Mogę wydać ok. 6 tys PLN-poradźcie co kupić-proszę!!!

Krzych_pct1

New member
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w zakupie optymalnego telewizora LCD dla moich potrzeb i w cenie ok 6000PLN. Oglądać będę z ok. 2,5-3m, dużo oglądam telewizję, mam kablówkę ale razem z telewizorem zamierzam zakupić którąś z platform cyfrowych, tu też proszę o radę co wybrać! 30% to oglądanie DVD. Myślę 0 40 calach FullHD, ale czekam na rady mądrzejszych ode mnie w tym temacie! Pozdrawiam!!!
 

Mesiash

New member
Ja na Twoim miejscu brałbym 50" plazmę (Samsung,LG,Panasonic-udane modele). LCD to zdecydowanie gorszza technologia. A co do platformy to zdecydowanie N. Pozdrawiam!
 

Mesiash

New member
123wojcik napisał:
qrde ale konkretna odpowiedź:D :D :D
Co ty wiesz o technologi:grin: :grin:

Napisałm krótko i na temat :)
Przecież kolega Krzych_pct1 napisał, że ma kablówkę, ma zamiar kupić platformę. Czyli jak by nie było 90% będzie oglądał w SD.
Wybacz, ale jeśli uważasz, że LCD (przy tej cenie) nadaje się do odbioru słabego sygnału(SD) to wybacz, ale co Ty wiesz o technologii? :)
Poza tym odległość od TV na poziomie 3 metrów aż prosi się o więcej cali (ja mam właśnie przy tej odległości 50 cali i już marzy mi się więcej...). A jak wiadomo na 40-42 calach nie da się zauważyć różnicy FullHD czy HD Ready nawet z 2 metrów (może 1 na 10 zauważy...) a co dopiero z większej odległości. Nie dajmy łapać się na chwyty marketingowe!
Co innego gdyby TV miał służyć głównie do konsol trzeciej generacji. Wtedy rzeczywiście lepszym wyborem będzie technologia LCD. Chociaż są już głosy, że nowe plazmy wcale nie są gorsze w tym aspekcie...
 

Krzych_pct1

New member
no i znowu mętlik

Dzięki panowie za dotychczasowe podpowiedzi, ale nie ukrywam, że czekam na kolejne, pójdę chyba w stronę demokracji i zobaczę jakich głosów będzie wiięcej. Czy ktoś może mi podać różnicę między KD-L 40T 3500 a KD-L 40V 3000
 
Ostatnia edycja:

bresiu

New member
witam
jeszcze kilka dni temu stalem przed tym samym wyborem i padlo na philipsa 7762, to jest to samo co 7962 tylko bez ambilight, moim zdaniem co do ceny jakos bije na glowe wszystko co inne, bo nie sztuka moim zdaniem jest kupic drogo dobry telewizor tylko ten ktory w swoim przedziale cenowym bedzie najlepszy, ja takze bede ogladal glownie cyfrowa kablowke oraz czasami DVD z 3-3,5m.
Pod uwage bralem jeszcze glownie toshibe z3030d, ale jest drozsza i na moj gust duzo gorzej wyswietla slabszy sygnal.
pozdrawiam
 

Huzar

New member
Krzych_pct1 napisał:
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w zakupie optymalnego telewizora LCD dla moich potrzeb i w cenie ok 6000PLN. Oglądać będę z ok. 2,5-3m, dużo oglądam telewizję, mam kablówkę ale razem z telewizorem zamierzam zakupić którąś z platform cyfrowych, tu też proszę o radę co wybrać! 30% to oglądanie DVD. Myślę 0 40 calach FullHD, ale czekam na rady mądrzejszych ode mnie w tym temacie! Pozdrawiam!!!

Jeśli jeszcze nie kupiłeś i uda Ci się trafić to polecam telewizor tylnoprojekcyjny Sony KDS-55A2000. Obecnie w polsce do kupienia pewnie jeszcze tylko kilka sztuk z wystaw, powinieneś się zmieścić w cenie a może i jeszcze coś zostanie. full hd, 55 cali, świetna czerń, czas reakcji i kolory. Minusy to: wymiana lampy co ok. 5 lat (200$) i brak możliwości powieszenia, głębokość ok 40 cm czylio pewnie tyle samo co lcd na podstawce.

EDIT: zapomniałęm dodać, SD wypada rewelacyjnie a HD powala no i nie będziesz zaraz chciał zmienić na większy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Iwrek

New member
Ja również chce wydać ok. 6 tys. i sądziłem że tu znajdę odpowiedż na pytanie co wybrać ale im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Oglądam N-ke, ale nie chciałem niepotrzebnie przepłacać za full HD. Tylko nadal nie wiem czy stwierdzenie "niepotrzebnie" jest uzasadnione chcąc mieć dobry obraz?
 

many

New member
Witam
Ja mniej wiecej tez ogladam swoj LCD 46"
z okolo 3 -4 metrow i osobiscie wydaje mi sie 50" bedzie chyba troche za duzy na obecne czasy 90% sygnalu SD
50" cali byloby ok pod warunkiem ze wszystkie kanaly bylyby juz HD

Sprawa rozdzielczosci.
Jesli kupisz teraz jakis nowy TV... jak dlugo bedziesz go mial?
Podejrzewam ze jesli nie bedzie sie psol to chyba jak najdluzej, min 10 - 15 lat ( ja tak mysle o swoim TV)
To ze dzisiaj nie masz odtwarzacza HD lub ps3 to nie znaczy ze za dwa lata nie bedziesz mial. Dzisiaj nie wykozystasz ful HD ale jutro moze tak.

ps 2,5 roku temu kupilem panasonica Hd ready 30' panoramiczny CRT
2 lata pozniej sprzedalem go za1/4 ceny bo po zakupie ps3 zorientowalem sie ze nie mial rozdzielczosci 720p a wiele gier ma ta rozdzielczosc.

2 lata temu nie uzywalem zadnego wejscia HDMI w tym panasonicu.
Dzisiaj w LCD mam "tylko" dwa wejscia HDMI i oba wykozystane.

Wybor nalezy do Ciebie
Powodzenia.
 

redcolor

New member
Jeżeli plazma to Pioneer PDP-LX508D albo .....

nic/jeżeli chodzi o plazmy!/.Nie daj się nabrać na żadne promocje starych modeli o marnej rozdzielczości i wadach,które dopiero w domu zobaczysz/nikt nie czyta DOKŁADNIE warunków gwarancji paneli plazmowych/.Pamietaj -im większy ekran,tym więcej szczegółów zobaczysz/tzn szumu i artefaktów/,więc spokojnie zakup LCD 40 cali najlepiej Samsunga/większość producentów używa jego matryc/,a gdybyś chciał zobaczyć coś niezwykłego/ale drogiego/polecam LE52F96BD.Pozdrawiam.
 

redcolor

New member
Post scriptum

Zapomniałem dodać,że musisz jeszcze rozważyć czy NA PEWNO potrzebujesz panela o rozdzielczości ,,full HD" 1080p/tylko dla DOBRYCH HD DVD albo BD z DOBRYMI i DROGIMI filmami/,jeżeli nie - to tzw HD Ready akceptują rozdzielczość 1080i albo 720p przy której-zapewniam Cię-też jest na co popatrzeć.Pod warunkiem żródła DOBREGO SYGNAŁU.
 
Do góry