Mój ekran do kina domowego.

kuro66

New member
Bardzo ładnie.Robi wrażenie.

Tylko czemu "pilot" taki schowany ? ;o)

Daj jakąś próbkę projekcji..
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Wszystko wykonane gustownie i estetycznie, ale jasne ściany i projektor nie idą w parze z uzyskaniem najlepszego obrazu i do tego jasny sufit...
Ale temat chyba raczej powinien trafić do działu nasze zestawy...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bardzo estetyczny minimalizm !:eek:k:
przemysl jednkak czy kolumn frontowych nie odsunac bardziej od tylnej sciany- szczegolnie lewa wyladowala we wnece ,ktora niezbyt dobrze moze wplywac na jakosc dzwieku.
 

xisio

New member
Ekran ma 240 cm szerokości, tv ma 46 cali wiec może tego az tak nie widać.
Całe kino musi być na co dzień dzielone z salonem w mieszkaniu w bloku więc kolor musi być znośny do życia.

Jak chcecie zobaczyć jak powstawało to wszytko zapraszam do innego wątku

Wnętrze do oceny..
 
B

burz

Guest
fajny ekranik:) jednak czy nie mógł być opuszczany niżej, do poziomu centralnego? No i do tych jasnych ścian to chyba lepszy byłby grey
 
B

burz

Guest
NIestety nizej sie nie daje bo wiecej materiału juz nie ma, a nie chciałem wnęki wyzej bo tv by był za wysoko.



hmm, to dziwne, bo gdy zamawiałem swój ekran, to wybrałem tak szeroki top (50 cm, fakt, musiałem dopłacić), żeby ekran opuszczał się co do centymetra, jak chciałem...

Jeszcze jedna uwaga. Wg mnie najbardziej wkurzające są odbicia światła od sufitu i dlatego przemyśl pomalowanie tej częsci obniżonej (czyli bezpośrednio nad ekranem) na kolor ciemniejszy niż obecnie. Poprawisz kontrast.
 
Ostatnia edycja:

xisio

New member
hmm, to dziwne, bo gdy zamawiałem swój ekran, to wybrałem tak szeroki top (50 cm, fakt, musiałem dopłacić), żeby ekran opuszczał się co do centymetra, jak chciałem...

Jeszcze jedna uwaga. Wg mnie najbardziej wkurzające są odbicia światła od sufitu i dlatego przemyśl pomalowanie tej częsci obniżonej (czyli bezpośrednio nad ekranem) na kolor ciemniejszy niż obecnie. Poprawisz kontrast.


Mam ekran firmy Avers model Contour, wymiar standardowy największy jaki jest.
Tak jak pisałem kino jest w salonie i musi współgrać z resztą mieszkania, nie mogę malować na ciemne kolory mieszkania w którym przebywam na co dzień.

dsc04619.jpg


dsc04602y.jpg


dsc04662a.jpg


dsc04733.jpg


dsc04732.jpg


dsc04731a.jpg


dsc04729.jpg



dsc04722r.jpg


dsc04723g.jpg


dsc04726.jpg


dsc04719v.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie najlepiej jest ogladac filmy w pomieszczeniu przypominajacym jaskinie batmana...
jednak jesli nie mozemy sobie pozwolic na adaptacje dedykowanego pomieszczenia , a jako salke kinowa wykorzystujemy salon ,to kompromis jest niezbedny- trudno bysmy z dziennego pokoju robili ciemna nore...

ps.xisio zerknalem w exifa- podnies sobie ostrosc w aparacie ;)
 

Deimos

Banned
Dodam tylko do moich wcześniejszych wynurzeń, że tu aż się prosi o wewnętrzne roletki na okna i szybe w drzwiach balkonowych. Takie wielkie szklane tafle, skutecznie potrafią zniekształcać dźwięk.
 

ziut

New member
1. dysponujac takim pomieszczeniem nalezalo wieszac ekran ramowy albo malowac sciane screen goo
2. nie musisz robic jaskini batmana zeby poprawic kontrast. wnetrza mieszkan maluje sie nie tylko bardzo jasnymi kolorami
3. glosniki tylne we wnekach to chyba kiepski pomysl.fronty tez by trzeba przestawic
 

xisio

New member
1. schowac, zamaskowac,ukryc
2. oddac owsiakowi albo lepiej rydzykowi bo on tam tylko jakies liche radyjko ma

BTW a po co jest ten caly TV? od kiedy przestalem uzywac gumek i telewizora moje zycie stalo sie lepsze :razz:


nadal widze ze nie potraficie przyjąć faktu ze to jest mieszkanie w bloku, salon który jest otwarty na kuchnie i hol, gdzie nie mogłem zastosować żadnej ciemnej farby i innego ustawienia głośników ;/

Chętnie zobaczę wasze instalacje co spełniają na pewno idealne warunki dla kina domowego...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W takim przypadku, jedyną opcją jest jakieś "ruchome" zaciemnienie, przesuwne panele lub czarne rolety na ściany; najtrudniej takie coś zrobić na suficie.
A co do filmu, podoba mi się "remote control" do ekranu... :D
Widzialna ręka Twój znak? ;)
 

ziut

New member
nadal widze ze nie potraficie przyjąć faktu ze to jest mieszkanie w bloku, salon który jest otwarty na kuchnie i hol
to ty nie potrafisz przyjac faktu ze mozna isc w tym temacie na kompromis, bardzo udany kompromis
ogolnie ladnie to wszystko wyszlo tylko jest male ale ... (patrz wyzej)
 
Do góry