[Nasze Zestawy AV] Mój skromny zestaw :)

Borixon

Active member
Bez reklam
Na kolcach trociny to od starych kolumn, gdzie wierciłem sam otwory. Nie ważne.
Powiem na szybko, miałem robić upgrade głośnika wysokotonowego, wymiana z Vify na limitowany Scan Speak, sprawa się rypła i kolumny zostały sprzedane.

Na dniach wjadą nowe już po upgrade i w białym połysku, pod kątem nowej chaty...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Święta za pasem to Borixon szaleje, trzeba coś zmienić bo dawno nie zmieniał i kolumny poszły na pierwszy ogień. .. :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Sytuacja nad wyraz prosta, żona chciała białe żeby do przyszłego salonu pasowało wiec i ja nie mogłem tej wymiany zostawić bez korzyści :):)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
0c94934b33a87f4908c2d0ae69235c71.jpg


Na szybko wyciągnięte z kartonów bo musiałem ganiać do pracy...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Piękne.
I tym zabiegiem stylistycznym, firma może zrobić furorę nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jeżeli grają tak jak wyglądają, to gdybym nie miał swoich, musiałbym je posłuchać.
Gratulacje !!!
PS. Nadworny "zmieniacz" naszego forum, znowu ożył. :) :) :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A już myślałem, że będą Aria 926 w białym połysku.:p

Jak dobrze wiesz lubię Focala, 926 to świetne kolumny, trochę zazdroszczę seta Rabitowi, kino ma super.
Cena po odpowiednim rabacie jest całkiem ok za 926. Gdybym miał robić znów kino + muzyka na jednych kolumnach to pewnie szedłbym w tą stronę.

Po poprzednich czarnych Akkusach utwierdziłem się tylko w przekonaniu że nie cena i brand jest wyznacznikiem brzmienia. Pan Witold, który składał moje kolumny, już drugie jest świetnym akustykiem i przykłada się do strojenia kolumn, to słychać było już przy poprzedniej parze.

Po rozmowie z nim na temat wymiany wysokotonowego jak w wyższej serii wziąłem kolumny w ciemno, raczej tego nie robię ale gdy tamte grały super i te mogły zagrać tylko lepiej zaryzykowałem.

Mają na tą chwile przegrane może 20h, już od pierwszych dźwięków czuć było różnice, nie sądziłem ze w dwudrożnej konstrukcji wymiana jednego z głośników może przyczynić się do zmiany całego pasma..

Nie chce wysuwać tutaj zbyt wczesnych wniosków, lecz uważam ze zmiana jest na plus.

Wygladaja faktycznie dobrze i tak tez są wykonane, lecz czarny fornir jak w poprzednich podkreślał jakby klasyczności tej konstrukcji, białe wygladaja bardziej nowocześnie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ale nie widać na nim tak kurzu. :) Wiem jak wygląda u mnie gramofon po minucie od "pędzelkowania" miotełką ze strusich piór. Chociaż w kolumnach, czarne szkło na górnej części, też łapie wszystkie paprochy. Ale że to kurz audiofilski, to nie ma co za bardzo szaleć ze ścieraniem. :)
 

Kjartan

New member
Ale nie widać na nim tak kurzu. :) Wiem jak wygląda u mnie gramofon po minucie od "pędzelkowania" miotełką ze strusich piór. Chociaż w kolumnach, czarne szkło na górnej części, też łapie wszystkie paprochy. Ale że to kurz audiofilski, to nie ma co za bardzo szaleć ze ścieraniem. :)

Dlatego ja z czarnego High Gloss już się skutecznie wyleczyłem:cool:

Ale fakt na zdjęciach te białe lepiej wyglądają niż brązowe:p

Borixon jak ogólnie grają te kolumny w porównaniu do Arii i zensorów
 
Do góry