modul cam do panasonic tx-p46gt30e

radek1111

New member
i nic. po wgraniu nowego softu nadal nie ma kanalow tvn-owskich. co moze byc grane. juz nie mam pojecia co robic??? cyfrowy polsat zwala wine na panasonica, a panasonic na polsat.
 

Mars1982

New member
Witam,
Chciałbym się podłączyć do wątku, choć problem trochę inny. Mam 42GT30 i kablówkę osiedlową od której kupiłem moduł Conax TechniCrypt CX wraz z pakietem TV cyfrowej. Przyszedł technik z kablówki z aktywną kartą, włączyliśmy skanowanie DVB C ...i nic.
TV nie znajduje żadnego kanału HD. Gość z kablówki mówi, że panasonici tak mają (!?) i że trzeba dekoder zew. Tu pytanie mam, czy ktoś używa podobnej konfiguracji sprzętowej i/lub trafił na taki problem?

Dodam, że podczas strojenia przy końcu całego pasma, tam gdzie powinny być kanały, panas coś wyłapuje, sygnalizując info: "proszę czekać' jednak po kilku s dalej przechodzi do strojenia.
Moduł kilkukrotnie wkładałem/wykładałem. Strojenie robiłem na ustawieniu kraju Polska i Szwecja. Czy Tv powinien jakoś wykrywać sam moduł?
Z góry dzięki za pomoc.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Chyba kablówka coś ściemnia, ja mam sygnał z małej kablówki osiedlowej i odbiram przez kartę CI - obraz jest, kanały HD też, może zgłoś swój problem do Panasonic - ewentualnie kwestia softu?

Problemy z kartami CI występują miałem takie przeboje z poprzednim TV SHARP-a okazało się po zgraniu z gniazdka sygnału przez serwis SHARP że to problem z parametrami sygnału....
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Chciałbym się podłączyć do wątku, choć problem trochę inny. Mam 42GT30 i kablówkę osiedlową od której kupiłem moduł Conax TechniCrypt CX wraz z pakietem TV cyfrowej. Przyszedł technik z kablówki z aktywną kartą, włączyliśmy skanowanie DVB C ...i nic.
TV nie znajduje żadnego kanału HD. Gość z kablówki mówi, że panasonici tak mają (!?) i że trzeba dekoder zew. Tu pytanie mam, czy ktoś używa podobnej konfiguracji sprzętowej i/lub trafił na taki problem?

Dodam, że podczas strojenia przy końcu całego pasma, tam gdzie powinny być kanały, panas coś wyłapuje, sygnalizując info: "proszę czekać' jednak po kilku s dalej przechodzi do strojenia.
Moduł kilkukrotnie wkładałem/wykładałem. Strojenie robiłem na ustawieniu kraju Polska i Szwecja. Czy Tv powinien jakoś wykrywać sam moduł?
Z góry dzięki za pomoc.
Witam,
Według mnie , o ile poprawnie jest włożona karta smart do modułu Conax , a potem do gniazda CL+
w telewizorze to połączenie takie powinno ładnie "śmigać". Nie wiem jak w telewizorach firmy Panasonic , ale w telewizorach firmy Philips po wejściu pilotem zdalnego sterowania do menu głównego
telewizora , wybraniu ikony :Konfiguracja , następnie ikony :Ustawienia kanału , po jej kliknięciu ukazuje się szereg opcji między innymi pojawia się nowa opcja:Common interface(Wspólny interfejs),a po wybraniu tej opcji pojawia się opcja:Conax Conditional Access, po jej wybraniu ukazuje się menu
główne Conax -dostęp warunkowy( między innymi opcjami jest stan subskrypcji).Natomiast , aby wykonać dostrojenie kanałów HD , SD i analogowych klikamy ikonę:Wyszukaj kanały , następnie wybieramy opcję:Zainstaluj ponownie kanały ,pojawia się opcja:wybierz kraj w którym został zainstalowany telewizor ,(ja wybrałem Niemcy)następnie pojawiają sie dwie opcje:Antena (DVB-T)
oraz Kabel(DVB-C). Po wybraniu opcji Kabel (DVB-C) telewizor firmy Philips wykonuje wyszukiwanie wszystkich dostępnych kanałów cyfrowych HD,SD, analogowych i radiowych.Trwa to od kilku do kilkunastu minut.Natomiast aktywacja modułu Conax trwa również w przedziale czasowym od kilku do kilkunastu minut.Jestem zadowolony z takiego połączenia, "wyrzuciłem wszystkie tunery zewnętrzne".

Dodam tylko ,że telewizor Philips "nie widzi modułu" , jeżeli chcemy wyszukać kanały telewizyjne w trybie szybkim proponowanym przez telewizor podczas pierwszej instalacji kanałów telewizyjnych ,kiedy telewizor "podpowiada nam kolejne kroki". Należy zrezygnować koniecznie z tej drogi , bo telewizor nie znajdzie żadnego kanału cyfrowego chociaż wybierze opcję wyszukiwania kanałów:Kabel DVB-C.
Skoro Twoja "kablówka" proponuje taką usługę to takie polączenie powinno "śmigać".(może coś z modułem lub z czipem na karcie smart)
Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

radek1111

New member
u mnie kanaly HD chodza bez problemu tvn hd, tvn 7 hd oraz inne w hd. przyjechali fachowcy z panasonica wgrali najnowszy soft i ......kupa. wszystko hula jak nalezy oprocz zwyklych kanalow tvn i pewnie paru innych. czasem lubie poogladac tvn 24 lub tvn turbo, ale niestety musze isc na drugi odbiornik gdzie jest dekoder. musze jeszcze sprawdzic u kogos na innym tv czy jest to wina modulu czy wbudowanego dekodera w tv?
 
Do góry