Modernizacja KD pod względem stereo

Qinrod

New member
Witam

Przymierzam się do zmodernizowania mojego systemu KD pod względem poprawy muzykalności.
Aktualnie mam: Ampli Onkyo tx- nr609, zestaw 5.1 Taga Harmony platinum v2- z podstawkowymi B-40 jako fronty.
W kinie zdecydowanie spełnia to moje oczekiwania. Słabiej jest jednak w stereo- po pierwsze B-40 mimo że są świetne to jednak nie są to prawdziwe fronty, po drugie onkyo to typowy ampli KD- słaby w stereo. Jeżeli chodzi o kolumny to decyzja jest prosta i jedyna- dokupię F100 i dam B-40 na tył. Problemem jest ampli- nie da się do niego podłączyć wzmacniacza stereo. I tu moje pytanie co kupić?:

Dobry muzykalny ampli/ ampli+wzmak

Moje wymagania:
Funkcje i gra w kinie minimum na poziomie Onkyo 609
Jedna marka w przypadku ampli+wzmak
Cena: adekwatna- nie mam określonego budżetu ale trzeba ją odnieść do jakości kolumn- Taga platinum v2 to nie żaden Hi-End i fronty f-100 kosztują około 2300zł. Potrzebuję wzmaka który dobrze je napędzi ale nic ponad to.

Pomieszczenie 36m2

Z góry dzięki za wszelkie sugestie
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na ten metraż przydałoby się coś mocnego, a to wiąże się niestety z ceną- Marantz z serii 6,7; Denon X3.../X4....; Onkyo 8....
ewentualnie szukaj słabszego amplitunera ale z pre-out + wzmak...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tylko że wzmaki z wejściem na końcówkę mocy to zwykle dużo wyższe i droższe modele.
@Qinrod jaki budżet przewidujesz?
 

Henry

Active member
Bez reklam
@rafa, nie koniecznie.
Można i tańszy niższy model wpiąć i też jest ok, a poza tym jest też kilka tańszych i całkiem niezłych wzmacniaczy z main-in, choćby Pionek A30, albo dobrą używkę można znaleźć
 

manfred1

New member
Nie wiem czy mogę się podłączyć pod temat. Jesli nie to proszę usunąć. Kiedyś jak kupowałem swój zestaw Onkyo SR 805 plus JBL 5.1 ES 80 sub 150 myślałem ze będę wiecej oglądał filmów. Niestety zamiast kupić pod stereo i meczyć się z filmami zrobiłem odwrotnie. Czyli trochę ogladam filmów a strasznie meczę się w stereo. Nie chcę sprzedawać zestawu i wymieniać bo dużo stracę. Wymieniłem kable na KLOTZ i trochę w stereo się poprawiło. Interesuje mnie dokupienie no własnie co dokupić aby zestaw poprawnie grał w stereo.
 

piechu

Member
Bez reklam
Dokup wzmacniacz stereo. Takie rozwiązanie powinno dać Ci największą satysfakcję - oczywiście po odsłuchach.
 

manfred1

New member
Dokup wzmacniacz stereo. Takie rozwiązanie powinno dać Ci największą satysfakcję - oczywiście po odsłuchach.

Tak tylko że ciężko bedzie aby ktoś w sali skomponował mój zestaw do odsłuchu. Raczej jestem zdany na zakup internetowy. Tu skłaniałbym się jednak na opinie użytkowników co dobrać. W razie czego skorzystał bym z prawa do zwrotu. Ale najgorsze jest co kupić? Muzyka filmowa, klasyczna i rock.
 

piechu

Member
Bez reklam
A masz pod nosem jakiś salon audio? Jeśli tak to za kaucją wypożyczasz z takiego salonu wzmak i odsłuchujesz go w domu. To jest najlepsze rozwiązanie. Poza tym W salonie audio nie muszą mieć takiego ampli jak ty masz, bo on tutaj jest mało istotny. Ważne żeby wzmak stereo był spięty z kolumnami jakie posiadasz w domu.
Poza tym... JBL ES80 nie uchodzą za najbardziej muzykalne kolumny niestety. W kinie ok, w stereo tak se.
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
No najbliższy dla mnie salon to pewnie w Krakowie się mieści. Musze poszukać sklepów i zapytać się czy istnieje taka możliwośc. A w kwestii technicznej. Rozumiem że wzmacniacz podłącze do amplitunera poprzez pre out?
 

piechu

Member
Bez reklam
Tak. Istotne (przynajmniej w moim mniemaniu) także żeby wzmacniacz stereo miał wejście main-in/power amp czy jak tam producent sobie to nazwał.
 

piechu

Member
Bez reklam
Znajdziesz tańsze urządzenia ale odsłuch jest konieczny jeśli chcesz świadomie dokonać wyboru i być w pełni zadowolony z efektu.
 

manfred1

New member
Zobacz sobie Pioneera A50, całkiem fajny wzmacniacz za nieduże pieniądze, ma main-in
No i ten sam koncern co Onkyo ;)

Ale widzisz co pisze sprzedający ?
Wzmacniacz PIONEER A-50-K, na gwarancji, nowiutki, bez rysek i zadrapań, który na np Pylonach czy Dali chodzi idealnie, ja natomiast do posiadanych JBL ES potrzebuję sprzętu o dużo większej mocy, niestety...

A ja mam własnie ES80 choć nie są to setki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od pomieszczenia i oczekiwań, ja podłączałem go pod mniej efektywne i nie takie małe kolumny- Bostony A360 i było dobrze, mocy nie brakowało.
Dlatego najlepiej jakbyś przed kupnem gdzieś odsłuchał.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja bym jeszcze spróbował odsłuchać gdzieś innych kolumn, amplituner masz całkiem niezły, może przy innych kolumnach będzie dla ciebie dużo lepiej. ESy sa fajne w kinie ale już w stereo nie każdemu podchodzą.
Zobacz np JBL STUDIO 270/280
Jak coś to ampli pod pachę i w salonie odsłuchasz na swoim sprzęcie
 

Qinrod

New member
Budżetu nie mam mocno określonego. Jak wybór stanie na czymś droższym to będzie trzeba po prostu dozbierać. Nie wieżę jednak by na kolumnach Taga platinum v2 F100 wzmacniacz za 10 tyś zagrał dwa razy lepiej niż ten za 4 tyś.
Załóżmy jednak że mój budżet to 5 tyś za wzmacniacz+ amplituner lub muzykalny amplituner. Zaznaczając że jeżeli nie znajdę w tym przedziale nic dobrego i będzie trzeba dołożyć to dołożę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z muzykalnych amplitunerów w budżecie ok. 5 tyś masz Denona X4100 lub Marantza SR7009, możesz zobaczyć też na Arcamy i CA,
Odsłuchaj ich i zdecydujesz czy uzyskasz z nich to co cię satysfakcjonuje i czy wzmacniacz będzie potrzebny
 
Do góry