[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lycone

Banned
Nie wiem, gdzie przeczytałeś tą informacje, ale 55miały wszystkie regulację RC w skali 0-100. Tym właśnie się różniły od wprowadzonego w późniejszym czasie vpl-hw40. On ma tylko opcje włącz i wyłącz RC już sam nie możesz ingerować w jakim stopniu ma być użyty RC.[emoji2] Ponadto się nie martw o lampę, to że masz 5000h to nie oznacza że po tych godzinach Ci się wypali i nie będzie obrazu. Producent daje gwarancję, że przez te 5tyś.h projektor będzie świecił niezmienną mocą lampy, a później będzie świecił ale już nieco słabiej. Podejrzewam, że nawet nie zauważymy w obrazie, kiedy nam minie te 5tyś. Ponieważ będziemy przyzwyczajeni do obrazu....:D
W avtest.pl ten projektor dostał tylko jeden minus czyli brak regulacji układu RC. Myślałem, że po prostu dodali to w nowszych modelach, a tu się okazuje, że jednak regulacja była?!

Co do lampy to pewnie tak będzie, że przyzwyczajenie do obrazu zrobi swoje. Czytałem opinie ludzi, którzy wymienili lampe (nie koniecznie Sony) po kilku tys. i odkryli obraz na nowo. Wcześniej wydawało im się, że świeci jak na początku :)

Wysłane z mojego Note 3
 

lycone

Banned
Tania czyli ile??To pojęcie względne.Mnie zwala z nóg cena lampy, 1200zł?? I ile sony daje gwarancji na lampę??
1200 - 1300 zł to nie dużo. Podziel to przez 2500h (Sony mówi o wytrzymałości 5 tys h, ale założyłem bezpieczne 50%,bo producenci różne rzeczy obiecują) i wyjdzie Ci ~15 zł miesięcznie. Czyli trochę ponad paczka fajek albo 3-4 dobre piwa. Ja nie pale, więc mnie stać ;)

Wysłane z mojego Note 3
 

robertuss

Active member
Bez reklam
1200 - 1300 zł to nie dużo. Podziel to przez 2500h (Sony mówi o wytrzymałości 5 tys h, ale założyłem bezpieczne 50%,bo producenci różne rzeczy obiecują) i wyjdzie Ci ~15 zł miesięcznie. Czyli trochę ponad paczka fajek albo 3-4 dobre piwa. Ja nie pale, więc mnie stać ;)

Wysłane z mojego Note 3

Wiesz to się fajnie mówi , ale tych 15 zł nie odkładasz miesięcznie i przychodzi czas i trzeba wyłożyć 1200zł i robi się nie wesoło.Pisałem w innym wątku , ale to moje tylko zdanie.Lampa do epsona 600zł ale i projektor o połowę tańszy.Ale co to dla ciebie;)

Ale ile sony daje gwarancji na lampę??Bo nie sprawdzałem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wiesz to się fajnie mówi , ale tych 15 zł nie odkładasz miesięcznie i przychodzi czas i trzeba wyłożyć 1200zł i robi się nie wesoło.Pisałem w innym wątku , ale to moje tylko zdanie.Lampa do epsona 600zł ale i projektor o połowę tańszy.Ale co to dla ciebie;)

Ale ile sony daje gwarancji na lampę??Bo nie sprawdzałem.

Na lampę z tego co mi się zdaję jest 2lata gwarancji. Odnośnie kosztu utrzymania projektora niestety ale sony ma drogie lampy podobnie jak dużo tańszy benek. Jest np. BenQ 1070- lampa 1000-1200zł ...;-).
Ponadto nie ma co ukrywać ale kino domowe to droga zabawa. Chcąc od razu kupić amplituner, blu ray, zestaw kolumn 5,0/7,0 do tego suba, okablowanie do wszystkiego elektronika + kolumny, projektor i ekran. To wychodzą naprawdę kosmiczne pieniądze...;-(. Niestety ale to jest zabawa na lata i nie wszystkich na to stać od razu...;-( Człowiek ładnych parę lat to zbiera do kupy aby w końcu jakoś to grało i wyglądało....
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Wiesz to się fajnie mówi , ale tych 15 zł nie odkładasz miesięcznie i przychodzi czas i trzeba wyłożyć 1200zł i robi się nie wesoło.Pisałem w innym wątku , ale to moje tylko zdanie.Lampa do epsona 600zł ale i projektor o połowę tańszy.Ale co to dla ciebie;)

Ale ile sony daje gwarancji na lampę??Bo nie sprawdzałem.
Dalej uważam, że to nie dużo w skali 3 - 4 lat :) Po prostu trzeba się z tym liczyć kupując projektor i tyle.

Wysłane z mojego Note 3
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Na lampę z tego co mi się zdaję jest 2lata gwarancji. Odnośnie kosztu utrzymania projektora niestety ale sony ma drogie lampy podobnie jak dużo tańszy benek. Jest np. BenQ 1070- lampa 1000-1200zł ...;-).
Ponadto nie ma co ukrywać ale kino domowe to droga zabawa. Chcąc od razu kupić amplituner, blu ray, zestaw kolumn 5,0/7,0 do tego suba, okablowanie do wszystkiego elektronika + kolumny, projektor i ekran. To wychodzą naprawdę kosmiczne pieniądze...;-(. Niestety ale to jest zabawa na lata i nie wszystkich na to stać od razu...;-( Człowiek ładnych parę lat to zbiera do kupy aby w końcu jakoś to grało i wyglądało....

Lampa do Benqu 1070 bez modułu , po co mi z modułem ??Wyjmuje z modułem , lampę wyjmuje z modułu i wkładam oryginał;) cena 600zł.W przypadku sony mnie to nie dziwi tu mamy do czynienia z inną klasą urządzenia , bo do Sony Qualia to lampy po 3 tys.Ale jak wspomniałem Epson za 5 tys też mi da opad szczeny(ale to tylko moje wnioski , bo nie mogę mieć sonego:)
Lampa do BENQ W1070 - Najlepsza cena, szybka dostawa
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Robertuss
To moze zbieraj na nowa szczeke ( cos czuje, ze niebawem jeszcze pare razy moze wypasc) , a nie na projektor 4k
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Robertuss
To moze zbieraj na nowa szczeke ( cos czuje, ze niebawem jeszcze pare razy moze wypasc) , a nie na projektor 4k

Już wspominałem wcześniej jaki masz styl pisania. A no taki że ludziom nie będzie się chciało odpowiadać na twoje wpisy które są nijakie .Takiego klimatu tu nie potrzebujemy (cwaniackiego)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Niestety poczucia humoru nie da sie kupic. Szkoda

Sorry Bipo, nie mialem planu zabrudzenia Ci watku.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Niestety poczucia humoru nie da sie kupic. Szkoda

Nawet głupi gdy nie mówi wygląda na mądrego , do momentu aż się odezwie.Wiele jest takich powiedzeń.Nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nie pisać.Trzeba nad sobą pracować , jeśli chcesz być i zależy ci na tym by być członkiem tego forum i tej społeczności.Gdyby to pisał Armaning/Lolek to bym przymrużył oko na wpis , on ma swój staż już tu.Ale ty jesteś początkujący.I jak tak dalej będziesz ripostował to sam ze sobą będziesz pisał z czasem :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lampa do Benqu 1070 bez modułu , po co mi z modułem ??Wyjmuje z modułem , lampę wyjmuje z modułu i wkładam oryginał;) cena 600zł.W przypadku sony mnie to nie dziwi tu mamy do czynienia z inną klasą urządzenia , bo do Sony Qualia to lampy po 3 tys.Ale jak wspomniałem Epson za 5 tys też mi da opad szczeny(ale to tylko moje wnioski , bo nie mogę mieć sonego:)
Lampa do BENQ W1070 - Najlepsza cena, szybka dostawa

Nigdy w życiu nie wymieniałem lampy, właśnie się zastanawiałem czy wymienia się z modułem czy tylko samą lampę...:?: Wnioskuję z tego co piszesz że wystarczy tylko lampę a to już obniża koszt..;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tak sie sklada, ze nie wpadlem sobie tutaj pozartowac, tylko chcialem cos napisac odnosnie wymiany lamp i uzytkowania, coraz tanszych zamiennikow. Ale widze, ze pora nieszczegolna, na tego typu opowiesci.
Robertuss pozwole sobie nie odpowiedziec Ci, Nie chce sprawiac Ci kolejnej przykrosci.
Nie wiem czemu moj zart, ktory mial Cie rozbawic, tak bardzo wyprowadzil Cie z rownowagi, ale najwyrazniej straciles poczucie rzeczywistosci. Nie przystoi nestorowi forum takie zachowanie. Zamiast wyzywac innych od glupkow, podziel sie z poczatkujacym odrobina doawiadczenia. Obiecuje przyjmowac je bezkrytycznie jak dlugo tylko bede mogl.
Na ogol za wiele nie moge.
Temat zamiennikow zapewne powroci, Moze nawet sobie do tego czasu sprawisz jakis projektor.
Tymczasem.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bipo,te zdjęcia z filmów wrzuciłbyś w lepszej rozdziałce niż 1024x680,bo jakość jest bardzo fajna,ale trochę mało widać...
Pamiętam że kiedyś zapodałeś w wyższej rozdzielczości...;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak sie sklada, ze nie wpadlem sobie tutaj oizartowac tylko chcialem cos napisac odnosnie wymiany lamp i uzytkowania coraz tanszych zamiennikow. Ale widze, ze pora nieszczegolna, na tego typu opowiesci.
Robertuss pozwole sobie nie odpowiedziec Ci, Nie chce sprawiac Ci kolejnej przykrosci.

Chciałeś napisać o wymianie lampy a napisałeś...to można podciągnąć pod czarny humor/żart.I tak to zinterpretuje , bo ta wypowiedz nie ma sensu

Robertuss
To moze zbieraj na nowa szczeke ( cos czuje, ze niebawem jeszcze pare razy moze wypasc) , a nie na projektor 4k
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, Jeszcze raz gratuluje, już nie tylko zacnego projektora i fotela ;) , ale przede wszystkim pasji i zaangażowania. Wiem ile to kosztuje wysiłku i zaangażowania, więc u mnie zawsze będziesz miał pełne zrozumienie. Im więcej takich pasjonatów na forum, tym przyjemniej jest zaglądać na forum

Co do kosztów, to tak jak piszą Koledzy. KD to nie jest tania zabawa i taka jest brutalna prawda.
Dobrym sposobem jest rozkładania zakupów na raty, ja tą drogą szedłem. Kolega Bipo jak widzę też i trzymam kciuki. Nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu tyś.
Zresztą takie sukcesywne dokładanie sprzętów, daje o wiele większą frajdę i satysfakcje jak jednorazowy zakup.

Robertuss, jeżeli chodzi o lampe to powiem Ci, że nie ma tragedii. To jest spory koszt, ale adekwatny do ceny samego projektora, a że jest drogo, no jest, ale myślę, że jak kogoś już stać na takiego Soniacza, to w przyszłości będzie w stanie się szarpnąć też na lampe.
Ja sam zastanawiam się nad tym Benqu, jak rozumiem Ty też? Faktycznie lampa jest tania, a sam projektor w swojej klasie bezkonkurencyjny.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Bipo, Jeszcze raz gratuluje, już nie tylko zacnego projektora i fotela ;) , ale przede wszystkim pasji i zaangażowania. Wiem ile to kosztuje wysiłku i zaangażowania, więc u mnie zawsze będziesz miał pełne zrozumienie. Im więcej takich pasjonatów na forum, tym przyjemniej jest zaglądać na forum

Co do kosztów, to tak jak piszą Koledzy. KD to nie jest tania zabawa i taka jest brutalna prawda.
Dobrym sposobem jest rozkładania zakupów na raty, ja tą drogą szedłem. Kolega Bipo jak widzę też i trzymam kciuki. Nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu tyś.
Zresztą takie sukcesywne dokładanie sprzętów, daje o wiele większą frajdę i satysfakcje jak jednorazowy zakup.

Robertuss, jeżeli chodzi o lampe to powiem Ci, że nie ma tragedii. To jest spory koszt, ale adekwatny do ceny samego projektora, a że jest drogo, no jest, ale myślę, że jak kogoś już stać na takiego Soniacza, to w przyszłości będzie w stanie się szarpnąć też na lampe.
Ja sam zastanawiam się nad tym Benqu, jak rozumiem Ty też? Faktycznie lampa jest tania, a sam projektor w swojej klasie bezkonkurencyjny.

Tak wygląda normalna kulturalna wymiana zdań , tamtego użytkownika przemilczę i przyszłości mu nie wróżę.No o tym Benqu było wiele tematów , konkurent dla niego to Epson 5200 ale chyba Benqu nie ma konkurenta do 3 tys złotych.Epson kusi długa gwarancją na lampę 3 lata a Benqu zaledwie rok.Jak patrzyłem to epson jest jeszcze głośniejszy.Sam nie wiem , czas pokaże i pokażą się inne konstrukcje.Ten Benqu ma następce ?? Jak człowiek wejdzie na chwilę na inne forum AVS to inny świat widać że to inna grupa ludzi (zamożnych) tam rozmawia się jak można tanio zakupić VPL-VW1100ES , narzekają że w USA zawyżone ceny.Z Japonii można zakupić za 15 tys $ , nie wiem czy z cłem.A już taki ProjektorSonyVPLVW500ES za 5 tys$ robi się "przystępnie";) Nie dziwię się że nie masz ciśnienia na projektor , wyliczyłem sobie to 80 cali bym miał , a to już kawał ekranu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chodzi o następce, to jest wersja "+", ale to z tego co wyczytałem tylko moduł wifi, a tego i tak można dokupić osobno.
Jest jeszcze W1080, ale nie mam pojęcia czy to jest następca, czy już wyższy model.
Sporo czytałem lużnych opini nt. tego projektora i myślę, że to jest to.
Też interesowałem się tą lampą bez modułu, a 600zł (przy ew. wymianie lampy) to już przyzwoita cena.
Faktycznie nie mam ciśnienia, ale korci mnie i jeżeli już, to myślę, że to własnie będzie ten model. Jak kupisz daj znać.
Sorry Bipo za zaśmiecanie wątku, ale to Ty tu zarażasz projektorami i nie miej żalu ;)
 
Do góry