Moduł PLIMS - Polskie IMS dla moservices

WalczOnLine

New member
Ja teraz używam ten soft Bast Castle 1.02. wersja 1.03 jest jeszcze w fazie testów, jakaś beta. Mi na niej nie działał np. TVNplayer jak wróciłem do 1.02 to chociaż to śmiga. W Bast Castle 1.02 nie ma androida. Nie pamiętam jak było w 1.03 Bo jeśli byłby działający android to może XBMC by działało z weeb.tv Pozostaje tylko problem innych serwisów z PLIMS
 
A Ty próbowałeś ?? Wiem że do oryginalnego nie da się dograć moservices 3 bo nie można się zalogować na player przez Telnet, a tym samym wpisać żadnej komendy. A o takim oryginalnym z już wgranym moservices 3 nie słyszałem :) Jak go znalazłeś ??
 

WalczOnLine

New member
Nie ma problemu z połączeniem się przez telnet z oryginalnym softem(przynajmniej na Himedia 910B) ale nie można na nim uruchomić moservice. Już próbowałem.
 
Racja mój błąd. Można się połączyć, ale nie działa komenda do instalacji Moservices 3. Tak czy siak nic z tego. Szkoda. Żebym wiedział wcześniej to kupiłbym coś na 1185 i byłoby bez problemu.
Jak Zbigniew Hellmann czegoś nie wymyśli to nic nie da się zrobić raczej :(

Do Ciebie coobah prośba abyś wrzucił ten plik na jakiś darmowy serwer, aby można go było pobrać bo z tego źródła to ten pliczek będzie szedł 12h, a i tak 2 razy mi już przerwało pobieranie.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Kamil, nie sprzedawaj playera!
Zarzuciłem ten sofcik, wgrałem PLIMS poprzez telneta i działa zarówno IPLA i Weeb.tv i cała reszta! A co najważniejsze: grafika oryginały - on mi się podoba najbardziej!

Elegancko!
Poniżej link do softu na szybkim serwerze:



Wrzucamy do Egreat'a soft

soft z Mo3

Następnie po włączeniu playera odpalamy telnet i logujemy się do niego i klepiemy komendy:

cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2
/usr/local/etc/mos/bin/pm install PLIMS alone


W dużym skrócie po takich kombinacjach PLIMS wskoczył.

aha!

Po wrzuceniu softu warto zalogować się przez przeglądarkę na playera, zainstalować Manage Repositories i zrobić update tego modułu.
 
Ostatnia edycja:
Tak czułem, że to wina softu jest. Dobrze coobah, że wcześniej znalazłeś odpowiedni bo byśmy czekali. Miałem zresztą pisać na moservices już o rady.
Nawet nie wiedziałem, a wczoraj podczas oglądania filmu, nacisnąłem niechcący klawisz menu na pilocie i można dowolny film odpalić jako 3d (red cyan anagliph). Zwykłe okularki kolorowe i oglądamy :)

Aha. Mamy zrobić update modułu moservices 3 czy z google code xurego ??
No mnie się akurat nie podobają te tła. Może da się jakoś wstawić jakąs swoją tapetę ?? Najlepsze menu mialem w sofcie 2.6.8.0 xlivecz, bo tam po parokrotnym nacisnieciu ktoregos z kolorowych klawiszy na pilocie, te male zdjecia rozciagaly sie na caly ekran. Ogolnie to chcialbym takie menu w stylu xbmc, a te czeskie takie są mniej więcej.

Potwierdzam na tym sofcie wszystko działa w PLIMS. Z tego cosprawdzałem oprócz xLIVE i One HD. Lista serili w IPLI kończy się chyba na literce D.
Na IPTAK nie wszystkie filmy działają. To wszystko chyba kwestia Linków.
Na tym firmware nie działa niestety obsługa 3d

Jeszcze pytanie do Ciebie coobah. Czy po aktualizacji modułu przez przeglądarkę też masz w tle taką dziwną ścieżkę, a na to nałożone moservices , navigations, others itp. Po aktualizacji modułu w menu playera, w internet znikają ikonki w services. Sprawdź u siebie jak możesz.

Komendy nie działają przez PUTTY, trzeba to zrobic przez manage repositories wszystko (instalacja PLIMS, xlivecz itp.)
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Kamil, ja przez telneta wgrałem PLIMS więc nie rozumiem dlaczego komendy nie działają Ci przez putty.
Fakt, przy wchodzeniu na player przez telnet nie żądał ode mnie hasła "root" tylko od razu wszedł na jakąś ścieżkę.

Tak jak piszesz, po aktualizacji moservices przez przeglądarkę jakieś krzaczki wywala mi na górze przeglądarki, ale nie przeszkadzają..

Ogólnie nie miałem czasu na testowanie bo wyszły poważniejsze sprawy...
 
I robiłeś to tą komendą ??

cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2
/usr/local/etc/mos/bin/pm install PLIMS alone

U mnie wyskakuje


/system/rtk_rootfs/usr/local/bin # cd /tmp
/tmp # ?wget http://www.moservices.org/mos3/install
/bin/sh: ?wget: not found
/tmp # chmod +x install
chmod: install: No such file or directory
/tmp # ?./install
/bin/sh: ?./install: not found

Co mnie martwi to to że to soft z Moservices ze starą wersją core. Stąd te krzaczki po aktualizacji.
"Problem jaki występuje po instalacji nowego core to, że dodawany jest wpis startujący Moservices do rcS w złym miejscu"
Tak pisał xury. Nie wiem czy ten stary core w czymś przeszkadza czy nie, ale okaże się he he
 

piotrlis98

New member
Wszystko fajnie działa, dzięki @coobah za instrukcje.
Na tym sofcie 2.5.6.0 z moservices trzeba mieć na stałe wpiętego pendrive? Bo nie ma xLiveCZ więc chyba nic się nie aktualizuje?
 

coobah

Member
Bez reklam
Aby działał XLiveCZ bez problemu należy wedle instrukcji kolegi @xury wykonać:

Teraz instalacja bajecznie prosta :
1. Instalujemy (jeśli nie mamy moduł) "Manage repositories"
2. Wchodzimy przez przeglądarkę w Settings tego modułu i dodajemy repozytorium naciskając +
3. Wpisujemy tam http://manta.googlecode.com/files i zatwierdzamy.
4. Klikamy na ten link i wybieramy Select - musi być podświetlony na zielono.
5. Przechodzimy do Services i wybieramy Update repository list - taka mala ikonka obok pomarańczowej gwiazdki.
6. Po chwili pojawi się nam moduł xLiveCZ i go instalujemy.
7. Czekamy dłuższą chwilę aż nam się zainstaluje - musi się ściągąć około 20MB
8. xLiveCZ powinno się nam zazielenić
 
Czy w tych modułach PLIMS i xlivecz działa wam absolutnie wszystko co w danej chwili chcecie włączyć ?? Nie wyskakuje, że "nie można otworzyć tego pliku" ??
 

piotrlis98

New member
xLiveCZ nie wgrywam, bo tam właściwie sam syf jest ale na PLIMS odpala wszystko, włącznie z iplą, weeb.tv, open fm, nba live i paroma innymi serwisami, które wcześniej nie działały.
 

coobah

Member
Bez reklam
Wywaliłem XLiveCZ, pepiczkowego języka nie znam :D

Zmieniłem sobie tło w menu playera na ładniejsze i jest bardzo OK! :)
 
Tylko tapetę możesz zmienić. Musisz ją wrzucić na pendrive lub dysk podpięty do usb i nazwać mybg. Plik musi być w formacie png.

U mnie wszystkie serwisy odpalają, oprócz xLive (Xtreamer) (404 NOT FOUND) w PLIMS. Ale np. w IPTAK nie wszystkie filmy się uruchamiają np. w Akcja (1/6) : Kamienna Głowa, Piekielna Zemsta, Człowiek Pies. Jest tego sporo więcej, ale to zapamiętałem. Nie działa też np. Bob Kanciastoporty, nPremium HD, Canal+ Film HD, Włatcy Móch w Weeb TV i parę innych stacji. W HD trailers ciężko o coś co by działało. We wszystkim co wymieniłem wyskakuje Komunikat "Nie można otworzyć tego Pliku".
Jak wygląda to u was ??
 

broda1725

New member
Bez reklam
Co do niedziałających programów na weeb.tv to nie koniecznie wina oprogramowania czy odtwarzacza ale od jakiegoś czasu maja problemy z siecią OVH Weeb.tv
U mnie na XBMC na kompie mam tak że cześć działa a część wywala od razu a inne buforują co parę sekund, a niektóre idą płynnie.
 

Qbanczyk

New member
coobah wielkie dzieki. Zainstalowałem PLIMS według Twojej instrukcji - udało sie, tak samo jak z xliveCZ. Super wszystko wygląda. Niestety nie wszystko działa ale chybe nie jestem wyjatkiem. Z tego co już zauważyłem to w iPtak nic nie udało mi sie uruchomić, hd trailers podobnie. Youtube tylko wersja xxl. Reszta działa super z czego jestem bardzo zadowolony. Czy macie tak samo?
Czy teraz trzeba będzie to jakoś aktualizować co jakiś czas?
 
Do góry