Moja nagrywarka nie odczytuje dysku twardego.

pawel950

New member
Witam. Posiadam nagrywarkę Samsung DVD-HR 777. Gdy podłączam do niej przenośny dysk twardy (Seagate FeeAgent Go 320GB), nagrywarka go nie odczytuje. Wyświetla się napis "Urządzenie USB nie jest podłączone". W instrukcji do nagrywarki pisze że nie wszystkie urządzenia są kompatybilne z nagrywarką, no ale podobno Seagate jest najlepszą firmą od przen. dysków twardych, więc to trochę dziwne żeby nawet ta firma nie była kompatybilna. Czy wiecie o co może chodzić?
 

tomas26

New member
wiec tak jesli masz twardzielka sformatowanego w NTFS to nagrywarki nie rozpoznaja tego sprzetu musisz miec w Fat 32 lub fat sprawdzone na smsungu DVD-HR 773
 

pawel950

New member
tomas26 napisał:
wiec tak jesli masz twardzielka sformatowanego w NTFS to nagrywarki nie rozpoznaja tego sprzetu musisz miec w Fat 32 lub fat sprawdzone na smsungu DVD-HR 773
Tak mam NTFS. A jak można go sformatować na Fat, bo ja jestem w tym zielony :mrgreen:?
 

PopaY

New member
Bez reklam
A czy w ogóle dysk się świeci po podpięciu go do nagrywarki? Bo może być tak, że jest za małe napięcie i po prostu bez dodatkowego zasilania się nie obejdzie. Jaki to dysk dokładnie? Bo Seagate FreeAgent Go to mało mi mówi - sam mam dysk z tej serii 320GB 2,5" bez zewnętrznego zasilania i działa super z moim DVD (sformatowany właśnie programem z linku powyżej).
 

pawel950

New member
PopaY napisał:
A czy w ogóle dysk się świeci po podpięciu go do nagrywarki? Bo może być tak, że jest za małe napięcie i po prostu bez dodatkowego zasilania się nie obejdzie. Jaki to dysk dokładnie? Bo Seagate FreeAgent Go to mało mi mówi - sam mam dysk z tej serii 320GB 2,5" bez zewnętrznego zasilania i działa super z moim DVD (sformatowany właśnie programem z linku powyżej).
Napięcie jest dobre. Model widzę ten sam - 2,5'', 320 GB, USB 2.0. Naprawdę nie wiem o co może chodzić:confused:, mam pendrivera też w fat32 i wszystko działa dobrze:(
 

PopaY

New member
Bez reklam
W takim razie najprawdopodobniej winę tu ponosi nagrywarka :/ Albo 320GB to za dużo (w jednym z moich DVD, a mianowicie Samsung P380 tego dysku też nie widzi), albo po prostu Samsung nie obsługuje tych dysków :/
 
Do góry