Moj pierwszy tv 55" Czekam na wasza pomoc....

Bodzio213

New member
Cześć wszystkim jestem tu nowy ;)
Chcialbym prosic o pomoc w wyborze tv z góry dziekuje


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

5.70 x 3.30 czyli jakies 20 m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

2.80m - 3.20m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

2 i pies ;) no chyba ,ze przyjdzie ktos w gosci

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

70% na wprost 30% od boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Okna sa od strony wschodu czyli praktycznie nie ma słońca w pokoju a juz na pewno nie na scianie na ktorej ma wisieć tv

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

Obecnie w mieszkaniu nie ma ani jednego tv przez to ze to nowe mieszkanie a nie chcialem ciagnac do nowego mieszkania starego crt.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Dobrego smart tv, funkcje nagrywania np. Na dysk zew. Cienką ramke dookoła matrycy najlepiej srebrna aby telewizor byl ozdoba nawet gdy jest wyłączony, chcialbym zeby nie myslal 3 sec zanim zmieni kanał z jednego na drugi, ogolnie żeby byl inteligetny nie wiem czy gesty wystepuja tylko u samsunga czy raczej u wiekszosci producentów, funkcje automatycznego wylaczenia jak np zasne... No i oczywiscie ladny obraz nie za ostry nie za bardzo rozlany poprostu naturalny zdaje sie na was...

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

I tu rodzi sie pytanie ponieważ nie mam jeszcze sygnału tv moze byście mnie na cos na kierowali brac kablowke z tego co sie orietuje to w okolicy jest vectra i jakas no name, czy np. Nc+, cyfrowy polsat.

10.Jakie urządzenia ?

Dysk zewnetrznyprzyszłościosci jakas konsola do gier pewnie ps3, mysle jeszcze nad kinem domowym np. LG nb3530a chyba ze polecicie cos lepsze o podobnym wyglądzieie

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

Ciężko stwierdzic mysle ze srednia z calego tyg wyjdzie jakies 3 godz

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Jak dla mnie to obojętne nie wiem czym tak na prawde one sie różnią, pewnie ma to duzy wpływ przy kontakcie z słońcem ale jak juz wspomnialem moja matryca nie zobaczy słońca

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Seriale, Discovery,Filmy online, Animal planet. Zero sportu

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Jak naj bardziej

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

W przyszlosci owszem ale nie oczekuje od tv zeby byl machina do gier...

16.Preferencje co do marki ?

Zastanawialem sie nad LG bo bardzo podoba mi sie ich pilot magic moze samsung a innych marek nie ogladalem ale jestem otwarty na wszystkie propozycje

17.Preferencje co do wielkości ?

55"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne włączanie/przelanczanie, slaba jakość obrazu

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

70% wieczór 30% dzien

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

Myślałem nad kwota 5000 zł aczkolwiek tv bedzie brany na raty wiec cena moze byc ciut wyższa oczywiscie nie obrazę sie jak bedzie ciut mniejsza :p

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Niekoniecznie chodź za taka kwote mysle ze większość ma już 3D, nie mam porownania miedzy aktywnym a pasywnym tak na prawde zeby nie to forum to pewnie bym tego nie wiedział :). Jezeli to ma jakies znaczenie dodam jeszcze ze jestem krótko widzem -1 dioptri na oko
 
Ostatnia edycja:

Bodzio213

New member
Super dzieki kiki za błyskawiczną odpowiedź. Mam rozumiec ze tv od gory to najlepszy wybór im nizej tym gorsze ? Co ty bys kupil na moim miejscu ? Sharp odpada ze wzgledu na cene....
 

prezy

New member
Bez reklam
Potwierdzam, ten Panas godny uwagi. Jednak zanim go przygarniesz obejrzyj w akcji, tak dla świętego spokoju i 100% pewności wyboru :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
a ja mam pytanie dlaczego polecany jest AS650 a test jest wklejony od AS600
Przecież to zupełnie dwa różne TV
 

Bodzio213

New member
a ja mam pytanie dlaczego polecany jest AS650 a test jest wklejony od AS600
Przecież to zupełnie dwa różne TV
Faktycznie słuszne spostrzerzenie nawet tego nie zauważyłem. A testu AS650 chyba jeszcze nie ma... przynajmniej ja nie moge znaleźć...
ww.hdtv.com.pl/forum/newsy/109747-przyjechal-na-testy-panasonic-55as650.html

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Macie rację to zupełnie inny telewizor ale zaraz się wpisze test i - tak zupełnie inny to on nie jest.
Ma natywną matrycę 100 Hz, ma lepszą płynność - ale bardzo wiele cech wspólnych.
 
Do góry