[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wiadomo, że to nie ten wątek jeśli chodzi o kobiety ale w tym przypadku nie mogę się powstrzymać. Jak czytam lub słyszę te wypociny niezrównanych macho to zawsze zastanawiam się jak wyglądają ich wybranki. I bardzo często jak je widzę to nie dorastają do pięt tym co są krytykowane za urodę. Więc nieprzesadzajcie panowie. Pozdrawiam obiektywność.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Może nasze kobiety są od niej ładniejsze stąd ten hejt, ocenianie innych facetów przy użyciu słowa macho możesz przenieść na jakieś fora menshealth czy playboya. Może nie wiesz, ale są różne gusta i nie każdy lubi takie kobiety.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No ładnie moja misia się nie podoba...to dobrze będzie wiecej dla mnie... :)
Co do kilku postów powyżej i ich domniemań to wiele osób ma rację, w chwili obecnej najbardziej odczuwalny jest dźwięk po zmianie odtwarzacza. Ponieważ tak jak Savron wspomniał praktycznie większość nowych produkcji na UHD ma już Dolby atmos i jest mniejsze ryzyko że wywiną taki kawał z dźwiękiem jak z Avengers na blu ray (ostatnio. część).

Lolek jeśli chodzi o porównanie film na blu ray kontra film UHD owszem zrobiłem takie porównanie z ostatnią częścią batmana Nolana. Jak wiecie nie mam peojektora UHD dlatego sygnał jest konwertowany z wyższej rozdzielczoścido mniejszej za pomocą oppo.
Czy widać różnicę w obrazie pomiędzy tymi filmami..?
Moim zdaniem widać, nie jest to kolosalna różnica ale delikatna. Widać to szczególnie na zbliżeniach szczegułów gdzie bardzo małe elementy są wyraźniejsze niż na full hd. Dodatkowo szerokie plany i obraz, który jest na drugim planie jest ostrzejszy i widać wiecej wyraźnych szczegółów. Zaznaczam, że są to tak subtelne zmiany że trzeba bardzo uważnie się skupić i wiedzieć czego szukać. Dla osoby nie siedzącej mocniej w temacie będzie obraz praktycznie identyczny. Może na innym filmie byłoby lepiej widać ale nie robiłem na innych.

Ps.Dzisiaj miałem przyjemność spotkać się z kolegą Zochu i potestowalismy co nieco m.in Przełęcz Ocalonych w Dolby Atmos. Jak dla mnie film rewelacja w Dolby Atmos, te same sceny wzbogacone o dodatkowe efekty z sufitu robią swoje. Obowiązkowy zakup do uzupełnienia mojej kolekcji.. :)
Ps. Z resztą może coś Zochu od siebie napisze jak wrażenia ze spotkania... :) Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i do zobaczenia ponownie.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Bipo , wystawiaj Soniaka na sprzedaż , kolega kupił Jvc Dla-x 7900 za 14.500 PLN
Mówi, że 4k fajna sprawa , ale prawdziwym przełomem w projekcji jest HDR
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ważne co, ważny jest fakt, że dla kinomaniaka projektor 4k to zabaka, którą wcześniej czy później trzeba mieć... więc to jest kwestia czasu...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na ten moment cena natywnego 4k to kosmos.

Jestem ciekaw nowych optom / benq z HDR-ami czy nie bylyby lepsze w materiale 4k niz Sony.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego ale to jeszcze ze dwa - trzy lata, tylko problem jest w tym, że jak ktoś dzisiaj już ma dobry projektor FHD i powiedzmy użytkuje go ze 2-3 lata to za te kolejne 2-3 lata sprzeda go za grosze.. Bo za te kolejne 3 lata jak ktoś poważnie będzie podchodził do tematu projekcji to kupi sobie lepszy projektor i do tego nowy na gwarancji..
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ps.Dzisiaj miałem przyjemność spotkać się z kolegą Zochu i potestowalismy co nieco m.in Przełęcz Ocalonych w Dolby Atmos. Jak dla mnie film rewelacja w Dolby Atmos, te same sceny wzbogacone o dodatkowe efekty z sufitu robią swoje. Obowiązkowy zakup do uzupełnienia mojej kolekcji.. :)
Ps. Z resztą może coś Zochu od siebie napisze jak wrażenia ze spotkania... :) Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i do zobaczenia ponownie.

Zostałem wspomniany w poście przez Bipo, więc dodam kilka słów od siebie.
Miałem w weekend przyjemność gościć u Przemka i doświadczyć jego kinowej salki. Cieszę się, że miałem w końcu okazję Przemka poznać.
Poza fajną dyskusją i wymianą doświadczeń, przesłuchaliśmy kilka rockowych kawałków, odpaliliśmy kilkanaście scen z różnych filmów, a na koniec wymieniliśmy się filmami.
Moje odczucia:
Obraz - żyleta! Bipo w 5 minut zrobił z salonu ciemnię, po czym na pierwszy ogień odpalił Ocalonego... Jeżeli ktoś z Was uważa że fotki w galerii Bipo pokazujące obraz są odpicowane to uwierzcie mi - NIE SĄ! Widoczna struktura na skórze, naturalne kolory i świetna czerń... I to wszystko na 130" ekranie :) Trzeba to zobaczyć na żywo. Mnie lekko kopara opadła :D
Obaj zgodnie stwierdziliśmy, że przy tym projektorze i przy lekkim zwiększeniu ostrości przez Oppo (W 203 nie nazywa się to już darbee ale działa chyba na tej samej zasadzie) przeciętny śmiertelnik będzie przekonany że ma do czynienia z obrazem 4K. Jedyną wartością dodaną w przypadku przejścia na 4K byłby HDR.
Odnośnie dźwięku: Bardzo dobrze zestrojony system 5.2.4., bezbłędnie współgrające ze sobą suby, bardzo fajnie pracujący sufit.
Podsumowując. Siedząc u Bipa widać, że jest stuprocentowym pasjonatem i wkłada w swoje hobby przede wszystkim dużo pracy i serca. Wątek dotyczący jego salki obserwuję od samego początku i pamiętam jak krok po kroku wszystko udoskonalał począwszy od plastików Jamo i ampli Denon z dekoderami Dolby digital, skończywszy na tym co jest dzisiaj. Chciałoby się rzec, że pokój jest już skończony i nie ma sensu tu więcej modzić. Jednakże ja proponuję, aby Przemek spróbował jeszcze zrobić podejście do 7.2.4. bo warunki na to w salce są – jest przestrzeń za sofą, jest miejsce na boczne surroundy. Kilka bruzd, lekkie szpachlowanko tylnej ściany i mamy 7.1. na dole 
Bipo, jakby coś to ja Ci chętnie 2 Cantony Onwall pożyczę na testy :D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To możesz przyjechać i przekazać tą radosną informacje mojej żonie osobiście.... :) Co pani powie na mały remoncik i dostawienie 2 kolejnych kolumn do 11stu już posiadanych przez Bipa....;-) Ps. Zaznaczam że ja będę w tedy po za domem... :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bipo
To trzeba załatwić tak. Mówisz do żony "Kochanie nie potrzebujesz dwóch nowych par butów? Bo ja potrzebuje dwa nowe głośniki".
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym to widział tak. Montujesz prowizorycznie system 7.2.4, puszczasz kalibrację, następnie sadzasz żonę na sofie i puszczasz jej film z dobrymi efektami surround. Następnie wyłączasz tylną parę kolumn i puszczasz ponownie ten sam film. Powinno zadziałać.
Poza tym Hello, Bipo, żona zgodziła się na czarny sufit w salonie, więc teraz uderzysz już zdecydowanie mniejszym kalibrem :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo jeśli Twoja żona poszła na czarny sufit w salonie użytkowym o zaciemnieniu nawet nie wspominam to dwa dodatkowe głośniki to pikuś:)
Tak dla przykładu jak ja Swojej powiedziałem, że pomaluje sufit na czarno i zrobię "delikatne" zaciemnienie to poszła na piętro przyniosła dwie puste walizki i powiedziała "....mam nadzieję, że zmieścisz się, a jeśli nie to ja Ci dwie swoje pożyczę". .. :)
Jeśli byłby słyszalny efekt, a nie tylko pozbycie się kasy z portfela to może warto pomyśleć, patrząc że Twoja żona jest bardzo wyrozumiała na Twoje Hobby..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak dla przykładu jak ja Swojej powiedziałem, że pomaluje sufit na czarno i zrobię "delikatne" zaciemnienie to poszła na piętro przyniosła dwie puste walizki i powiedziała "....mam nadzieję, że zmieścisz się, a jeśli nie to ja Ci dwie swoje pożyczę". .. :)

Piszesz poważnie?
Gruuubo ; )
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Bipo, masz pokój o pół metra szerszy od mojego, jak pamiętam.
Właśnie wczoraj zdjąłem tylne surround naścienne.
Iiiii.
Jest lepiej!
Surround to kolumny podłogowe podłączone w biamp.
Te na tylnym surround niby były z tej samej linii modelowej ale to malutkie głośniczki w porównaniu z kolumnami.
Mi wyszło że lepiej 5.2.4 niż 7.2.4
Złożyło się na to dwie sprawy.
Szerokość pokoju i możliwości głośników które miałem na ścianie jako tylny surround.

Moim zdaniem nie zawracaj sobie głowy tymi tylnymi surround.

Lepiej myśl o projektorze 😀
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak jest lepiej z 5.1 jak z 7.1 (pomijając już te sufitowe), to podejrzewam, że jest tak jak kiedyś u mnie.

Swojego czasu też się zraziłem do 7.1, ale to było lata, lata temu.
Raz, że ampli jakoś nie radził sobie z taką konfiguracją, dwa kolumny były marnej jakości.
7-kanałowy ampli nie radził sobie też z takim obciążeniem, było to słychać po odłączeniu tej dodatkowej pary. Czyli dokładnie jak piszesz.
U Ciebie jeszcze na tyłach jak piszesz podłogówki vs małe głośniczki, więc to rozłożenie nie było równomierne - czyli to co szło przy 5.1 pełną parą na surroundy rozkładało się też na marne surround back, więc suma sumarum mogą być właśnie takie odczucia.

Natomiast ja od dawna, nie widzę opcji, aby było w jakikolwiek sposób gorzej.
Dużo też wniosły nowe ulepszone tryby upmixu.
 
Do góry