Moj 40LE600 padl

bob77

New member
Po dwoch miesiacach uzytkowania moj nowy telewizor sie zepsul.

Od paru dni obraz z nboxa w moim TV zaczal czasami zwalniac, klatkowac i mrugac przy szybszych ruchach kamery albo przy przelaczaniu roznych ujec. Wymienilem nrecorder, ale nic nie pomoglo wiec widocznie wina lezy po stronie TV. Szkoda mi wydawac kasy jeszcze na nowy kabel, poniewaz byl on wyjety z pudelka i nieruszany dzialal OK przez dwa miesiace.

Druga dziwna rzecz jaka wystepuje to, ze czasami przy wlaczaniu TV ze standby dioda nie przelacza sie na zielona tylko pozostaje czerwona mimo ze obraz sie pojawia.

Pewnie ciezko bedzie mi zademonstrowac usterki serwisantowi, bo wystepuja na razie nieregularnie, ale na wszelki wypadek nagralem to aparatem cyfrowym.

Czy ma ktos jakies doswiadczenia z serwisem Sharpa (najlepiej we Wroclawiu)? Jak przebiega naprawa?
 

George62

New member
Dioda

Po dwoch miesiacach uzytkowania moj nowy telewizor sie zepsul.

Od paru dni obraz z nboxa w moim TV zaczal czasami zwalniac, klatkowac i mrugac przy szybszych ruchach kamery albo przy przelaczaniu roznych ujec. Wymienilem nrecorder, ale nic nie pomoglo wiec widocznie wina lezy po stronie TV. Szkoda mi wydawac kasy jeszcze na nowy kabel, poniewaz byl on wyjety z pudelka i nieruszany dzialal OK przez dwa miesiace.

Druga dziwna rzecz jaka wystepuje to, ze czasami przy wlaczaniu TV ze standby dioda nie przelacza sie na zielona tylko pozostaje czerwona mimo ze obraz sie pojawia.

Pewnie ciezko bedzie mi zademonstrowac usterki serwisantowi, bo wystepuja na razie nieregularnie, ale na wszelki wypadek nagralem to aparatem cyfrowym.

Czy ma ktos jakies doswiadczenia z serwisem Sharpa (najlepiej we Wroclawiu)? Jak przebiega naprawa?
Cześć Bob77! Kiedy posiadałem TV 32LE600E miałem podobny problem z diodą ale nie brałem tego do głowy ponieważ denerwował mnie znany już Tobie pisk.Po zamianie telewizora na LC-32LU700E oczywiście z moją dopłatą nie mam narazie żadnych problemów.Telewizor odbiera doskonale/bez żadnej kalibracji/.Programy SD i HD z n-ki świetne.Nawet z anteny naziemnej /analog/ obraz jest bardzo dobry,szczególnie po ostatnich aktualizacjach.Podsumowując,warto było dopłacić 700 zł. by mieć problem z głowy.Otrzymałem też 5-letnią gwarancję.Jak mowi stare przysłowie:nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Cześć!
 

bob77

New member
Cześć Bob77! Kiedy posiadałem TV 32LE600E miałem podobny problem z diodą ale nie brałem tego do głowy ponieważ denerwował mnie znany już Tobie pisk.Po zamianie telewizora na LC-32LU700E oczywiście z moją dopłatą nie mam narazie żadnych problemów.Telewizor odbiera doskonale/bez żadnej kalibracji/.Programy SD i HD z n-ki świetne.Nawet z anteny naziemnej /analog/ obraz jest bardzo dobry,szczególnie po ostatnich aktualizacjach.Podsumowując,warto było dopłacić 700 zł. by mieć problem z głowy.Otrzymałem też 5-letnią gwarancję.Jak mowi stare przysłowie:nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Cześć!

Po 2 miesiacach juz niestety za pozno na wymiane. Jednak gdybym mial doplacac kilkaset zl to jednak poszedlbym w strone JVC 42WX70, ktory choc nie jest podswietlany LEDami to jednak jest sprzetem przynajmniej 2 klasy wyzej, w ktorym czarny jest naprawde czarny, katy boczne sa swietne i raczej w ogole jest bardziej niezawodnym sprzetem.

Niestety, obserwujac teraz swoj przypadek (awaria po 2 miesiacach) i inne opisane na forum odnosze wrazenie, ze moze i Sharp choc robi dobre matryce, ktore spisuja sie swietnie w telewizorach JVC i Loewe to jednak telewizory firmy Sharp sa chyba troche niedoprcowane i raczej zawodne.
 
Ostatnia edycja:

bob77

New member
Od dzisiaj mam nowy TV. Za drugim strzalem udalo mi sie zalatwic reklamacje. Na pierwsza dostalem odmowe, taka procedure ma jeden z najwiekszych sklepow RTV/AGD na naszym rynku, poniewaz zdecydowana wiekszosc klientow szybko sie poddaje (tak mi powiedzial pracownik sklepu).

Polecam wszystkim majacym problemy ze sprzetem o rozwazenie skorzystania z ustawy nakladajacej odpowiedzialnosc na sprzedajacego zamiast od razu wzywanie serwisu z tytulu gwarancji udzielonej przez producenta.

Dodatkowo mam uwage na temat "uniwersalnych ustawien". Nie mam dzisiaj do dyspozycji fotospektrometru zeby sprawdzic reprodukcje kolorow, natomiast moge juz powiedziec, ze nowy egzemplarz ktory dostalem wymagal lekko innych ustawien kontrastu i jasnosci.
 
Do góry