....

Nikt nikomu nic nie narzuca - dlatego wydźwięk niektórych postów, że forum jest konkurencyjne, jest całkowicie błędne. Takich forów może być jeszcze kilkadziesiąt, bo każdy może stworzyć własne - i temu nie zapobiegniemy. I każdy user może z nich korzystać, czemu nie? I wcale nie musi być jednego zwyciezcy.

Zgadzam się co do jednego - forum wymaga przebudowania pod względem podziału na część dla początkujących i zaawansowanych. Bo już w tej chwili łatwo się pogubić. Po przebudowie każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie, zarówno zapytać o telewizor do kablówki, jak i dowiedzieć się czym różni się H.264 od VC1.
Ale to leży wyłącznie w gestii admina, więc uśmiechajcie się do Ar2;)

pozdrawiam
M.
 

braavoo

New member
Wow
Ale się zaczyna dziać.
Ja też zauważyłem, że zaczyna się robić mały bałaganik na tym forum. Ludzie, zamiast włączyć opcję "Szukaj" zadają ciągle te same pytania.
Przyznam, że mnie to zniechęca. Dlatego zacząłem poszukiwania innych ciekawych stron o HDTV.

A jeśli chodzi o ostateczny wybór tego co kupić to zawsze i wszędzie będę powtarzał z uporem.

"Sam Zobacz - Sam Oceń - Sam Wybierz - Sam Kup"

dopiero wtedy będziesz zadowolony. W tego typu sprzęcie, który notabene nie koszztuje wcale mało nie warto żałować czasu na porównania różnych modeli. Każdy z nas jest inny, indywidualny, niepowtarzalny.

Bye
 

hojlo1

New member
Bez reklam
sewan napisał:
..........
Szczerze powiem, ze nie bardzo rozumiem, o co tak naprawdę chodzi w tej dyskusji....
...dla mnie wystarczy to podsumowanie wątku.:D

Zadajcie sobie proszę pytanie.... co to jest HDTV i ile z tego mozna na dzisiaj pisać?
(uważam, ze odpowiedź jest dość prosta i w 90% na dzisiaj sprowadza sie do teorii - to o czym tu pisać....??? .).

Technologia HDTV jeszcze nie wkroczyła na stałe i raczej wszystkie pokrewne wątki maja rację bytu (sporo to lat potrwa).

Zaś jak wkroczy na stałe (i załóżmy zniknie całkiem stare - choć to utopia) - to o czym można pisać? (jak ustawić TV?) - przecież , to będzie(jest) całkiem zwykły sprzet, a nie jakieś cudo = naturalne rozwinięcie EDTV stosowane od lat, które sporo osób w części już dawno używalo, więc znowu dyskusja sprawdzi się do wątków: co wybrać/testy/kłopotach ze sprzętem/podłączenia/..., itp... . ;).

Ps - jestem przeciwnikiem przedstawiania np. filmów (itp) bez wyraźnie określonego: miejsca zakupu/dystrybutora itp....(jak ktoś nie wie, o co chodzi, to trudno...) - gdyż ten profil nie pasuje do forum...

Pozdrawiam.:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry