Moje dylematy - zakres cen 1300 - 2300

kreeg

New member
Witam wszystkich.

Postanowiłem się Was podpytać po dobrym miesiącu czytania, szukania, odsłuchu niektórych modeli amplitunerów AV gdyż jestem w kropce. Ale może po kolei:

- pokój odsłuchowy ~20m2, obłożony meblami, sporym akwarium, podłoga drewniana, wysokość pomieszczenia ponad 2.70
- aktualnie kolumny Mission MV-6 + MV-2 + MV-C (widzę że ostatnio popularny zestaw) bez sub
- staruszek amplituner Thomson DPL580HT który z missionami sobie nie radzi za żadne skarby
- odsłuch: 30% audio, 30% tv cyfrowa (upc), 20% Playstation3 + BD, 20% DVD (Toshiba SD 580 EKE)
- oczekuję kodeków HD (blu ray) i przyzwoitego stereo, nie muszę mieć upscalingu sygnału hdmi ani sygnału analogowego
- nie planuję rozbudowy systemy do 7.0/7.1 - 5.0/5.1 mi wystarczy

Portfel: bliżej kwoty 1500/1700, ale jeśli modele wyżej (~2000) warte są dopłaty, rozważę taką ewentualność

Moje preferencje odsłuchowe (żadnym mega audiofilem nie jestem, ale mam jakiś swój gust co do brzmienia):
Dźwięk nie nachalny i uciążliwy, ale precyzyjny, bez wybijających się, dominujących tonów wysokich i niskich, bas niezbyt dudniący, może lekko przeciągnięty, miękki ale słyszalny, wyraźny środek (ale bez jego dominacji), tony wysokie dobrze słyszalne ale nie piskliwe i ostre. Nie będę słuchał muzyki bardzo głośno, bo nie lubię, do tego dochodzą dzieci i żona, która słucha innej muzyki ode mnie (a dokładnie nie słucha PF, a idzie mocniej w Jazz/ rnb / blues)

Co będzie słuchane:
Jarre, Biliński, Oldfield, Vangelis, Pink Floyd, Archive, Black Sabbath, Rush, nuty jazzowe (Sadowska), trochę popu (Dąbrowska, Jackson), muzyka instrumentalna i sountracki (np. OST do Bandyty, Gladiatora itp), nieraz w odtwarzaczu wyląduje Turnau, Genesis, Dire Straits ... jest tego trochę i rozrzut też niemały.

A teraz do rzeczy, czyli co mi wpadło w oko/ucho :)
Marantz NR1501
Marantz SR5003
Denon AVR-1610
Yamaha RX-V465
Onkyo TX-SR507 (ewentualnie 607)
Harman Kardon AVR255
Pioneer VSX-819 (ewentualnie 919)

Jak widać, rozrzut spory cenowo... czego słuchałem? Trzech pierwszych na liście. Brzmienie Marantza z Missionami mnie po prostu urzekło i idealnie trafiło w mój gust.
Denona słuchałem (mocne słowo ... w Media Markt) na byle czym i nie było źle. Yamaha podobnie.

Co do brzmienia pozostałych, mogę tylko bazować na opisach w sieci/waszych doświadczeniach. Prawda jest taka, że jeśli którykolwiek z wymienionych zbliży się brzmieniowo do Marantza a będzie od niego tańszy, to wybór padnie właśnie na ten model. Jestem ciekaw jak z missionami zagrałby HK 255, ale możliwości odsłuchu takiego zestawu w Krakowie na razie są zerowe, a i cena jest najwyższa z wymienionych tutaj.

Czy jest szansa na pomoc w wyborze? Z góry dzięki za każą uwagę/sugestię/pomoc!
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
jak dla siebie miałbym wybierac to tak Onkyo 607 bym odrzucił ze wzgledu na brak pre-outa, Yamha 465 to za niski model jak juz to 765/1065, Denon tez za niski model jak juz to 1910 ale grają ponoć bezpłciowo, takze z tego co podales zastanawiałbym sie miedzy H/K AVR255, Pioneer 919, Marantz 5003 i ich bym odsłuchiwał.
 

pbx

New member
Proponuje podjechać do sklepu np: top hifi i.t.p jeśli się dogadasz to za kaucje będziesz mógł wyporzyczyć sprzęt i w domu ocenić moim zdaniem odsłuchiwanie w sklepach mija sie z celem tak samo jak oglądania tv , inaczej gra sprzęt w dużej przestrzeni , specialnym w studiu odsluchowym a inaczej ten sam w domu co masz meble i.t.p. zainteresuj się marantz oraz pioneer , z tego co zauważyłem dużo słuchasz muzyki cd wiec moim zdaniem tylko wzmacniacz stereo ale wiadomo chcesz mieć 2w1 czyli multichannel oraz stereo ;] tak jak napisalem postaraj się dorwać porządny sklep z sprzętem audio i dogadaj się na odsłuch w domu wtedy będziesz bardziej pewniejszy co wybierzesz :)
 

kreeg

New member
w tophifi właśnie odsłuchiwałem Marantza. Pomysł z wypożyczeniem sprzętu za kaucje jest kapitalny - nie pomyślałem o tym wcześniej. Spróbuję się z nimi dogadać.

Dzięki za info o brak pre-outa w onkyo, umknęło mi to kompletnie. Co do Yamahy - to był jakby model wyjściowy, ale jako jedyny przykuł moją uwagę. Inna sprawa że do Yamahy nie jestem w ogóle przekonany.

Brzmienie Denona jest właśnie takie ... nijakie, ale w miarę znośne (tzn nie irytowało mnie). Co do różnic 1610 / 1910 - to jak dla mnie nie są to różnice które by wymagały dopłaty. 1610 by mnie w zupełności zadowalał. No chyba że różnica w brzmieniu jest tak ogromna :)

Widzę że mój kierunek poszukiwań, czyli Marantz, Pioneer, Harman Kardon jako docelowe ampli jest słuszny.
 

pbx

New member
Wiesz studia odsłuchowe w takich sklepach jak top hifi i.t.p sa specialnie przygotowane ,a pokoiki nasze są już inne w mieszkaniach zgadza się sa firmy co przygotowują pokój spiecialnie do kin domowych czy stereo ale to pomińmy , myśle że jak będziesz w top hifi kupywal sprzęt to nie powinni robić problemu z wypożyczeniem , jeśli byś się decydował gdzie indziej to może być cieżko żalezy od sprzedawców , taka mała uwaga jesli uda ci się wypożyczyć to obchodź się jak z jajkiem gdyż mala ryska i.t.p spowodowana przez ciebie może dąrzyć do kupna tego modelu :). z tego co mówią sprzedawcy w sklepach audio top hifi co z nim rozmawiałem to yamaha bardziej muzykalna jeśli chodzi o płyty cd.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Harmany sa fajne ale nie zapomnij ze mają wiatrak ich chłodzący co mnie osobiście wnerwiałoby, Pioneer'y chyba tez mają wiatrak.
 

kreeg

New member
Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Stoi u mnie nowe ampli czyli ... HK 255 :) Byłem, zobaczyłem, posłuchałem, kupiłem :>

Temat do zamknięcia
 
Do góry