Moduł CI

rogal62

New member
Witam,
nie wiem czy to dobry dział ale spróbuje, jestem tu nowy jak również nowością jest dla mnie temat telewizji cyfrowej więc proszę o wyrozumiałość.

Z czym się do Was zwracam, otóż kupiłem nowy telewizor SAMSUNG 6400, ze złączem Common Interface.
W posiadanej prze ze mnie telewizji osiedlowej kablowej dodano pakiet "sport" Canal+ Otrzymałem od spółdzielni kartę dostępu do tych kanałów - moduł CAM, a gość zajmujący się tym tematem poradził mi żebym nie dokupował dekodera, a jedynie moduł CI.
Otóż kupiłem go, podłączyłem z całą pewnością właściwie, a kanały wciąż nie działają.
Na ekranie pojawiają się dwa komunikaty: jeden że ""Moduł CI+ lub karta inteligentna nie znalezione. Sprawdź, czy zostały poprawnie włożone."
... i drugi że "TV SAMSUNG działa w połączeniu z opcją CI+ 1.3, w przypadku nie odkodowania kanałów skontaktuj się z obsługą SAMSUNG"

Czy ktoś może wie co się dzieje i jak to uruchomić? Czy sprzedawca dał mi zły moduł CI zamiast CI+ ? Po mojemu jeśli TV obsługuje CI+ to i CI powinien obsłużyć. Automatyczne strojenie kanałów znalazło wszystkie kanały jakie powinno, jedynie te Canal+ są wciąż zakodowane. Konfiguracja i ustawienia TV przeprowadzone prawidłowo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powinien być przycisk inicjacji modułu jeżeli nie został sam wykryty

Oczywiście może tak być ( jest to bardzo prawdopodobne w Twoim przypadku ) ,że kupiony moduł nie współpracuje z kartą

Nie wiem jak jest w przypadku kablówki ,ale oryginalne moduły Polsatu ,NC+ powinny działać w gnieździe CI ponieważ pracują w trybie legacy
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W instrukcji telewizora nic nie pisze ? ,powinien gdzieś być na pilocie
U mnie w tunerze satelitarnym jest ,nie wiem jak jest u Ciebie w telewizorze i czy w ogóle jest coś takiego
 
Ostatnia edycja:

rogal62

New member
Nie ma o tym ani słowa w instrukcji ani w żadnym innym papierku z pudła. W internecie też niczego się nie doczytałem.
Ustawienia TV są zaznaczone na kanały cyfrowe i analogowe, automatyczne strojenie pobrało całą listę kanałów łącznie z tymi kodowanymi, więc z tego co wyczytałem to wszystko przebiegło poprawnie.
Piloty wyglądają tak:
zapodaj.net/images/e1a5fdc24377b.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Znaczy ,że takiej funkcji nie ma i włożony moduł powinien zadziałać

Zacznijmy od podstawowej rzeczy - .Od gościa dostałeś moduł czy kartę ?
 

rogal62

New member
Od dystrybutora telewizji dostałem kartę, a moduł dokupiłem za jego poleceniem w sklepie.
I gniazdo i moduł i karta są na pewno zamocowane prawidłowo bo po pierwsze w żaden odwrotny sposób nie da się ich włożyć, a po drugie świeci się zielona lampka na module.

Mi już brakuje pomysłów co może być nie tak, teoretycznie powinna być jakaś opcja włączenia lub instalacji tego modułu ale nigdzie nie potrafię jej znaleźć.
 

rogal62

New member
Nie jestem w stanie dokładnie podać modelu, może po powrocie z pracy, ale zarówno karta jak i moduł pochodzi od jednego dystrybutora sprzętu telewizyjnego więc musi się zgadzać. Może wina leży po stronie Osiedlowego Studia Telewizyjnego które wysyła sygnał i to oni czegoś nie dopełnili?
 

rogal62

New member
Sytuacja rozwiązana, z mojej strony wszystko było zrobione ok, karta po prostu była nie aktywna, dystrybutor studia tv ją aktywował i jest wszystko ok.
Dzięki za chęć pomocy.
 
Do góry