[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw RTV !!!

Geronimo zx

New member
w przyszłości , mam nadzieje że do końca roku , będą kupione 2 kolumny surround również Monitor Audio , ale frontów podłogowych nie przewiduję w najbliższym czasie . Na razie fronty to BX2 , a jakie kolumny MA na tył kupić ? jaki to model ?

Gratuluję,najważniejsze są Twoje odczucia ;-)
Teraz niech się spokojnie wygrzewają :lol: A później kto wie,apetyt rośnie w miarę jedzenia także zawsze można przemyśleć rozmieszczenie bx-2 na tył a przód wzmocnić o dobre podłogówki :lol:
20m to nie jest aż taki mały salon,sam takim dysponuję.Muzyki cicho nie słucham i z sąsiadami problemów nie mam ;-)
Na pytanie czy nie jestem za głośny odpowiadają że jest wszystko w porządku ;)

Jeżeli zostaniesz przy obecnym pomyśle to na tył jak najbardziej bx-1 a do bx-2 dokup standy i rozstaw szerzej.
O meble,komody,choinki się nie martw im więcej tym lepiej dla aukustyki ;-) Najważniejsze żebyś nie okładał tym kolumn i zagospodarował im miejsce do grania:)
 

samfisher74

New member
Gratuluję,najważniejsze są Twoje odczucia ;-)
Teraz niech się spokojnie wygrzewają :lol: A później kto wie,apetyt rośnie w miarę jedzenia także zawsze można przemyśleć rozmieszczenie bx-2 na tył a przód wzmocnić o dobre podłogówki :lol:
20m to nie jest aż taki mały salon,sam takim dysponuję.Muzyki cicho nie słucham i z sąsiadami problemów nie mam ;-)
Na pytanie czy nie jestem za głośny odpowiadają że jest wszystko w porządku ;)

Jeżeli zostaniesz przy obecnym pomyśle to na tył jak najbardziej bx-1 a do bx-2 dokup standy i rozstaw szerzej.
O meble,komody,choinki się nie martw im więcej tym lepiej dla aukustyki ;-) Najważniejsze żebyś nie okładał tym kolumn i zagospodarował im miejsce do grania:)
Widzę ,że ciagle mnie nakręcacie w kierunku podłogówek :) ... zobaczy się z czsem . Na chwile obecną kolejność zakupów to 1. głośnik centralny , 2. głośniki surround , 3. Standy . Zobaczymy jak mi finanse pozwolą , być możę wszystko z w/wym. załatwię do końca roku . Na razie zamiast odtwarzacza bluray , będę korzystał z xbox one
 

samfisher74

New member
Panowie nadeszła chwila na zakup głośnika centralnego , pierwotnie chciałem iść w serie MA tyle że głośnik centralny akurat tej firmy jest co nieco drogi , proponujecie mi i tak iść w serie , czy może centralny kupić innej firmy kilka oglądałem np. Mission VCX , Roth Audio Oli C30
 

samfisher74

New member
Też o nim myślałem , nowy kosztuje około 690 zł a BX około 850 zł to jest raptem 150 zł różnicy . Ja myślałem o tańszym centralu np. ten mission VCX kosztuje 480 zł i tu jest oszczędność w stosunku do BX . Jak bym miał wydać na MR 690 zł to wolałbym dołożyć i kupić BX .
 

katka10

New member
Też mam ten dylemat. Tylko ze w moim przypadku nie spotkałem używanych MR w kolorze czarnym...do tego membrana głośnika jest w oryginalnym kolorze..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz wchodzi nowa seria za BX (Bronze)więc chwile się wstrzymaj bo może się zaczną wyprzedaże. Napisz do blackninja może będzie miał dobrą cenę.
 

Geronimo zx

New member
Ogólnie rzecz biorąc teraźniejszy czas jest okresem martwym dla audio (bynajmniej u mnie w mieście) Swój wcześniejszy zestaw 5.0 bx-ów kupiłem dużo,dużo taniej niż ceny w allegro.Uważam że jak kolega trochę poszuka,potarguję się to z pewnością dostanie dobrą ofertę :) ( czego Ci Życzę)
Sam swoje sprzedałem za cenę extra :)
 

sebol81

New member
Kolumny BX Center (nówki) są dostępne w granicach 700 zł. Tylko trzeba rozmawiać ze sprzedawcami, a nie brać jak leci. Bo cena oficjalna jest, jak chyba w przypadku wszystkich MA, trochę przesadzona.
 

samfisher74

New member
Kolumny BX Center (nówki) są dostępne w granicach 700 zł. Tylko trzeba rozmawiać ze sprzedawcami, a nie brać jak leci. Bo cena oficjalna jest, jak chyba w przypadku wszystkich MA, trochę przesadzona.

Własnie o tym myślałem , będę się targował . Kolumny które kupiłem w zeszłym tygodniu , kupiłem o 240 zł taniej niż cena sklepowa " na półce " i prawde mówiąc sprzedawca wcale się długo nie targował zjechał mi z 1390 zł na 1150 zł . W tym wlasnie sklepie BX center jest wystawiony chyba za 850 zł odwiedzę go w tygodniu i się rozpytam .
 

Borixon

Active member
Bez reklam
kolego uciekaj z tymi kolumnami na podstawki migiem, scena ci sie poszerzy i odczucia beda lepsze.
tez nie dawno wybieralem monitory i porownywalem bx do zensor 3 i te drugie wyszly duzo lepiej.

fakt, najwazniejsze jest to ze Ci odpowiada.
 

samfisher74

New member
kolego uciekaj z tymi kolumnami na podstawki migiem, scena ci sie poszerzy i odczucia beda lepsze.
tez nie dawno wybieralem monitory i porownywalem bx do zensor 3 i te drugie wyszly duzo lepiej.

fakt, najwazniejsze jest to ze Ci odpowiada.
Wiesz ja jak już kupuje sprzęt ( podstawki też ) to zawsze jest to zakup solidny i przemyślany . Nie wiem jak z tymi podstawkami będzie ponieważ teraz kupuje nową szafkę rtv kolor biały , wysoki połysk i będzie ona o 25 cm dłuższa o tej która ma teraz , w tej chwili odleglośc między kolumnami to około 125 cm a przy nowej szafce będzie 150 cm jak na mój pokoik to już sporo . Nowa szafka będzie też o 8 cm niższa i wtedy powstanie fajne miejsce na głośnik centralny pod tv a nad ampli. Dopiero jak to zmontuje i posłucham postanowie czy kupie stojaki pod kolumny.
 

samfisher74

New member
Wrócę do tematu , powiedzcie mi co się zmieni w graniu muzyki , jak zamiast MA bx2 będą podłogówki BX5 ( lub inne np. KEF c7, mission mx3 ) czy muzycznie na tym zyskam , czy będzie tak samo tylko głośniej ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie chodzi o to, że głośniej. Głośność ustawiasz sobie sam. Natomiast przy tej samej głośności (zakładając tą samą skuteczność kolumn, najlepiej z tej samej serii) będzie pełniejszy dźwięk, szczególnie dołem. Często podłogówki są już 2.5 3-dróżne, choć też nie zawsze ma to przełożenie na lepsza jakość dźwięku. Oczywiście mam tu na myśli porównanie monitorów do podłogówek tej samej klasy, ponieważ często jest tak, że monitor dobrej klasy zagra lepiej niż słaba podłogówka.
 

samfisher74

New member
Nie chodzi o to, że głośniej. Głośność ustawiasz sobie sam. Natomiast przy tej samej głośności (zakładając tą samą skuteczność kolumn, najlepiej z tej samej serii) będzie pełniejszy dźwięk, szczególnie dołem. Często podłogówki są już 2.5 3-dróżne, choć też nie zawsze ma to przełożenie na lepsza jakość dźwięku. Oczywiście mam tu na myśli porównanie monitorów do podłogówek tej samej klasy, ponieważ często jest tak, że monitor dobrej klasy zagra lepiej niż słaba podłogówka.

A co myślisz o moich propozycjach ? głównym kryterium jest cena , ale chciałbym ja pogodzić z jakością . Kolumny nie musza mieć oszałamiającego basu ponieważ mam suba. MA BX5 mogę wyrwać za 1500 zł - para , a KEF i Mission po około 1700 zł
 

3echo

Member
Bez reklam
smfisher74 na jakim wieszaku wisi ten twój central?
Pytam bo u siebie chciałem go zawiesić w ten sposów,ale żeby można było łatwo dostać się do kabli pod listwą.
Poza tym BX2 to fajne monitorki.Mam je u siebie już trochę i każdy kto przychodzi i słucha to jest pod wrażeniem szczegółowości z tych "pierdziawek".Mam dokładnie postawione jak Ty na półce pod TV.Myślałem o standach,ale nie mam miejsca na nie.
Dobry wybór.
BX1 gdzieś widziałem w dobrej cenie...
http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/1335596
jako satelitki idealne
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
smfisher74 na jakim wieszaku wisi ten twój central?
Pytam bo u siebie chciałem go zawiesić w ten sposów,ale żeby można było łatwo dostać się do kabli pod listwą.
Poza tym BX2 to fajne monitorki.Mam je u siebie już trochę i każdy kto przychodzi i słucha to jest pod wrażeniem szczegółowości z tych "pierdziawek".Mam dokładnie postawione jak Ty na półce pod TV.Myślałem o standach,ale nie mam miejsca na nie.
Dobry wybór.
BX1 gdzieś widziałem w dobrej cenie...
Monitor Audio BX1
jako satelitki idealne


A zaskoczę kolege , jak kupiłem mój tv to w zestawie były takie dwia czarne , metalowe elementy w kształcie litery L . Służą chyba do zamocowania stopy do TV , jako że u mnie leżały w szufladzie , podumałem i tak je wykorzystałem . Fajnie to wygląda , bo sa prawie nie widoczne
 
Do góry