[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rzekłbym, że ponad mój stan majątkowy.

Dobra, zrobiłem małe rozeznanie:

1. "Wyze cam 2" - wszyscy się tym ekscytują i porównują do wszystkiego gdzie człowiek nie wejdzie, stosunkowo tanie, przeciętne, niczym się nie wyróżnia, ale modne, coś jak "Apple", fajna apka, obsługa, częste aktualizacje itp. Robi co ma robić.
Do tego możliwość podglądu na wielu kamerach.
Niedostępne u nas w PL.

Film na którym widać podgląd 6 kamer:
https://youtu.be/WVRDj_SuUPw

2. Reolink E1 Pro
- obrotowa
- 2.4GHz i 5Ghz!
- 4MP, świetna jakość. Niebo a ziemia w porównaniu do reszty 1080p.
Powtarzają to w recenzjach, ale widzę też na filmach. Zobaczymy jak w praktyce.
- jakość w nocy
- Ponoć posiada Onvif/RTSP, w specyfikacji, jako Standards: ONVIF.
- Z tego co piszą, jest możliwość podglądu nieograniczonej ilości kamer na Apce/PC - tutaj program do obsługi kamer np. BlueIris. Ciekawe.
- Dodatkowo, współpracuje np. z Google i Alexą, czyli jak ktoś ma Google asystenta z ekranem LCD (jak ja), to wystarczy mruknąć pod nosem i rzekomo ma się załączyć na ekranie podgląd, brzmi bajka, a jak będzie, trudno powiedzieć.

-Nie posiada natomiast gniazda LAN.

Filmy:
https://youtu.be/_JT-k3v_l2c
https://youtu.be/Enj5Neyf78Y

3. Sonoff GK-200MP2-B

- obrotowa
- 1080p
- gniazdo LAN!
- RTSP (możlwość korzystania na PC z programu do kamer np. Blue Iris)
- Cena - 200zł

Jak dla mnie, już deklasuje te Xiaomi i Yi.

Film:
https://youtu.be/WE38eqP84w8


4. Amcrest ProHD
- obrotowa
- 4MP/20fps
- 2.4GHz/5GHz
- Lan
- Onvif

Nie wiem jak z podglądem na apce kilku kamer.
Po za tym, chyba najlepsza ze wszystkich, ale bardzo podobna do Reolink E1 Pro.
Ciężko kupić i droższa.

Wziąłem Reolink E1 Pro. Cena/jakość, możliwości, sporo recenzji, no i ciekawi mnie ta jakość.
Jutro ma przyjść. Zobaczymy co to warte.
Jak będzie ok, to wezmę drugą, jak okaże się lipa, wieszanie, połączenie, obsługa, to zwracam i kupuje Xiaomi którą już sprawdziłem.
Cena 260zł.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na amazonie pisze ze niby posiada onvif 2.1 ale na stronie producenta czy gdzie kolwiek indziej nie moge znalezc.

Fajnie to widac, jak robia kamerki tylko pod siebie, aby nie pracowaly w zadnym innym systemie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, na jednej piszą, na drugiej brak info. Też to zauważyłem.
Jest natomiast recenzja i gość tam pisze o ONVIF.

Na Amazonie odpowiada zdaje się ktoś z ekipy producenta.
Przeczytałem wcześniej wszystkie pytania/odpowiedzi.
Zresztą nie tylko tej kamery.
Jest na stronie info o obsłudze NVR, czyli rejestrator, więc z założenia może nie wspominają o onvif, bo to rozumie się samo przez sie?

Ściągnąłem już aplikacje na PC z ich strony, no i jak to będzie działać jak należy, to złego słowa nie powiem.
Ładnie to wygląda, obsługa (jeszcze bez kamer) menu, ustawienia itp.
Jutro zobaczymy, ale jest jeszcze BlueIris o którym piszą i łączą.
https://reolink.com/software-and-manual/
Ciekawie to może wyglądać na kilku kamerach, ale niech ta jedna chociaż działa jak trzeba, bo już bokiem mi wychodzi.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, na jednej piszą, na drugiej brak info. Też to zauważyłem.
Jest natomiast recenzja i gość tam pisze o ONVIF.

Na Amazonie odpowiada zdaje się ktoś z ekipy producenta.
Przeczytałem wcześniej wszystkie pytania/odpowiedzi.
Zresztą nie tylko tej kamery.
Jest na stronie info o obsłudze NVR, czyli rejestrator, więc z założenia może nie wspominają o onvif, bo to rozumie się samo przez sie?

.

Rejestratory moga miec swoje inne standardy/protokoly.


No ale wstepnie, kamerka wyglada ok. 4mp, obsluga alexy, mozliwe ze onvif. Wydaje sie na ten moment ze znalazles cos ciekawego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok.
Dotarła kamera: Reolink E1 PRO
https://reolink.com/product/e1-pro/...amKA_ZmfMHVTgUzsKpqDgD6GDnjt777hoCGOYQAvD_BwE
Polecam sklep, szybko i sprawnie:
https://ivel.pl/p12507,e1-pro-kamer...VJY1w6E-rcQKx0ECTH1kq0EJ6CYvXwVBoCBKcQAvD_BwE

Nie mylić z wersją E1 (bez PRO), ta nie ma 5Ghz i 4MP, a 3MP. Dodatkowo lata w 15fps, a nie 20fps.
Mimo to, widząc różnice klas i tak bym ją wolał od Xiaomi, czy Yi. Kosztuje 160zł. Moja 250zł.
Link do tańszej wersji (bez PRO)
https://reolink-sklep.pl/pl/p/kamera-wifi-Reolink-E1-/57
Zastanawiam się czy nie dokupić dodatkowych właśnie takich dwóch zamiast jednej następnej PRO.

Kilka słów, może komuś się przyda i nie będzie musiał przechodzić tej żenady z zakupami co ja:

Skupie się na zaletach - istotnych, względem poprzednich:

- Jakość, jakość i jeszcze raz jakość obrazu.
Na podglądzie wygląda to zacnie, szczegółowość, ilość detali.
Dokładnie tak, jak to pokazują na filmach YT.
4MP robi robotę i nie jest to papka marketingowa.
Niebo a ziemia w porównaniu do FHD, a już tym bardziej bez porównania do Xiaomi czy Yi 1080p.
Bez względu czy podglądamy na telefonie, tablecie, czy na dużym ekranie monitora.

- Pole widzenia! Bez porównania większe od poprzednich
Dla mnie to bardzo duża zaleta. Obejmuje mi teraz niemal wszystko co mnie interesuje.

- Jako, że kamera obrotowa, to jest możliwość obrócenia w dowolne miejsce, wskazanie przyciskiem tego miejsca i podpisanie (np. garaż, sofa, korytarz, cokolwiek) i pojawia się ikona na dole ekranu.
Po kliknięciu jej, kamera sama kieruje się na to miejsce, a potem jak chcemy wraca tam gdzie wcześniej była.
Można wybrać wiele takich "scen".
Nie trzeba już jeżdzić "joystickiem" manualnie - co jest powolne, i celować, świetna sprawa.

- Alarm który uaktywnia się po wciśnięciu ikony. Czyli ktoś się kręci przy płocie, garażu itp. wciskamy przycisk i załącza się sygnał. Miałem coś takiego w samochodzie, jak ktoś zaglądał przez szybę, to załączałem przez okno w domu i już był spokój ; ) Może się przydać niektórym (domy, garaże, jakieś materiały budowlane itp.)
Do tego komunikacja głosowa, nasłuch, ale to mają wszystkie.

- Widoczność w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu!
Dla mnie kluczowe, na Yi prześwietlało w niektórych ujęciach, w Xiaomi było lepiej, ale tutaj jakby klasę wyżej.

- Sporo ustawień samego obrazu, ekspozycja, balans bieli itp.
Oczywiście harmonogramy nagrań, wyznaczanie stref które ma kamera obejmować i nagrywać, zasłanianie konkretnych fragmentów tego co widzi kamera itd.

- Sporo ustawień sieciowych, w zasadzie informacji jest tutaj cała masa. .
Można podglądać przez stronę www (nie sprawdzałem), można przez player VLC, sprawdzałem podając link RTSP z IP, działa pięknie.

- Soft do obsługi kamer na PC, wygląda jak ten od rejestratora. Dużo ustawień, konfiguracji.
Więcej chyba niż u mnie w drugim monitoringu.
Do tego szata graficzna, no i oczywiście samo działanie. Włączamy i działa.
W Yi to jakiś żart był, nie dość, że obsługa słaba, to i samo działanie bez porównania gorsze.
Tutaj wszystko w pięknej jakości i od ręki. Mowa o PC.

No i NAJWAŻNIEJSZE - stabilność działania, bo o to głównie chodziło!
W końcu jest tak, jak powinno być od samego początku.
Co ciekawe, na sieci 2.4Ghz działa idealnie, mam podłączone 5Ghz i nie widzę specjalnych różnic.
Włączamy, działa. Nic nie kaprysi, nie zacina.
W całym tym wpisie, to jest kluczowy argument.

Po podłączeniu, widać już po pierwszych godzinach, że urządzenie jest klase wyżej od poprzednich.
Od działania i stabilności, do już samej jakości.
Jak nie padnie po kilku dniach (z moim pechem), to uznaje temat za zamknięty.

Jutro dokupuje drugą identyczną i testuje monitoring 2 kamer, a są ku temu wszystkie narzędzia.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem, bywały z tym cyrki. Czytałem o tym, ktoś tam gdzieś głosy nawet słyszał z kamery po Chińsku ; )
Jest nagranie na YT zdaje się. Tak było w przypadku Xiaomi i Wyze. M.in dlatego kupuje się sprawdzone firmy, a nie pierwsze lepsze "Chińczyki", ale wiadomo jak jest.
Alexa i Chrome, to dopiero wielka niewiadoma, ja już się wyzbyłem na ile mogłem.
Fajne, ale nasłuchujące cały czas, to za dużo dla mnie. Wystarczy smartfon.
Niech ktoś inny się wypowie, jak to jest w przypadku kamer.

Btw.
Udało się połączyć kamerę z Shieldem.
Program TinyCam. Z automatu wyszukało kamere w sieci (ale też inne, nie wiem kogo ; ) ) wpisałem login/hasło i mam na żywo obraz na TV.
Świetna jakość, płynnie i ostro.
Na telefonie też użyłem tego programu i podobny scenariusz, wpisałem dane i działa, jeszcze szybciej jak na defaultowej apce.
Czyli generalnie jest możliwość korzystania w dowolnym sposób.
Tablet też już lata cały czas z podglądem live.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie ma co popadać w paranoje, ale bardziej ufam Google niż jakimś nonejmowym chińczykom. Niech sobie US and A słucha moich rozmów, ale gorzej z obrazem z kamery, który może gdzieś krążyć po świecie. Założę taką kamerkę w salonie czy nawet przedpokoju, pójdę potem w nocy do lodówki po wodę i trafię na jakieś strony z tagami #biggestdick itd. ;)

Do garażu sobie taką kupię chyba, chociażby żeby się pobawić. Dzięki za podzielnie się szczegółowym opisem i rozeznaniem w temacie, ominę potencjalne wtopy i zaoszczędzę dużo czasu :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, bywały z tym cyrki. Czytałem o tym, ktoś tam gdzieś głosy nawet słyszał z kamery po Chińsku ; )
Jest nagranie na YT zdaje się. Tak było w przypadku Xiaomi i Wyze. M.in dlatego kupuje się sprawdzone firmy, a nie pierwsze lepsze "Chińczyki", ale wiadomo jak jest.
Alexa i Chrome, to dopiero wielka niewiadoma, ja już się wyzbyłem na ile mogłem.
Fajne, ale nasłuchujące cały czas, to za dużo dla mnie. Wystarczy smartfon.
Niech ktoś inny się wypowie, jak to jest w przypadku kamer.
.

Wejdz se na Youtuba i wpisz: Misterius kamery

Koles wchodzi na niezabezpieczone kamerki i troluje ludzi.
Ja tam zreszta zaufania do kamer, googli, facebokow czy smartfonow nie mam. Ale jakos trzeba zyc i nie popadac w paranoje.


Dobra robota za testy kamerek.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masakra, ale gość też udany. W salonie nad łóżkiem... ; )
https://www.youtube.com/watch?v=VUwRdWwlI3Q

Dlatego ja nie montuje żadnych kamer w salonach, sypialniach itp.
Niektóre swoje rozkręciłem i wymontowałem co trzeba i zrobiłem swoje obudowy, o wiele mniejsze.
W obudowie i tak za wiele nie ma, tutaj też nie wiem czy nie wymontuje audio.
Mnie Google HUB wybudził w nocy. Dziękuje za takie atrakcje.
Tu już nie chodzi o paranoje, a o samą świadomość. Mnie to drażni.

No nic, kupiłem następną kamerę.
Gdyby ktoś chciał kupić z kodem promocyjnym 10%, to pisać.
Dostałem taki przy okazji pierwszego zakupu, więc za drugą wyszło jakoś 220zł + przesyłka.
Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze trzeciej, ale z 3MP za 160zł (na promocji jest obecnie)
To już na prawdę śmieszna cena, za to co dostajemy.

Tutaj kilka słów nt. bezpieczeństwa.
https://www.youtube.com/watch?v=wDGAkp1sHM4
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdy nie korzystałem z grupowego czatu, a tego chyba dotyczy materiał? Nie wystarczy usunąć historii z poziomu whatsupa? No i xnxx, jest lepsze od PH ;)
Tak czy inaczej, sporo się mówi o zmianie komunikatora.
Whatsap juz od dawna jest niepewny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo, z którego korzystasz programu do rejestratora na PC?
Jakiś uniwersalny, czy dedykowany do swojego NVR?
Ściągnąłem ponoć najlepszy, czyli właśnie Blue Iris.
Sporo osób go chwali na kanałach w których testują sprzęty do monitoringu i właśnie na nim wszystko testują docelowo.
Kombajn, ale bardzo intuicyjny. Szczególnie, jak tych kamer jest więcej.
Podłączyłem swoją kamerę i faktycznie, daje rade, chociaż płatny, a na marginesie - ten Reolink działa bez problemu.
Czyli Onvif.

W przyszłości jak będę szedł w wymianę obecnego starszego już monitoringu, to biorę już 4K.
Rejestrator, kamery. Już mam nawet upatrzony.
Sporo info i testów takich zestawów na zagranicznych kanałach i o dziwo, ten Reolink w czołówce wszędzie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Szczerze na kompie nie kozystam z monitoringu Wszedzie albo TV podlaczony albo zdalnie na androida.

Mam zainstalowany na kompie ivms oryginalny program od HikVision ale praktycznie nie uzywam. Bo, po co na kompie uzywac.


Z monitoringu to praktycznie masz tylko dwie firmy Dahua i HikVision, obie mozna powiedziec ze sa rowne sobie. Ja wszystkie systemy robie na hikvision - kwestia przyzwyczajenia. Aczkolwiek szaleja z cena za kamery i kupuje ostatnio chinczyki noname, ale rejestrator zawsze kupuje hikvision. Jest swietny - sterowanie, obsluga, aplikacje.


Co do kamerek, jezeli chodzi o proste aplikacje Reolink ok Ale tak do konca sie nie podniecaj nia. Jest duzo dobrych kamer pracujacych w onvif. Praktycznie co pol roku wypuszczaja nowe kamery z jakimis bajerami, filtrami itp. Teraz wychodza kamerki z obrazem kolorowym w nocy.

Mam kamerki takie za ponad 6000zl






Na dzien dzisiejszy, jak bedziesz szukal kamer to obowiazkowo.
4mp, x265 oraz WDR. Nie ma sensu kupowac kamer bez tego.

Potem musisz sie zastanowic czy chcesz kopulowe czy tuby
oraz kat widzenia. Do wewnatrz, jak najszerszy kat widzenia.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ten reolink ma tylko oswietlenie nocne do 12 metrow. I nie ma WDR juz to deklasuje ta kamerke do monitoringu zewnetrznego.

Zrob sobie test niech kamerka widzi tez okno - zrodlo swiatla. Czy bedziesz w stanie wtedy rozpoznac kogos twarz, osoby stojacej przed oknem albo obok.

wdr_img1.jpg

Po lewej masz bez WDR calkiem po prawej z WDR. Przyklad, o co chodzi.

Dodatkowo ten reolink nagrywa tylko w x264, nie ogarnia HVEC.


Dla przykladu masz tu kamerke typowo do monitoringu z tych najtanszych
https://allegro.pl/oferta/dahua-4mp...yNWQxYWRlNzI5OTdlNWJmMjM1NmJhNjI4NzY1YjIxMzc=


IPC-D2B40-0280B to kamera przeznaczona do pracy w technologii IP z obiektywem 2,8mm i podświetlaczem podczerwieni o zasięgu do 30m.

kompresja wideo: H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG

funkcje: dzień/noc, detekcja ruchu, maski prywatności, DWDR, 3D DNR, BLC

W opisie aukcji masz linki do Youtuba z materialem filmowym z tej kamery.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolo
Kamerka z Twojego linka jest dużo tańsza niż hikvision, pytanie czy warto kupic 5 takich kamerek ip i do tego rejestrator hikvision. Szukać rejestratora od razu z poe czy lepiej oddzielny switch. Mam domek 13x13 i celuję w 5 kamerek. Koszt 4mpx hikvision to okolo 2000zł. Zależy mi głównie na powiadomieniach o detekcji ruchu, gdyby jakaś menda się kręciła obok domu, póki co brak ogrodzenia z boku i od frontu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czekaj, czekaj Lolo, bo chyba się lekko zagalopowałeś.
Piszemy o gotowych zestawach kamer allinone pokroju Xiaomi, YI, Wyze, Arlo, Amcrest, Reolink itp.
To bardzo popularny na rynku segment, ale do użytku dla typowego konsumenta, a nie do inwigilacji NCIA.

Ja się pytam, gdzie jest w tej kamerze Dahua o której piszesz wejście na kartę SD?
Jak mam nagrywać cokolwiek? W chmurze?
Gdzie nasłuch audio, jakakolwiek komunikacja głosowa ?
Co to w ogóle za wiszące kable, gdzie jest zasilacz do tego?
Kumasz?

Wkraczasz na zupełnie inne pole, czyli już typowego monitoringu opartego głównie na NVR z twardym dyskiem, który archiwizuje 4-6, 8 i więcej kamer.
To, że piszę, że w ogóle jest Onvif, to odpowiedź na wcześniejszą dyskusję (Ty zwróciłeś uwagę na Onvif), bo jak widać, mało która z tego segmentu, takie posiada i można ją potem (właśnie dodatkowo) wykorzystać z taką Dahua i typowym monitoringiem, a nie pozbywać się i podmieniać wszystko. Zresztą już teraz można ją wykorzystywać niemal z dowolnym oprogramowaniem, co uważam za zaletę w tym segmencie.

To nie jest żadna podnieta, a fakt który może się komuś przydać.
Kupując takie Xiaomi (które też fajnie daje radę) nie wykorzystasz potem do podglądu na jakimkolwiek sofcie, tv, PC, rejestratorze, który w przyszłości kupisz. Będzie zupełnie niezależna. Już pominę fakt, że nie ma podglądu kilka kamer jednocześnie, a od tego się zaczęło.

Nikt z moich znajomych wyjeżdżających na weekend, nie będzie kupował Dahua, żeby monitorować pokój, garaż, czy przedpokój, tudzież ćwierkające ptaszki za oknem, tylko dlatego, że ma "ciutke" lepszą jakość.
Kupi produkt allinone, jak ja,wyciągnie z pudełka komplet, włoży karte SD i już będzie miał co chce i to w bardzo przyzwoitej jakości, będzie chciał przenieś w inne miejsce, weżmie do ręki, położy na parapecie czy lodówce i dodatkowo obróci 360 gdzie chce, bo taki od początku był zamysł i tutaj właśnie się skupiamy.

Właśnie dlatego pisałem, że jak będę robił monitoring (czyli wymieniał mój starszy z rejestratorem), to już będę wiedział +/- na czym go budować i właśnie m.in będę brał pod uwagę takie jak wklejasz, na zupełnie innych kamerach, czy to zewnętrznych tubowych, czy kopułkowych pod sufitem, a tą moją tylko wepnę do "systemu" żeby się nie marnowała.
Chociaż jak mówie, widząc te Twoje filmiki, to nie widzę porażających różnic.

Ta kamera za 6k, to rozumiem, że u Ciebie w domu na dachu, a nie w jakimś obiekcie przemysłowo/produkcyjnym?
No gratuluje, zacnie to wygląda, kto by nie chciał podglądać jakiejś wypinającej się laski pół kilometra od domu pod Biedronką schylającą się po żeton do wózka ; ) Ja niestety, tylko mały pokój monitoruje.

Co do "Tylko Hikvison i Dahua", to tutaj jakoś nie widzę tego jedynie słusznego wyboru:

[youtube]xg3krwlX4jk[/youtube]
 
Do góry