Mój Rotel zwariował, albo jest po złej stronie Mocy...

robiz

New member
Panowie, spotkała mnie dość dziwna rzecz . Mam nadzieję, że ktoś z Was też się z tym spotkał, bo inaczej znaczyłoby to , że dobijają się do mnie jakieś moce z drugiej strony .... ;)
Mianowicie, nie dalej jak w niedziele słucham sobie mojego Rotel'a RA-12, gra radio internetowe z odtwarzacza sieciowego i nagle następuje bardzo duży skok dźwięku, znaczy wzmacniacz sam sie bardzo podgłasza, do tego stopnia , ze moja szanowna małżonka " lekko zbladła ".
Oczywiście zaraz przyciszyłem, wyłączyłem wszystko, odczekałem kilkanaście sekund , co by obwody sie " zresetowały " i po włączeniu wszystko działało jak należy.
I teraz rozkminiam kilka opcji:
- albo był jakiś impuls z sieci internetowej ...... ?
- albo jakieś przepięcie w sieci energetycznej ..... /
- albo pilot jakoś autonomicznie wysłał " zły" impuls do wzmacniacza....... ?
- albo nadaje sie sprawa do serialu " Archiwum X "...... ?


robiz
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
Karaluch wszedł do potencjometru i przekrecil

Ja miałem cos podobnego w starym wzmacniaczu AKAI, tyle, ze nie pamiętam czy sam z siebie to robił - bardzo mozliwe. Pomagało tylko tymaczsowo naoliwienie pokretla/stykow od srodka, potem go po prostu sprzedalem. BARDZO wkurzajaca sprawa
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Archiwum X musi się tym zająć albo masz duchy w mieszkaniu :)

Tez na to stawiam ;)

Karaluch wszedł do potencjometru i przekrecil

Ja miałem cos podobnego w starym wzmacniaczu AKAI, tyle, ze nie pamiętam czy sam z siebie to robił - bardzo mozliwe. Pomagało tylko tymaczsowo naoliwienie pokretla/stykow od srodka, potem go po prostu sprzedalem. BARDZO wkurzajaca sprawa

problem w tym że ten ROTEl RA-12, to calkiem świezy jest, niecłae 3 lata ma .. ;)

robiz
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie znam tego Rotela ale jeśli głośność nie jest na potencjometr to takie rzeczy dzieją się gdy tranzystor lub odpowiedzialny za podtrzymanie ustawień kondensator tracą na chwilę energię.
Jeśli jednak na potencjometr to... patrz posty powyżej.
 

robiz

New member
Nie znam tego Rotela ale jeśli głośność nie jest na potencjometr to takie rzeczy dzieją się gdy tranzystor lub odpowiedzialny za podtrzymanie ustawień kondensator tracą na chwilę energię.
Jeśli jednak na potencjometr to... patrz posty powyżej.

Kurteczka, nie jest z tych bardziej " technicznych " to nie mam pojęcia jakiego rodzaju siedzi tam potencjometr. jedynie co wiem, to że kręci się w kółko bez skali i podgłaszanie z pilota nie powoduje jego obrotu.

Na innym forum , jest tez pomysł, oprócz sił nieczystych, że zza ściany , od sąsiada , poszedł jakiś impuls zgodny ze częstotliwością Rotela.....

robiz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na innym forum , jest tez pomysł, oprócz sił nieczystych, że zza ściany , od sąsiada , poszedł jakiś impuls zgodny ze częstotliwością Rotela.....

robiz

W sumie jest to możliwe. U mnie zauważyłem, że jak przewijam piosenkę na cd i nakieruje pilot w kierunku wzmacniacza to mi ścisza. Zanin do tego doszedłem to zacząłem się martwić.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
...... nie mam pojęcia jakiego rodzaju siedzi tam potencjometr. jedynie co wiem, to że kręci się w kółko bez skali i podgłaszanie z pilota nie powoduje jego obrotu...
robiz

Bo to nie potencjometr, a raczej licznik optyczny.
Więc duch jak nic. Czyżby Antoni zmigrował do sieci ? :)
U mnie tv samsung jak jest na stand-by to w nocy włącza sobie podświetlenie matrycy.
Poświeci trochę i pstryk. Wyłącza się.
To jest dopiero jazz.... :)
 

robiz

New member
W sumie jest to możliwe. U mnie zauważyłem, że jak przewijam piosenkę na cd i nakieruje pilot w kierunku wzmacniacza to mi ścisza. Zanin do tego doszedłem to zacząłem się martwić.

No też tym sie tym martwił, dobrze że to " rozkminiłeś "
W sumie coś jakby u mnie..
Juz wiem, to Twój pilot podgłosił mi Rotela.... wstydź się ;)

robiz
 

robiz

New member
Bo to nie potencjometr, a raczej licznik optyczny.
Więc duch jak nic. Czyżby Antoni zmigrował do sieci ? :)
U mnie tv samsung jak jest na stand-by to w nocy włącza sobie podświetlenie matrycy.
Poświeci trochę i pstryk. Wyłącza się.
To jest dopiero jazz.... :)

No, to tez ciekawa przypadłość.... szczególnie w nocy !
 

mlero

New member
Bo to nie potencjometr, a raczej licznik optyczny.
Więc duch jak nic. Czyżby Antoni zmigrował do sieci ? :)
U mnie tv samsung jak jest na stand-by to w nocy włącza sobie podświetlenie matrycy.
Poświeci trochę i pstryk. Wyłącza się.
To jest dopiero jazz.... :)
Bo masz włączone sprawdzanie aktualizacji oprogramowania przez DVBT i w nocy się na chwilę włącza sprawdzając czy jest nowy soft. Jak wyłączysz tą opcję w menu to będzie spokój.
DUCHÓW NIE MA- jest tylko brak wiedzy:-D
 

fazer58

Member
Bez reklam
A jaki to miało wpływ ? Znaczy bateria była za słaba, czy jakoś uszkodzona ?

Aż, dziś do niego zadzwoniłem. Dotknął do pilota,aby zrobić troszkę głośniej, a wzmak samoczynnie wzmacniał sygnał, trzeba było szybko ręką zatrzymać i w przeciwną stronę kręcić. Powtarzało się to kilka razy. Po zmianie baterii, problem znikł. Już dwa lata jest wszystko ok.
 

robiz

New member
Aż, dziś do niego zadzwoniłem. Dotknął do pilota,aby zrobić troszkę głośniej, a wzmak samoczynnie wzmacniał sygnał, trzeba było szybko ręką zatrzymać i w przeciwną stronę kręcić. Powtarzało się to kilka razy. Po zmianie baterii, problem znikł. Już dwa lata jest wszystko ok.

Ok, to choć zmienię baterie w pilotach. Pewno wiele nie pomoże, ale sumienie będzie spokojne.. ;)
 
Do góry