Moduł CAM multimedia

diabeelek

New member
Mam od 3 miesięcy moduł CAM w TV LG 42LN575S wszystko fajnie ale zaczyna mnie już drażnić komunikat przy przełączaniu kanałów pt:brak dostępu.
Po chwili oczywiście znika i kanał normalnie się pokazuje.
Czy znacie jakiś patent na uniknięcie tego komunikatu?
 

jureczko

New member
Problem raczej nie do obejścia, dodatkowo często wariuje EPG. Trochę żałuje teraz, że wziąłem tego CAM'a.
Takie pytanie: czy po przełączeniu programu wyświetla wam się na kilka sekund info o aktualnym programie?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Problem raczej nie do obejścia, dodatkowo często wariuje EPG. Trochę żałuje teraz, że wziąłem tego CAM'a.
Takie pytanie: czy po przełączeniu programu wyświetla wam się na kilka sekund info o aktualnym programie?

W moim Panasonicu nic nie znika, ani się nie pojawia, nic też nie wariuje. Jedyne to zdublowane napisy w EPG. Wszystko zależy od współpracy danego TV z modułem, a z tym to jest bardzo różnie. Co do wyświetlania info to zależy jak masz ustawione w TV. Albo się nie pojawia albo pojawia na ustawiony czas.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeśli już temat powstał, a przymierzam się do wymiany dekoderów na CAM, to ja zapytam o współpracę kart od Multimedi z telewizorami:
1. Philips 55 PFL 7008
2. Panasonic 42 AS 650
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma któryś z tych telewizorów i zamontowaną kartę CAM od MM? Jeśli tak proszę o informacje. Oczywiście bardzo potrzebne będą wiadomości na temat braku współpracy z ww. modelami.

Z góry dziękuję!
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jeśli już temat powstał, a przymierzam się do wymiany dekoderów na CAM, to ja zapytam o współpracę kart od Multimedi z telewizorami:
1. Philips 55 PFL 7008
2. Panasonic 42 AS 650
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma któryś z tych telewizorów i zamontowaną kartę CAM od MM? Jeśli tak proszę o informacje. Oczywiście bardzo potrzebne będą wiadomości na temat braku współpracy z ww. modelami.

Z góry dziękuję!

Nie mam ani tego ani tego, ale jak spojrzysz na moją stopkę. Moje dwa Panasy na modułach. Jeden od MM, a drugi od UPC. Oba działają normalnie za wyjątkiem zdublowanych opisów w EPG co w niczym nie przeszkadza. Jest zatem niemal pewne, że twój będzie działał normalnie, albo tak jak moje.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Właśnie przejrzałem wykaz telewizorów jakie są obsługiwane przez karty CAM od MM. Jest na ich stronie lista. Nie ma w ogóle marki Panasonic! Nie wiem czy to faktyczny brak obsługi tej marki, czy błąd na stronie.
Nie chce mi się wierzyć (tym bardziej, że Wiesiek19 swoim wpisem już zaprzeczył), że takiej marki nie obsłuży ta karta!
Może ktoś bardziej związany z MM to wyjaśni, bo Pani konsultantka powiedziała, że nie obsługuje bo nie ma na liście.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Informacje związane z działaniem/niedziałaniem z modułem lub telewizorem najlepiej ; zaciągnąć; w serwisach . Infolinie to raczej zawrzeć umowę itp. Sam tak się dowiadywałem o AS800E którego na stronie Polsatu brak ...., a działa chociaż trochę kulawo...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Właśnie przejrzałem wykaz telewizorów jakie są obsługiwane przez karty CAM od MM. Jest na ich stronie lista. Nie ma w ogóle marki Panasonic! Nie wiem czy to faktyczny brak obsługi tej marki, czy błąd na stronie.
Nie chce mi się wierzyć (tym bardziej, że Wiesiek19 swoim wpisem już zaprzeczył), że takiej marki nie obsłuży ta karta!
Może ktoś bardziej związany z MM to wyjaśni, bo Pani konsultantka powiedziała, że nie obsługuje bo nie ma na liście.

I słusznie, że nie wierzysz, zwłaszcza konsultantce. Ile marek i i ile modeli może przetestować usługodawca ?
Brak współpracy to może być w starszych modelach. Jeszcze raz potwierdzam, że u mnie działają moduły od UPC i MM na wszystkich 3 tv, które mam w stopce i jest OK. W Panasonicach są tylko zdublowane opisy w EPG i info on-screen, co w niczym nie przeszkadza. Cała reszta działa normalnie. Jedyne co ma być w TV to obsługa standardu CI+. Jeżeli jest tylko CI to TV może nie obsłużyć modułu.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Rozmawiałem z technikami z MM. Z Panasonicem jest ten problem że nie wiadomo czy cam zadziała na sto procent. Dlatego nie podają go w wykazie. Generalnie z nowymi działa, ale to trochę loteria.
Cóż, pozostało mi czekać i trzymać kciuki że z moim AS650 zadziała.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Rozmawiałem z technikami z MM. Z Panasonicem jest ten problem że nie wiadomo czy cam zadziała na sto procent. Dlatego nie podają go w wykazie. Generalnie z nowymi działa, ale to trochę loteria.
Cóż, pozostało mi czekać i trzymać kciuki że z moim AS650 zadziała.

Spox zadziała :) Zawsze masz 10 dni na zmianę lub odstąpienie od umowy. Daj znać jak będziesz miał ten moduł.

Pozdr
 

przemo73

New member
Bez reklam
Moduły CAM od Multimedii zamontowane. Oba działają tak samo dobrze na Philips 55pfl7008 i na Panasonic 42AS650E.
W końcu pozbyłem się tych upierdliwych dekoderów.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Mówiłeś, mówiłeś ;)
Obraz jakby się poprawił. Ale może to tylko moja chęć utwierdzenia się, że dobrze zrobiłem zmieniając na CAM.
Za jakiś czas na pewno podzielę się spostrzeżeniami.
 

diabeelek

New member
Ostatnimi czasy mam tak, że znikają mi kanały, dopiero ponowne wyszukanie likwiduje ten problem.
A dzisiaj oglądałem TVN i nagle czarny ekran i napis: "program kodowany" - pomogło wyłączenie i włączenie TV...
Coś dużo brakuje tym CAM do ideału...
 

Kenaz

New member
Zamiast ponownie wlaczac TV pryzy bledzie "kanał zakodowany", radze przełaczyć guziołkiem na inny tryb TV, czy tam wejscia i z powrotem na DTV-C. Ja przełaczam na naziemna i zaraz z powotem na kablówkę.
Od kad wprowadzili te zmiany programowe, zaczał mi sie wyswietlac komunikat "brak usług", ale i to w zasadzie zanikło.... Poprawia sie..po mału ale się polepsza ;)
 
Do góry