moduł Neotion NP4 w Panasonicu

agnieszka77

New member
proszę o info czy ktos odpalił na modelu px lub pz poprzez moduł NP4 przekaz DVB-T. jeśli tak to na jakim ? conax czy viacess czy fta ?
w kilku watkach tego forum znalazłam szczatkowe informacje na ten temat ale chyba tylko czysto teoretyczne - chciałabym otrzymac potwierdzoną w praktyce odpowiedż :)
 

k661

New member
Witam. Posiadam Panaska 42PZ80 niestety ale z nim Nie współdziała żaden moduł :???: , sprawdzałem oba i w obydwu przypadkach Tv je ,,widział" a mimo to pojawiał się napis: brak wideo.
Pozostaje mi jedynie (nie wiem jak działają z innymi modelami) czekać na nowy moduł , ewentualnie zakupić tuner DVBT z gnazdem na ww. moduł (podobno działa).
 

miles19

New member
no to żeś mnie dobił tym info... byłem na 99% przekonany że będzie chodzić, sądzę że W PZ80 i PX80 tunery DVB-T są te same...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przeciez PZ80 ma tylko DVB-T w mpeg2 wiec niby jak poprzez moduł ma odebrać sygnał DVB-T mpeg4 ??

To jest nierealne chłopaki !!

Taki tuner wogole nie bedzie widział przekazu mpeg4
 

agnieszka77

New member
@HDTV_fan jest to jak najbardziej realne - poczytaj troche o tym module, bo on działa na 100% z niektórymi TV i tunkami DVB-T. niestety tylko dla kanałów SDale w mpeg4. ale ma wyjść nowa seria NP5, która z HD tez sobie radzi.
temat założyłam nie na dyskusję ale tylko po to, by otrzymć konkretne info od usera, który to przetestował na Panasonicu.
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
HDTV_Fan jesteś pewien ? A czy to czasem nie jest ten moduł , który konwertuje MPEG-2 na MPEG-4 żeby można było w starszych tunerach odbierać nowszy format ?
 

agnieszka77

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. To zbędne powtarzanie. ArtS :)

w odwrotnym kierunku ta konwersja
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Niby jak moze zadziałac taki moduł skoro głowica tego tunera jest jakby 'pierwszą milą" pomiedzy sygnałem z anteny a samym TV i ta głowica własnie wogole "nie widzi" ze jakikolwiek sygnał Video jest przesyłany wiec moduł CI neotion jest dopiero pozniej jakby podłaczony

Moim zdaniem ( a siedze w tej tchnologi od lat, sat jak i teraz DVB-T ) nie jest to realne by nagle głowica DVB-T mpeg2 "zobaczyła" sygnał mpeg4

Co w/w ludzie potwierdzają ze nadal brak sygnału video co jak juz pisałem jest oczywiste
 

agnieszka77

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. To zbędne powtarzanie. ArtS :)

najwyraźniej jesteś leń i poczytać nawet ci się nie chce. więc może najpierw sprawdź a potem się wymądrzaj :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

k661

New member
@HDTV_Fan uwierz mi... moduł viacces działa ,,w ten sposób" np. z tunerami sat :p (kanał Sex View 264), a tutaj chodzi o to żeby śmigał równierz z DVBT.

@agnieszka77 skąd masz info o NP5 ? :D
 
Ostatnia edycja:

-Tomek-

New member
HDTV_Fan napisał:
Moim zdaniem ( a siedze w tej tchnologi od lat, sat jak i teraz DVB-T ) nie jest to realne by nagle głowica DVB-T mpeg2 "zobaczyła" sygnał mpeg4

Drogi kolego, może i siedzisz w tej technologii, ale widać, że jak dotychczas umoczyłeś się zaledwie po kostki...:D
Gdbybyś poczytał trochę specyfikacji DVB, to byś może zrozumiał, że zadaniem głowicy jest jedynie demodulacja (OFDM) i wyodrębnienie cyfrowego sygnału z odbieranego medium. Jeżeli jest to sygnał FTA MPEG-2, to jest on bezpośrednio przesyłany do dekodera MPEG-2 i wyświetlany. Jeżeli zaś jest to zakodowany sygnał MPEG-2 (np. przez cryptoworks, mediaguard, nagravision, itp), to poprzez moduł CI jest on dekodowany.
Strumień MPEG-4 FTA głowica odbiera jak każdy inny zakodowany sygnał, jeżeli jest moduł CI, który potrafi go on-the-fly zamienić na strumień MPEG-2, to nie ma jakichkolwiek przeszkód by w ten sposób odbierać DVB-T2.

Poniższy schemat powienien koledze wszystko wyjaśnić...

en.wikipedia.org/wiki/Image:Common_Interface_structure.svg

Gdyby kolega dalej był niedowiarkiem, to cytuję wikipedię:

Posiadacze telewizorów ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 wyposażonym w wejście do podłączenia modułów CI (Common Interface) oraz widzowie wykorzystujący odbiorniki DVB-T/MPEG-2 również posiadające gniazdo CI, w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4 mogą zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2. Trzeba pamiętać jednak, że powyższe rozwiązanie pozwoli jedynie na odbiór kanałów SD. Jest jednak jedynym ratunkiem dla urządzeń DVB-T/MPEG-2 o ile mają gniazda CI i stosownie przygotowane oprogramowanie.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Podejrzewam, że moduł nie dokonuje konwersji z MPEG4 na MPEG2, gdyż i tak później to MPEG2 musi zostać zdekodowane. Tak więc moduł z pewnością dekoduje MPEG4 i podaje nieskompresowany sygnał na wyjście. Przekodowanie w locie (on the fly to jednak nie po polsku) z MPEG4 na MPEG2 wymagałoby sporych mocy obliczeniowych i niepotrzebnie powodowałoby straty jakości.

ArtS :)
 

-Tomek-

New member
Gdyby kolega obejrzał rysunek z wikipedii przy opisie interfejsu CI, to stałoby się oczywiste, że dekodowane dane z modułu CI trafiają poprzez DEMUX na dekoder MPEG-2 - nie ma tu innej możliwości wejścia w odbiornilk (np. w trybie "raw").

Co do dekodowania MPEG-4 w MPEG-2, to dekoder paradoksalnie robi to szybciej (dekoduje jedynie informację różnicową i tworzy pełne ramki MPEG-2) i o żadnej utracie jakości nie ma tu mowy. Ponadto sygnał MPEG-2 ma znacząco mniejszą przepustowość niż sygnał RGB, co też ma znaczenie dla wydajności magistrali interfejsu CI.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nawet pełne ramki (I-frames) są kompresowane, więc mówienie, że nie ma strat jakości jest nieścisłe. Mogą one być niezauważalne, ale są.

ArtS :)
 

miles19

New member
NP4 nie działa w Panasach...

Może źle jest podawać link konkurencyjnego forum:

http://**********.com/index.php?showtopic=11216&view=findpost&p=110267

ale jest tam dobitnie powiedziane, że zarówno VIACCESS NP4 jak CONAX NP4 nie współpracują z PX80, PZ80 :(

P.S. chodzi o konkurencyjne forum H D T V p o l s k a, nie dawałbym linka do ale niestety na tym forum nie ma testerów w.w. kart CI NP4 z PX80 :(

P.S. 2 być może jak wyjdzie nowy firmware to coś zaiskrzy... np. amerykańce udostępniają na stronie www do swoich modeli na USA (końcówka U):

http://www.pasctraining.panasonic.com/specialapplications/productfirmwaredownloads/Plasma.ASP

P.S. 3 nie próbowujcie wrzucać firmware'u z USA do europejskich plazm (końcówka E, P, B etc.) !!
 
Ostatnia edycja:
Do góry