Moduł CI+ czy dekoder HD

am29

New member
Witam, kilka miesięcy temu wymieniłem zwykły dekoder HD Vectry na Moduł CI+. Chciałem pozbyć się kabli i dodatkowego pudła.
I teraz moje pytanie,czy jakość wyświetlanego obrazu na tej karcie może być gorsza niż ta z dekodera stacjonarnego? bo albo coś sobie wkreciłem albo teraz jakość sygnału jest słabsza. Tv to plazma panasonica g30.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja również noszę się z zamiarem skorzystania z usług platformy cyfrowej, wiec podbijam pytanie czy przez CI+ jakość obrazu nie będzie gorsza w porównaniu w stosunku do dekodera?
 
I

irek6311

Guest
Moduł CI nie ma wpływu na jakość obrazu, za to odpowiada TV lub dekoder, zależy do jakiego urządzenia włożycie ten moduł ;)
 

am29

New member
Zgoda, moduł nie ma wpływu na jakość ale tv już tak. Wychodzi więc że ten panasonic ma kiepski ten swój przetwornik modułu bo wydaje mi się ze obraz jest gorszy. Ciekawe czy Vectra nie będzie chciała mnie skasować jak sobie ponownie zażyczę podłaczenia zwykłego dekodera :)
 

dmk84

New member
Mam moduł CI ale z Multimedi i nie jestem zadowolony z jakości obrazu. Występuje rwanie/przycinki obrazu w ruchu i ogólnie kanały nie HD wyglądają tragicznie(jak z dipola). Zgłaszałem problem i gość dał drugą kartę(multiroom) oraz inny lepszy splitter ale niewiele to poprawiło. Wspominał coś o wysokiej mocy sygnału od skrzynki do mieszkania który może być źródłem problemu. Nie winię tu TV bo ten problem występował już na poprzednim.
Teraz też się zastanawiam czy nie lepiej było brać dekoder!? :)
 
Moduł CI nie ma wpływu na jakość obrazu, za to odpowiada TV lub dekoder, zależy do jakiego urządzenia włożycie ten moduł ;)

Zgadzam się z tobą w 100%. Problemem może być wysoki bitrate.
Masz moduł i Duo2 tam w ustawieniach modułu jest opcja
wł/wył obsługę wysokiego bitrate.
W telewizorach prawdopodobnie tego nie ma i dlatego nie którzy mają problemy z modułami
w swoich TV.
 
I

irek6311

Guest
No i jeszcze raz napiszę, moduł nie ma wpływu na jakość obrazu, czytnik w TV jak najbardziej i soft TV bo ten często bugi ma, chcecie mieć idealny obraz to dekoder i moduł do niego włożyć, sam tak robię pomimo że TV też ma gniazdo CI.
 

dmk84

New member
Jestem w tym temacie zielony więc podpytam:
Czy posiadając obecnie kartę CI+ mogę dokupić jakiś dekoder HD np używany i podłączyć kartę do dekodera a ten do TV?
Na wiosnę kończy się umowa więc żeby mieć lepszą jakość brać dekoder zamiast karty?
A może zrezygnować z Multimedii i wybrać coś z operatorów sat np nc+,polsat i liczyć na to że jakość bedzie lepsza?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Na nc+ jakość bedzie najlepsza...


Nie pisz głupot odnośnie modułów ;) Posiadałem Panasonica CS800 następnie CX 750 i do tego moduł CAM CI+ Polsatu jak i Moduł NC+ MIX ( który sprzedałem). Panasoniki posiadają dwie kieszenie dla modułów więc mogłem przy jednakowych ustawieniach TV zobaczyć różnicę w jakości nadawanych kanałów. Trzeba jeszcze zaznaczyć że coraz więcej kanałów w naszych Platformach jest nadawanych ze ; wspólnych/wymienialnych ; transponderów z takimi samymi parametrami transmisji. Z przykrością :sad: muszę Tobie powiedzieć że żadnej, żadnej ;lepszej; jakości na Module NC+ nie było , a zdarzało się że niektóre kanały były nawet ; trochę ; słabsze. Zresztą jak napisali Przedmówcy za dekodowanie nie odpowiada Moduł , lecz TV.
@dmk84 Polsat wypuścił właśnie na rynek pierwszy z trzech swoich dekoderów z oprogramowaniem pisanym przez ADB ( pisali też dla Nki) i z pierwszych opisów wygląda na to że odrobili dobrze lekcje i jest to bardzo dobrze ; skonstruowany ; dekoder. Poczytaj w necie jest już dość dużo na temat tej nowości , a oferta Polsatu jest dość zróżnicowana i jest w czym wybierać w przystępnej cenie.
 

bluray

Banned
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Nie pisz głupot odnośnie modułów ;) Posiadałem Panasonica CS800 następnie CX 750 i do tego moduł CAM CI+ Polsatu jak i Moduł NC+ MIX ( który sprzedałem). Panasoniki posiadają dwie kieszenie dla modułów więc mogłem przy jednakowych ustawieniach TV zobaczyć różnicę w jakości nadawanych kanałów. Trzeba jeszcze zaznaczyć że coraz więcej kanałów w naszych Platformach jest nadawanych ze ; wspólnych/wymienialnych ; transponderów z takimi samymi parametrami transmisji. Z przykrością :sad: muszę Tobie powiedzieć że żadnej, żadnej ;lepszej; jakości na Module NC+ nie było , a zdarzało się że niektóre kanały były nawet ; trochę ; słabsze. Zresztą jak napisali Przedmówcy za dekodowanie nie odpowiada Moduł , lecz TV.
@dmk84 Polsat wypuścił właśnie na rynek pierwszy z trzech swoich dekoderów z oprogramowaniem pisanym przez ADB ( pisali też dla Nki) i z pierwszych opisów wygląda na to że odrobili dobrze lekcje i jest to bardzo dobrze ; skonstruowany ; dekoder. Poczytaj w necie jest już dość dużo na temat tej nowości , a oferta Polsatu jest dość zróżnicowana i jest w czym wybierać w przystępnej cenie.
Przeczytaj ze zrozumieniem to jedno jedynie moje zdanie... Gdzie napisałem o module? Kolega się pytał o różnicy w jakości między platformami w tym również kablowymi. Więc nie ma co porównywać.
Polsat od kilku dni ma nowy dekoder i ok. A ile lat był za murzynami jeśli o to chodzi? Poczekamy na dokładne testy tego dekodera na satkurierze to się przekonamy co dokładnie siedzi w środku (jaki scaler itd).
Zdecydowana większość dla obu platform to są dokładnie te same strumienie, ale z szyfrowaniem dedykowanym.
Za odszyfrowanie odpowiadają moduły.
Pozostaje więc jakość tunerów w TV.


Optymalne rozwiązanie to jednak dedykowany tuner SAT.
Na rynku od kilku dni nowość Evobox PVR od ADB dla Polsatu. To najlepszy obecnie tuner na rynku. http://satkurier.pl/news/124222/nowy-dekoder-evobox-pvr-produkcji-cyfrowego-polsatu.html
Ten dekoder nie jest od ADB tylko z zakładu CP w Mielcu WE WSPÓŁPRACY z ADB. To różnica. Nie wiadomo na czym polegała ta współpraca. Software czy hardware czy jedno i drugie....
 

dmk84

New member
Może i głupie pytanie ale czy długość i jakość instalacji kablowej od MM może mieć znaczący wpływ na jakość nadawanego sygnału(w multimedii twierdzą że nie!).Dodam że mieszkam na 4p a skrzynka MM jest na 1p do tego x letni kabel który jest sztukowany przy mieszkaniu złączką z nowym kablem. Nowy kabel w ilości 16m idzie pod tv tam jest splitter i kolejne 12m kabla do drugiego tv. Może trochę za dużo tego?
Kolejna sprawa to moc sygnału, jak stwierdził gość z MM jest dość wysoka i to może być przyczyna pogorszenia jakości.
Zastanawiam się czy jak zmienię operatora na sat to nie będę miał lepszej jakości chociaż by z powodu krótszej instalacji kablowej od sat do tv( ok 5m kabla)
 
Problem nie leży w kablu a w sprzęcie operatora a jeszcze w większym od nadawcy. Z tym ostatnim to szału nie ma, to pierwsze możesz poprawić kupując swój sprzęt.
Przetestowałem to na swojej kablówce, sprzęt operatora kontra Vu+Duo2.
Chyba nie muszę mówić co leży w szafie.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może i głupie pytanie ale czy długość i jakość instalacji kablowej od MM może mieć znaczący wpływ na jakość nadawanego sygnału(w multimedii twierdzą że nie!).

Kabel nie powinien być sztukowany ,instalacja powinna być wykona z jednego kawałka przewodu dobrej jakości .Różnice w cenie w przypadku kabli antenowych są niewielkie ,więc nie bardzo widzę sens oszczędności
W przypadku klasycznej instalacji antenowej (czyli antena +tuner) długość kabla musi mieć min.5 metrów ponieważ w przypadku krótszego kabla może się dusić głowica tunera .Również z długością nie należy przesadzać ,często można zobaczyć zwinięty w kłębek kabel - nie ma to ani uzasadnienia technicznego ani ekonomicznego
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowana większość dla obu platform to są dokładnie te same strumienie, ale z szyfrowaniem dedykowanym.

Trudno aby było inaczej ,miejsce na transponderze jest drogie dlatego unika się dublowania programów
W przypadku programów TVP jest jeszcze inna możliwość pobierania sygnału łączem światłowodowym z multicastu ,tam sygnał ma stałą jakość 12mb/s .Mniejsze kablówki pobierają sygnał z transponderów NC+ ,Polsatu .Po podpisaniu umowy z TVP dostają kartę kodową ,TVP zamówiła ok.5000 kart kodowych w systemie Conax ,obsługuje to NC+ .Z tego co pamiętam kosztowało to chyba ponad 800 tyś zł ,umowa jest na 20 miesięcy - co będzie dalej to zobaczymy ,może TVP sama wynajmie pojemność na transponderze ?
 

teudas

New member
Kupiłem js8500 i mam telewizję z vectry na dekoderze hd. Zastanawiam się czy nie pozbyć się tego dekodera a zastąpić go modułem CI+. Ma ktoś moduł z vectry czy są jakieś problemy, czy moduł powoduje jakieś ograniczenia? Jak mam podłączona vectre pod jeden z portów hdmi to nie mogę nagrywać programów-przy tej karcie będę mógł nagrywać??
 
Do góry