[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Millerek

New member
Przepraszam cię Bipo, ale wszyscy chyba piszą tutaj u ciebie a ja szukam informacji odnośnie Celanow GT902.
Zmieniam klipsche RP280F, szukałem używek i były 902 z max-volume ale już ich nie widzę.

Masz jakąś opinie odnośnie Heco Celan GT902?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety nie pomogę , 502 i 702 słuchałem ale 902 tylko widziałem na żywo to kawał wielkiej kolumny do której trzeba trochę produktów aby ruszyć te 20cm basowce :)
Ps.Ty niepisz tu takich rzeczy że klipsche zmieniasz na heco bo się zacznie... :) Dopiero co Rafał zmienił cały zestaw wafli na Heco.. :)
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Bardzo mało jest informacji odnośnie Celanów GT 902. Jakieś szczątkowe zdania....
Ja się nie boję 4x20cm, klipsche też mają 4x20cm i jest dobrze na PMA 1520AE, napędzają 280tki bez problemu, więc Celany też się spocą [emoji6]

W sobotę jadę ze znajomym do chłopaka który ma GT902 czarne, wezmę ze sobą denki i klipsche, zobaczymy jak wyjdzie konfrontacja [emoji106]
Podobno kupił je z outletu.. za 9kzł[emoji44] w zeszłym roku.

KD odeszło na bocznice u mnie bo nie mam czasu, zostaje tylko muzyka w tle, i głośniej jak jestem sam. A w stereo i granie jakieś do kotleta nie bardzo nastraja do wypoczynku czy relaksu przy klipschach [emoji26]

Jeśli chodzi o temat Heco, to kto jak nie Ty [emoji6][emoji16][emoji106]

Rafał? Cholera nie pamiętam nicku [emoji3525]
...aaaa, Kapusta? Faktycznie, też modził z Heco [emoji16]
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Cytuje Ralfik77:
QUOTE=ralfik77;1547887]Dziś mój system doczekał się wymiany wszystkich głośników na Heco.
Heco celan gt 702 front
heco celan gt 42 centralny
heco music style 900 surround
heco aurora 300 górne.

Inna jakość dźwięku, szczególnie Heco celan.[/QUOTE]

Ciekaw jestem porównania opisz wszystko co zdołasz wyłapać na plus i minus... :)
Rafał był u mnie, posłuchał jak gra najprostsza seria style i po tygodniu sprzedał wszystko i kupił heco...:)
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Siemka panowie gdzie mogę obejrzeć klipsch głośniki i zestaw wersji piano black bo nigdzie znalesc nie mogę wyglądają cudnie
 

Millerek

New member
Wczoraj było starcie stereo moich klipsch ów RP280F z Heco GT902 na marantzach CD/PM8003 i na moim Denonie CD /PMA 1520AE....

Werdykt jedyny i słuszny.
Klipsch przegrał w mojej ocenie.

GT902 ma większy bas ogólny taki podobny jak z subwoofera, Celany są na całej Lini glosniejsze mimo że mają mniejszą skuteczność.
Celany sporo cieplejsze, ciemniejsze od klipscha.
W GT902 więcej słychać, więcej się dzieje, góra spokojniejsza, środek czasem słabszy (klipsch bardziej gra wokalnie), góra wiadomo ułożona w celnie.

Bardzo spodobał mi się dół w celnie, wiadomo kto co lubi, ale w klipschu był czasami za krótki, często uderzeniowy, kartonowy, bez siły na jakichś tam częstotliwościach gdzie w celnie był mniej odseparowany. Stąd też w celnie był obecny cały czas, w klipschu często nie było go wcale.
Celan często brumił jak sub, gdzie klipsch nie pokazał prawie nic.

Środek heco mocniejszy ale spokojny.
Góra klipscha mocniejsza, ale w Celanie jednak czasami wyższa i wyżej się pokazała.
Akurat odwrotnie jak z dolnym pasmem...,.w klipschu Góra bardziej ogólna obszerniejsza mocniejsza gęstsza ale sam szczyt jednak ładniejszy z wyraźnym akcentem w Celanie.
Lubię akurat zobaczyć te różnice na pomiarach bo pokrywają się z tym co słyszę.

GT902 Wygląd bajka, waga dwa razy większa, terminale, przetworniki, ogólny wygląda techniczny to jak 10 do 1 na korzyść GT902.
Klipsch oczywiście tańszy i to sporo, prawie darmo patrząc za cenę GT902.
I dlatego klipsch wygląda tandetnie, chiński plastik guma i w ogóle nie dla oka może poza membraną cerametalic która jest świetna bo w celnanie celuloza papier.
W Celanie każdy szczegół zachwyca oko , poza czarnym lakierem którego nie lubię, kołkami od maskownicy i zwykłymi kartonami przykładowo. Pakowanie klipschy pod względem zabezpieczenia lepsze za sprawą dodatkowych narożników.
To czego heco nie dogra, to z pewnością dowygląda.

Klipsch w kinie jednak wymiata [emoji6]
f25f4749596f015353b86c18906ea082.jpg
b13f08d109ffd4b5dc982372d2d9e259.jpg
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dobry test, tylko czemu ukryłeś go u Bipa w wątku, trza było na stereo dac taki test pomaga powziąć decyzje niezdecydowanym :)
A co do kolumn jako posiadacz RP280 bezposrednio nie testowałem z tymi Celanami (bo to jednak inna liga cenowa) a tylko z Heco Music style najwiekszymi i dla mnie wygral Klipsch, porównanie było w sklepie około pół godziny to trwało, w pomieszczeniu mogłoby być inaczej ze wzgledu na akustykę.
No i trochę moje wnioski się pokrywają oprócz basu- no RP280 mają go naprawdę sporo, więc dla że tak powiem mniej wrażliwego ucha i do kina spokojnie wystarczają, ale wiem że już ci się przejadły i wchodzisz na next level :))
gratuluję
 

Millerek

New member
Obiecałem Bipo opisać po krótce takie porównanie bo się akurat złożylo... więc wiesz, W Stereo jakbym napisał, to byłoby miliard powiązań że brakło by mi odpowiedzi bo za mały jestem [emoji16]
No i tak, racja, porównanie nie mające sensu, bo to nie ta sama liga [emoji6]
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No to super, że kolejnej osobie podoba się brzmienie heco.. :)
Te kolumny są wykonane przepięknie, brzmienie odpowiada w większości przypadków osób, które ich sluchaja tylko logistyczne ich dostarczenie do domu zbiera minusy bo waga 1szt to prawie 45kg.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobry test, tylko czemu ukryłeś go u Bipa w wątku, trza było na stereo dac taki test pomaga powziąć decyzje niezdecydowanym :)
A co do kolumn jako posiadacz RP280 bezposrednio nie testowałem z tymi Celanami (bo to jednak inna liga cenowa) a tylko z Heco Music style najwiekszymi i dla mnie wygral Klipsch, porównanie było w sklepie około pół godziny to trwało, w pomieszczeniu mogłoby być inaczej ze wzgledu na akustykę.
No i trochę moje wnioski się pokrywają oprócz basu- no RP280 mają go naprawdę sporo, więc dla że tak powiem mniej wrażliwego ucha i do kina spokojnie wystarczają, ale wiem że już ci się przejadły i wchodzisz na next level :))
gratuluję

Myslę, że koledze o inny rodzaj basu chodzi, niż to co oferują Klipsche, a i pod względem wyglądu to zupełnie inne "paczki". Ważne, że wie w którym kierunku szukać ma nowych kolumn, aby był bardziej zadowolony niż to jest obecnie.
 

Momo707

New member
Mam klipsche tyle że z nowej serii i nie jest to ten klipsch wszystkim znany , proponuję posłuchać. Jak dla mnie Heco ( trochę tańsze Magnaty) są dobrą propozycją do muzyki jak i w kategorii cena/jakość ale za to zestaw klipscha z 504c na środku i 402s/502s na bokach i dowolnych frontach z nowej serii jest ciężko pobić w kinie . Moim zdaniem do 10k nie ma lepszego zestawu jak klipsch- do kina , muzyka to inna kategoria choć też klipsch nie wypada tam źle. Podstawki 600m zdobyły wszelkie nagrody i ich testy w branży jak i necie mówią same za siebie .
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No widzisz, każde porównanie budzi emocje :)
Ale najważniejsze że już jesteś bliżej tego "króliczka" ;)


@lolek126, dokładnie w punkt napisałeś to co miałem na myśli :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No to chyba będzie wycięte..., na rzecz nowego tematu w Stereo [emoji16]

Ja powiem szczerze, pisałem na tablecie tak jak i teraz i byłem przekonany, że jestem w temacie nasze zestawy. Po napisaniu postu, zobaczyłem, że jestem u Bipa :) Także ja z mojej strony przepraszam, Bipo poproś moderację o przeniesienie tych postów wszytskich do wątku stereo.Chyba, że Ci to nie przeszkadza :)
 

P-U-M-A

New member
Bipo nie myślałeś o jakiejś modyfikacji ekranu żeby był wieloformatowy? Dzisiaj zwykłym materiałem na szybko zmodyfikowałem ekran 16/9 na 21/9 i jestem zachwycony. Muszę pomyśleć o jakimś ciekawym rozwiązaniu
 
Do góry