[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

dasonen

New member
Bipo - nie przyzwyczajaj dziecka do ciszy!
Musi żyć i zasypiać otoczony dźwiękami :) Żonie wytłumaczysz, ze dziecko najchętniej zasypia w aucie - a tam cały czas coś szumi i dźwięczy :)
Później, aby uśpić maluszka - trzeba będzie włączyć sprzęt :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Aktualnie leci dźwięk z suszarki z youtube ok2h i mały sobie smacznie śpi. Jak robiłem remont w łazience to przy udarze spał a jak tylko wyłączyli to się budził wiec nie lubi ciszy. ;-)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Suszarka to ślepy zaułek. Pomaga, ale uzależnia dzieciaka. Wiem z doświadczenia. Też to przerabialem. Polecam książkę o tytule coś w rodzaju "Twoje dziecko też może nauczyć się spać". Bardzo krótka i konkretna. Teoria i praktyka. Młody miał 6 miesięcy. Spanie to była masakra. Książka - 2/3 dni metody - do dziś luz. Polecam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kompletnie się nie zgadzam, każde dziecko jest inne,
Mój najstarszy od urodzenia nie miał czasu spać i tak jest po dziś dzień, młodszy po prostu odwraca się i śpi, a jako niemowlakowi wystarczyło dać mu butlę i odłożyć do łóżeczka.

Ale co do suszarki się zgadzam, Bipo nie idź tą drogą ;)
Lepiej jakąś spokojną muzykę.

ps. zaraz nam się zrobi watek pt. Wujek Dobra Rada ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dziwne, że jeszcze nikt nie poruszył tematu elektronicznych niań, oczywiście z kamerą :)

Już , już poruszam "temat".
BIPO, pozdrawiam jeszcze raz z narodzinami następcy tronu Żeby był zawsze zdrowy i szczęśliwy :popcorn:
Na ile wiem, ani Denon ani Heco, niań elektronicznych nie mają w asortymencie.:)
Tak co albo jedno albo drugie:wink:
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziwne, że jeszcze nikt nie poruszył tematu elektronicznych niań, oczywiście z kamerą :)

O widzisz Armanig właśnie się rozglądam za czyms takim.... :-D
Oglądam film w jednym pokoju to nie słychać jak dziecko płacze w drugim i musze biegać co chwila...
Ma ktoś jakieś doświadczenia z niania i kamerka?
Mam na dzień dzisiejszy na oku D Link 855L, która pełnić może jak już mały dorośnie funkcje monitoringu domu jak wyjedziemy na wakacje. Ma podgląd przez internet to co się dzieje w domu...:eek:k:
http://www.dlink.com/pl/pl/home-sol...monitors/dcs-855l-eyeontm-baby-monitor-hd-360
macie jakieś sprawdzone nianie z kamerą?
 
Ostatnia edycja:

Killarmy

New member
2 telefony i aplikacja Dormi. Jeden w pokoju dziecka- stary, nie używany na co dzień, bez sima, podpięty pod wifi, a drugi podpięty pod wifi lub 3G (możesz być na drugim końcu miasta) i działa. Masz podgląd z kamerki, włącza się na płacz dziecka itp. Proste i bez większych kosztów
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Niania staryczy bez kamer. Aby tylko był głos. Nie ma co popadać w paranoje. Kiedys tego nie było i wszyacy żyjemy
 

Bipo

Active member
Bez reklam
2 telefony i aplikacja Dormi. Jeden w pokoju dziecka- stary, nie używany na co dzień, bez sima, podpięty pod wifi, a drugi podpięty pod wifi lub 3G (możesz być na drugim końcu miasta) i działa. Masz podgląd z kamerki, włącza się na płacz dziecka itp. Proste i bez większych kosztów

Super, aplikacja właśnie sprawdziłem z telefonem z kolegi z pracy.. dziekuje:grin:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja ponad rok wytrzymalem bez niani ale wkoncu dalem sie skusic. Zwykla niania najlepiej z lombardu bez kamerki ci styknie. Moja wychaczyla uzywana "nie pamietam nazwy, sprawdze pozniej" i sprawuje sie znakomicie.

Nianie jak najbardziej polecam swietna sprawa i warta tych 100- 200zl. Impreza w salonie czy na dworzu bynajmniej nie martwisz sie czy placze czy nie. To jedna z tych rzeczy "Must have"

Z obowiazkowych rzeczy bez ktorych nie da sie obejsc to usztywniany kokon "rogal" no i spiworek no ale to pewnie juz masz.

Dodatkowo gruszka do nosa - ta jest super.
NOSEFRIDA ASPIRATOR DO NOSA 4 FILTRY FRIDA GRUSZKA (6395958463) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z "ziaji" preperaty na ciemieniuszke bardzo dobze sie sprawdzily :)

Na pempowine jak bedziesz uzywal gowniane preparaty (ktore wcisneli w szpitalu) i nie bedzie chcialo odpasc to spirytusem smaruj i zagoi sie odrazu, mielismy z tym problem.
Polozne dostaja wycieczki i inne gratisy wzamian za wcisniecie tobie jakichs preparatow.

Pampersy Dada z biedronki naszym zdaniem tansze i lepsze od oryginalnych pampersow. Aczkolwiek na pierwsze tygodnie dobre sa "newbourn pampers".
Od swieta do swieta promocja w biedzie na pieluszki dada w duzych kartonach, zawsze kupuje tych kartonow ze starcza do nastepnych swiat xD

My swoja coreczke nauczylismy spac z misiami, bez smoczkow, o tyle fajniej ze jak jest chora i ma zapchany nosek i trzyma misia w buzi to moze oddychac, ze smoczkiem masz wtedy problem.

I tak pewnie zonka siedzi na internecie i czyta wszystkie opinie heh.
 

collider

New member
Bez reklam
c

Niania staryczy bez kamer. Aby tylko był głos. Nie ma co popadać w paranoje. Kiedys tego nie było i wszyacy żyjemy

Bzdury ;). Tez tak kiedys myslalem do momentu kiedy nie wyprobowalem takiej z kamerka. Kamerka daje mozliwosc podgladu w nocy. Jak sie mlody ruszy czy zajeknie to nie biegasz w strachu za kazdym razem do pokoju tylko mozesz sprawdzic co jest grane bo jak to dzidziusie potrafia tylko pojeczec sekunde lub sie pokrecic i dalej spac. Czytasz mowe ciala. Ogolnie poczucie bezpieczenstwa wzrasta. Jedyna wada, ze szybko bateria siada, ale to moze zalezne od modelu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo pytał, to jego wątek i on tu rządzi ; )

Bzdury ;). Tez tak kiedys myslalem do momentu kiedy nie wyprobowalem takiej z kamerka. Kamerka daje mozliwosc podgladu w nocy. Jak sie mlody ruszy czy zajeknie to nie biegasz w strachu za kazdym razem do pokoju tylko mozesz sprawdzic co jest grane bo jak to dzidziusie potrafia tylko pojeczec sekunde lub sie pokrecic i dalej spac. Czytasz mowe ciala. Ogolnie poczucie bezpieczenstwa wzrasta. Jedyna wada, ze szybko bateria siada, ale to moze zalezne od modelu.

Oczywiście, że bzdury. Już to miałem wcześniej napisać, ale wyręczyłeś.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bzdury to wy gadacie. Ja nieznam nikogo kto po urodzeniu dziecka spał w innym pokoju. Dziecko zawsze przy matce w łóżeczku a nie kamera w nocy... Litości. Dwójke przerabiałem i nie widze sensu istenienia tego urządzenia. Dziecko pierdnie i zerkaliście na ekran ? Haha takie jęki nie budzą nikogo. Jęknie i śpi dalej. Co inego ząbkowanie, kupa, siku czy cyce wtedy jest krzyk. Ja nie jestem jakimś supertatą bo od wstawania w nocy są inni. Ale kamery to przesada. Czyjniki pod materac jeszcze dajcie... I wage w pampersie...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Spokój mi tu! Bo tupne nóżka i nasle ciemności Mordoru... ;-)
Pytanie było o nianie z funkcją kamerki a nie jak mamy wychowywać dzieci. ..:). To nie to forum, kamerka wchodzi jeszcze pod hdtv bo nadaje w 720p... ;-). Koniec decyzję się jakaś podejmę czy warto czy nie warto...

Zmiana tematu: ostatnio miałem przyjemność przetestować kabel bi wire firmy x. Powiem wam szczerze, że sceptycznie do tego kabelka i testu podszedłem bo wolę inwestować w lepsza elektronikę niż drogie kable i praktycznie nie zagłębiałem się w odsłuch kabli. Obecnie posiadałem na frontach kable Profigold 2x 4mm2 od ładnych paru lat i byłem zadowolony. Postanowiłem przetestować kabelek bi wire zakonczony z obu stron 4 żyłami. Jako iż posiadam kolumny z 4 gniazdami oraz wzmacniacz dual mono z 4 gniazdami szkoda nie wypróbować.... Wypiąłem stare kable, wyjąłem blaszki ze zworek i podłączyłem każdy kabelek do osobnego gniazda. Następnie wziąłem moje ulubione płytki z testowym kawałkami które znam praktycznie na pamięć i odpaliłem sprzęt....
Panowie i wszyscy nie dowiarkowe, sam w to nie wierzyłem w to co usłyszałem kabel wpłynął na brzmienie systemu. Góra zrobiła się czystrza, bas nieco się zmniejszył ale skorzystał na tym środek i separacja poszczególnych instrumentów w perkusji. Okazało się że na ulubionych kawałkach z perkusją można słyszeć lepiej rozdzielenie danych dźwięków w momentach kiedy mamy ich nałożenie tzn. kiedy w jednej chwili grają talerze i dokładamy inne instrumenty grające góra. Od razu napisze, że nie jest to kolosalna różnica ale na tyle słyszała że każdy to wylapuje nawet moja zona s ślepym teście wiec to nie jest moja autosugestia... ;-)
Tak się chciałem z wami podzielić moimi spostrzeżeniami... ;-)
Firmy kabla nie podam bo nie chodziło tutaj aby promować daną firmę ale o test... ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry