Moduł CAM CI+ do mojego tv

stefan122

New member
Witam,
posiadam telewizor LG 42LA660S oraz telewizję satelitarną z cyfrowego polsatu. Chciałbym zrezygnować z używania dekodera i zastąpić go modułem CAM CI+, czy to możliwe w przypadku mojego modelu tv?
Jeśli nie czy jest jakiś inny pasujący moduł czy jestem skazany na kable i 2 piloty?


A i przy okazji może ktoś poleci jakiś solidny ale nie za drogi uchwyt nascienny do tego tv? Chciałbym taki z możliwością obracania na boki i delikatną możliwością pochylania.
 

prezy

New member
Bez reklam
Ten TV ma DVB-S/S2 oznacza, że spokojnie możesz wykorzystać modułu CAM.
Pytanie czy CP paruje karty z dekoderem?
Warto zapytać u źródła, wiem, że ostatnio dawali moduł CAM z 1 zł.
Może warto przedłużyć umowę i mieć moduł za 1 zł.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Cyfrowy Polsat oraz nc+ paruje karty z modułami .Warto też sprawdzić czy konkretny model telewizora będzie współpracować z modułem .DVB-S2 jest potrzebne aby można było w ogóle odbierać programy HD ,oraz niektóre SD nadające z transponderów DVB-S
W Twoim przypadku jest jeszcze inna opcja - możesz kupić dowolny moduł Conax (np. Conax Smit ) i dowolną kartę Telewizji na kartę ,albo starter Smart HD i korzystać z oferty pre-paid ,moim zdaniem oferta ciekawa i bardzo atrakcyjna finansowo bez podpisywania umów

Jeżeli już chcesz wykorzystać telewizor do odbioru programów satelitarnych warto założyć monoblocka na antenę i oglądać programy z Asrty 19,2E - jest tam mnóstwo ciekawych programów za darmo ,kilkanaście HD
 

prezy

New member
Bez reklam
Starter smartHD wydaje się najlepszą ofertą ale jest to oferta telewizji na kartę i nie oferuje dostępu do wszystkich programów NC+ oraz pakietów abonamentowych.
W CP nie musisz zmieniać oferty, możesz mieć abonament i moduł CAM CI+ za 1 zł. Moduł ten współpracuje z topowymi modelami Sony i LG, w przypadku Samsunga konieczne jest zaimportowanie lity kanałów.
TvSat z abonamentem i modułem tylko w CP. Miejmy nadzieję, że w przyszłości NC+ dołączy z podobną ofertą.
Dodam jeszcze, że w LA660S moduł ma już wbudowaną listę kanałów CP, więc nic nie importujesz.
 

wiljasz

New member
Tu jest link Polsatowski gdzie są modele TV rekomendowane do współpracy z ich modułem dostępu Cyfrowy Polsat
Ja mam Sharpa 830 i muszę przyznać że CAM Polsatu chodzi o wiele gorzej od CAM-u Cyfry+. CAM Polsatu często zawiesza programy i to wszystkie i potrafi także zablokować odbiornik TV tak skutecznie, że muszę go na kilka minut wyłączyć z sieci Przy Cyfrze tego nie ma. Sharp ma wbudowany tuner DVB-S/S2, ale nasi nadawcy mają takie systemy kodowania, że nie każdy tuner sobie z tym radzi, Klient przy tym się nie liczy.
 

stefan122

New member
Sprawa wygląda tak że przedłużyłem umowę z CP dokładając sobie 2 pakiety no i mam możliwość wymiany swoich dekoderów Hd3000 na własnie moduły CAM (mam multiroom).
Drugi tv to sony bravia kdl-32s4000 ale w nim raczej nie będzie działał ten moduł, mam rację? i jest pytanie czy zrobią mi tak że dekoder główny będzie mógł odblokować kartę dodatkową z modułu cam. (blokada multiroom)
Co do wątpliwości wyżej to tak, CP paruje karty z dekoderami bo nie mogę np zamienić kart w dekoderze głównym i dodatkowym.
 

prezy

New member
Bez reklam
Rzeczywiście z tymi ofertami i oferowanymi technologiami bywa różnie.
Najlepiej zrób tak:
1. Wybierz się autoryzowanego punktu sprzedaży i pogadaj. (Nie wybieraj się czasem do partnera bo tam mało zdziałasz)
lub
2. Napis maila do CP, opisz dokładnie swój problem, podaj swoje dane, nr umowy i abonenta. Z reguły odpowiadają w ciągu 24h.
Żeby czasem nie przyszło Ci dzwonić na infolinię, bo posłuchasz sobie muzyki, mało się dowiesz i stracisz kasę.
 

stefan122

New member
No i mam problem. Włożyłem moduł do tego mojego lg no i wyszukałem programy, wszystko ok, wybralem telewizje satelitarną, cyfrowy polsat, kanaly sie wyszukały no i po tym odpalam jakis kanal i jest okienko: Uwierzytelnianie urządzenia odbiorczego. Lecą procenty i zatrzymuje sie okolo 90 i od nowa caly czas. Na kanalach kodowanych nic nie ma tylko info ze kanal kodowany, a niekodowane sa normalnie. A jak wloze sam mldul bez karty jest to samo. Wie ktos o co chodzi?
 

slako35

New member
Źle włożony moduł, albo karta, albo uszkodzony moduł. Sprawdź moduł z kartą na innym TV lub Tunerze.

Wysłane z mojego LG-P760
 

stefan122

New member
Moduł włożony ok bo wykrywa go a karta też według instrukcji tyle że w tv manu: Informacje Ci -> Informacje o module jest ok a w informacje o karcie jest pusto a status karty: EXTRACTED
 

prezy

New member
Bez reklam
Spokojnie, rozumiem że masz nowy moduł z nową kartą - aktualizacja może nawet potrwać do 72 godzin. Z reguły bywa to szybciej. Jak po tym czasie nie będzie działać to wtedy zacznij się martwić.
 

Bas100

New member
Pytanie czy działa ?

Moduł włożony ok bo wykrywa go a karta też według instrukcji tyle że w tv manu: Informacje Ci -> Informacje o module jest ok a w informacje o karcie jest pusto a status karty: EXTRACTED

Witam
Ja także mam ten sam problem, właśnie mam nowy moduł i kartę.
Uwierzytelnianie kończy się na ok 90% i od nowa. Moduł jest widziany przez telewizor i sa wyświetlone o nim informacje. Natomiast karta ma status EXTRACTED - włożona zgodnie z instrukcją, TV nie odczytuje żadnych informacji o karcie.

Proszę o informacje czy Panu udało się to rozwiązać i w jaki sposób ?
 
Do góry