Moduł CAM do KDL-32U2530

pietras

New member
Witam, mam sygnał tv analogowej na koncentryku (telewizja osiedlowa). Został puszczony sygnał cyfrowy z kilkunastoma kanałami. Mam pytanie o moduł dekodujący CAM, który jest mi potrzebny do LCD KDL-32U2530. Czy będę mógł odbierać wszystkie puszczone kanały cyfrowe? Prośba również o podanie marki/modelu dobrego modułu i ewentualnie gdzie taki kupić (najlepiej w Łodzi). Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

tomeko12

New member
Niestety typ modułu jest uzależniony od sposobu kodowania sygnału w Twojej sieci. Najlepiej zapytaj się operatora sieci, czy oferuje moduły CAM (niestety bardzo wielu ich nie udostępnia).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Operator wymaga DVB-T lub DVB-C i MPEG-4.
Znalazłem taki moduł:
Moduł dekodujący CI z MPEG-4 na MPEG-2 dla DVB-T (1073497293) - Aukcje internetowe Allegro
Będzie ok?

Ww. moduł to jedynie konwerter sygnału z MPEG-4 na MPEG-2. Zastosowanie takiego modułu umożliwi Ci oglądanie cyfrowych programów z nadajnika naziemnego i kablówki (jeśli rzeczywiście kablówka nadaje w DVB-T bo typowy dla kablówki to DVB-C) ale tylko tych, które nie są zakodowane. Jeśli kablówka koduje przekaz cyfrowy, co robi zdecydowana większość kablówek, to zobaczysz jedynie czarny ekran. W tej sytuacji musiałbyś dostać od operatora moduł z kartą ale w Twoim wypadku z uwagi na brak tunera cyfrowego MPEG-4 też nic nie zobaczysz. Jedyne rozwiązanie to skorzystanie z tunera cyfrowego otrzymywanego od operatora przy podpisywaniu umowy.
 
Ostatnia edycja:

pietras

New member
Wszystko ok tylko niestety mój operator nie daje żadnych tunerów/dekoderów. Czyli podsumowując mam dwa wyjścia: albo tv z dvb-c i mpeg-4 albo zewnętrzny dekoder dvb-c mpeg-4, tak?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeśli operator nie daje żadnych tunerów do oglądania cyfrowych kanałów to należy domniemać, że są to kanały niekodowane. W innym przypadku nie byłoby możliwości ich oglądania. Zapytaj więc operatora kablówki oto wprost.
Jeśli kanały cyfrowe rzeczywiście nie są kodowane to zgodnie z tym co wcześniej podałeś zakup opisywanego przez ciebie modułu powinien pomóc. Ja bym ustalił jeszcze tylko jedno: ww. moduł jest dla sygnału DVB-T (odbiór nadajników naziemnych) a kablówki wykorzystują sygnał DVB-C. Jak to jest więc, że jak twierdzisz, operator podaje, że może być DVB-T lub DVB-C? No chyba, że nadaje kanały cyfrowe w dwóch zakresach.

Zawsze też możesz kupić we własnym zakresie zewnętrzny tuner, który obsługuje DVB-T i DVB-C dla MPEG-2 i MPEG-4. Zastosowanie ww. modułu pozwoli ci na odbiór MPEG-4 ale w maksymalnej jakości dla MPEG-2.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj się dowiedziałem, że operator nadaje DVB-C i kanały faktycznie są niekodowane. Czyli musze mieć DVB-C i MPEG-4 a mam DVB-T i MPEG-2 :( Minus zewnętrznego tunera jest jeden: kolejny pilot...

No niestety. Ale będziesz mógł w pełni wykorzystać MPEG-4 i jeśli kupisz przyzwoity tuner i podłączysz go przez np HDMI to masz szansę uzyskać dodatkowo jeszcze lepszą jakość obrazu niż jakby się to wszystko odbywało w TV.
Może są też moduły konwertujące MPEG-4 na MPEG-2 dla DVB-C? Poszukaj.
 
Do góry