Moduł CI+ do UPC

grafiq

New member
Witam,
Posiadam mediaboxa z nagrywarka z UPC. Mam w telewizorze slot na moduł CI+. Czy jeżeli przełożę kartę z dekodera to np. czegoś takiego: Moduł CAM CI Conax Smit (dostępne na allegro); to będzie to działało czy raczej nie ma szans? A może są jakieś inne moduły (nie firmowe UPC), które by zadziałały? Albo jest jakaś możliwość jednoczesnego podłączenia sygnału UPC do mediaboxa i telewizora żeby odbierać na obu kanały cyfrowe? (Wiem, że może dziwne rozwiązanie ale takie by mi się przydało)
Pozdrawiam,
Jacek
 

tysma

New member
A ja mam pytanie czy na module CI od UPC jak wepne go w tivika (posiada Dvb-c-es6800) będę mogł nagrywać obraz jak podłącze do telewizora dysk? Czy muszę wykupywać od nich dekoder z nagrywarką?
Jestem pewny na 100%, że się da. Ale dziś starsza osoba, ojciec kolegi dzwonił do upc z chęcią wymiany dekodera na moduł. Tio osoba na infolini powiedziała, ze nie bedzie takiej możliwości i bedzie musiała wziąc ich dekoder z nagrywarką. Co mnie zdzwiło.
Albo chcieli wcisnąc starszej osobie dekoder z nagrywarką albo mają może jakąs blokade na nagrywanie? Jak z tym ich modułem jest?
 
Ostatnia edycja:

keniutek

New member
Ja mam es6800 można bez problemu nagrywać wszystkie kanały na zewnętrzny dysk USB wcześniej sformatowany przez TV (robi partycję linuksową na dysku)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A ja mam pytanie czy na module CI od UPC jak wepne go w tivika (posiada Dvb-c-es6800) będę mogł nagrywać obraz jak podłącze do telewizora dysk? Czy muszę wykupywać od nich dekoder z nagrywarką?
Jestem pewny na 100%, że się da. Ale dziś starsza osoba, ojciec kolegi dzwonił do upc z chęcią wymiany dekodera na moduł. Tio osoba na infolini powiedziała, ze nie bedzie takiej możliwości i bedzie musiała wziąc ich dekoder z nagrywarką. Co mnie zdzwiło.
Albo chcieli wcisnąc starszej osobie dekoder z nagrywarką albo mają może jakąs blokade na nagrywanie? Jak z tym ich modułem jest?


Witam,

Po niedawnej rozmowie z konsultantem w UPC wynika, że ...
W skrócie ...
Na dekoder zewnętrzny z nagrywarką daje się nagrać wszystkie kanały wraz z dodatkowo płatnymi, a na zewnętrzny HDD nie, bo ....:
1. niektórzy nadawcy (którzy to nie ma znaczenia) zastrzegają sobie w umowie z UPC taką blokadę
2. nabywając w UPC dekoder zewnętrzny z nagrywarką i płacąc 25 zeta miesięcznie wnosimy jednocześnie opłatę-haracz dla nadawców za zdjęcie takiej blokady
3. oferta dla modułu CI wynosi tylko 15 zeta i nie zawiera "haraczu" dla nadawców blokujących, a zatem nie daje pełnej możliwości nagrywania całości dostępnej dla nas oferty kanałowej z wyjątkiem programów nie zablokowanych przez nadawców.
4. problem nie w zastosowanym sprzęcie, a w opłatach

Tłumaczenie dość logiczne. Wychodzi zatem na to, że jakby za CI płacić 25 zeta to dałoby się nagrać wszystko.
Ciekawe ?? Aż nie chce mi się wierzyć, że UPC nie wpadło na taki pomysł, aby rozszerzyć ofertę o taką usługę. Może wtedy trochę nowych klientów by im przybyło, a starych trochę nie ubyło.
Zawsze łatwiej wcisnąć ludziom dekodery zewnętrzne z nagrywarką niż renegocjować umowy z nadawcami w celu zniesienia blokady nagrywania. Może za jakiś czas pełna oferta z możliwością nagrywania wszystkiego na HDD pojawi się jednak w ofercie UPC. Wszystko to kwestia odpowiednich "nacisków" przez klientów na UPC.

Pozdrawiam
 

goryczka

New member
Trochę naciągana historia.

Może po prostu Moduł jest tańszy od dekodera poza tym UPC nie dając dysku nie umożliwia nagrywania niczego - to abonent musi sobie taki dysk/pendrive zakupić to czemu mieli by za to brać pieniądze?
 

qura12

Member
Bez reklam
Odświeżę trochę temat bo w najbliższym czasie noszę się z zakupem telewizora, który prawdopodobnie będzie miał slot na moduł CI. Czy coś się w tej sprawie wyjaśniło? Wiadomo jakie kanały można nagrywać, a jakie nie? Albo czy w ogóle jest możliwość nagrywania :)
 

johnpol

New member
Pytanie jak ma się temat po prawie 10 latach
Mam HORIZON z nagrywaniem ale po zakupie telewizora (QE55QN85C) mogę użyć CI+
Podobno lepsza jakość obrazu jest na CI+.
Pytanie jak teraz z nagrywaniem ? i czy to prawda z tym nagrywaniem
 

Hedrox87

Member
Pytanie jak ma się temat po prawie 10 latach
Mam HORIZON z nagrywaniem ale po zakupie telewizora (QE55QN85C) mogę użyć CI+
Podobno lepsza jakość obrazu jest na CI+.
Pytanie jak teraz z nagrywaniem ? i czy to prawda z tym nagrywaniem
Witam, czy udało się dostać od Play moduł CI+ i działa to? Również jestem zainteresowany tym tematem. Nagrywanie mam na dysk twardy w TV i nie potrzebne mi pudło, pilot i kable od dodatkowego dekodera.
 
Do góry