Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Daniel_IL

New member
A propo wyjścia dźwięku w LG. Pisałem o tym na eletrodzie.
Podpinałem zwykłym HDMI do Pioneera VSX-323K, lipa przerywany dźwięk. Kabel HDMI ARC - totalna cisza.
Lekarstwem okazała się właściwa kolejność włączanych urządzeń. Pierwszy musi być TV, a następnie amplituner. Dzięki temu TV automatycznie przełącza dźwięk na zewn. kolumny, a po wyłączeniu ampli, automatycznie powraca na wbudowane głośniki.
 

grzes_k

New member
A co do DSE oglądam mecz na tvp sport hd ajax vs paris saint i powiem ze żadnych błedów w podswietlaniu matrycy nie widze. Czy na minimalnym czy maksymalnym podświetlaniu matrycy. Obraz jest płynny nawet przy bardzo szybkich przejsciach z jednej strony na druga strone boiska. Jedynie co widze to słabsze podwietlenie rogów ekranu. Jutro jak bede miał chwile to nagram filmik z jakiegoś meczu i wrzucę na youtuba. Ale naprawde jest ok.

Filmik nic nie pokaże - dojdzie niedoskonałość kamerki, synchronizacja ramek obrazu, kompresja, odtwarzanie na kolejnym urządzeniu - tylko na żywo można ocenić takie defekty. Jedynie statyczne zdjęcia mogą pokazać np. nierównomierność podświetlenia itp. ale podstawą jest to, co widzimy na żywo.

PS
Seria lb670 ma inne matryce, użytkownicy lb650 często skarżą się właśnie na clouding, praktycznie niezauważalny w lb670.
Wniosek :)
lb670 możemy sprawdzić w jasnym pomieszczeniu (przyciemnione narożniki), lb650 w ciemnym (clouding).
 

vialli

New member
Witam!
Zakupiłem 47LB670, i proszę pomóżcie:)
Podłaczam dysk zew, filmy bez problemu napisy są, ale brak polskiej czcionki, zmieniałem kodowanie napisów w pliku srt, próbowałem zmieniać kodowanie napisów w tv i nie mogę sobie poradzić. W TV wogóle to jest kodowanie łacińskie wietnamskie itp, ŁACIŃSKIE ISO 8859 to bodajze ISO-LATIN2 ale i tak sobie nie poradziłem.

Napewno ktoś to opanował, więc proszę żeby napisał jak koduje plik txt i ktore kodowanie w tv

WIELKIE DZIĘKI
 

Maciek__

New member
Ja z kolei mam inny problem.
Wczoraj kupiłem LB670V w 47 calach. Za każdym razem jak próbuję włączyć LG Store wyświetla mi się komunikat: "usługa jest chwilowo niedostępna"
Dlaczego tak? Wszystkie aplikacje śmigają bez problemu...
 

grzes_k

New member
Ja z kolei mam inny problem.
Wczoraj kupiłem LB670V w 47 calach. Za każdym razem jak próbuję włączyć LG Store wyświetla mi się komunikat: "usługa jest chwilowo niedostępna"
Dlaczego tak? Wszystkie aplikacje śmigają bez problemu...

Albo faktycznie chwilowo niedostępna, trzeba spróbować ponownie (spotkałem się już z tym komunikatem) albo być może wymagana jest aktualizacja (wczoraj aktualizowałem swój tv).
 

grzes_k

New member
Witam!
Zakupiłem 47LB670, i proszę pomóżcie:)
Podłaczam dysk zew, filmy bez problemu napisy są, ale brak polskiej czcionki, zmieniałem kodowanie napisów w pliku srt, próbowałem zmieniać kodowanie napisów w tv i nie mogę sobie poradzić. W TV wogóle to jest kodowanie łacińskie wietnamskie itp, ŁACIŃSKIE ISO 8859 to bodajze ISO-LATIN2 ale i tak sobie nie poradziłem.

Plik srt kodownie ANSI, w tv ustawiłem łacinę2 i zaczął wyświetlać poprawnie.
Jak nie działa daj znać, możesz podesłać ten plik srt, sprawdzę u siebie.
 

Daniel_IL

New member
47LB650V - moja opinia

Rozmawiałem z kilkoma specami od TV, wszyscy stanowczo odradzali LG ze względu na słabą jakość obrazu. Mimo negatywów jednak kupiłem LG.

Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika...
1. Szybkość działania menu, aplikacji jest naprawdę na zadowalającym poziomie.

2. WebOS
Byłem wobec niego bardzo sceptycznie nastawiony. Okazało się, że jest naprawdę przyjemny i prosty w obsłudze, a dodatkowy pilot Magic jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania.
Na pilocie z zestawu też jest dość łatwa obsługa, więc nie ma co narzekać. Po kilku dniach zabawy stwierdzam, że w porównaniu do innych TV LG i Samsungów, WebOS jest najciekawszym systemem. Konfiguracja, opcje zaawansowane są łatwo dostępne i czytelnie opisane.

3. Jakość obrazu.
Wg. mnie jest zadowalająca. Nie czarujmy się, za 2270 zł jest więcej niż dobrze. Czytając wszystkie opinie można wpaść w manię prześladowczą i podczas oglądania zerkać ciągle na rogi ekranu, czy są lub nie doświetlone. Odbiera to całą przyjemność. W moim egzemplarzu jest to uzależnione od rodzaju obrazu. Czasami wydaje się, że minimalnie są ciemniejsze. Moi bliscy nie znający zagadnienia, uważają że wszystko jest OK.
Barwy są żywe, szybkie sceny wyświetlane bez zastrzeżeń. Jak na razie nie mam się do czego przyczepić. 3D spełnia swoje zadanie - robi wrażenie. Można wyregulować głębię do swoich preferencji. Wiele jest opinii w necie o wyższości aktywnego 3D nad naszym pasywnym. Wg. mnie to tylko bardzo subiektywna kwestia. Nie dostrzegłem między Samsungiem a LG zalet przemawiających za tym pierwszym, i droższym w eksploatacji systemem 3D. Przeciętnemu użytkownikowi sprawi wiele frajdy, szczególnie dzieciom.

4. Złącza i łączność.
Jest tu wszystko co niezbędne. Odpowiednie tunery do tv naziemnej i satelitarnej na pokładzie. Lan, WiFi, Miracast, HDMI z ARC, możliwość podłączenia zewn. klawiatury i myszy, opcjonalnej kamery. Dobrze działa obsługa za pomocą smartfona lub tabletu na androidzie, co dość dobrze zastępuje pilota Magic Remote.

5. Aplikacje.
Jest ich całkiem sporo i w codziennym użytkowaniu w zupełności wystarczają. Skype, Ipla, HBO Go, LG Cloud, Pogoda, Radio internetowe, przeglądarka internetowa, program do edycji zdjęć.
Ikony na głównym panelu można sobie układać wg. własnych preferencji, łatwo również je usunąć. System podaje, że do naszej dyspozycji jest około 1GB pamięci na aplikacje, czyli całkiem sporo.

Podsumowując...
Obawiałem się, że "za rozsądne pieniądze" nie kupię niczego dobrego. Jestem jednak mile zaskoczony wraz z moją rodziną. System WebOS działa intuicyjnie i płynnie, z czystym sumieniem go polecam, jest naprawdę SUPER. Obraz jest dynamiczny i żywy, dźwięk również. Funkcje multimedialne zaskakują bogactwem i różnorodnością. Pilot Magic Remote znacznie lepszy od wynalazków typu touchpad konkurencji.
Nie mam się do czego przyczepić.
Brawo LG. Dobry produkt za rozsądne pieniądze :)
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Witam!
Zakupiłem 47LB670, i proszę pomóżcie:)I
Z ciekawości - masz wypalanie statycznego tła na nieruchomym obrazie? Poruszano ten temat, ze 2 osoby o tym wspominały - obraz na odbiorniku będąc w trybie pauzy, ponoć utrwala się na chwilę, wyświetla się na dłużej po ponownym wznowieniu, masz również ten problem?

Niedawno na elektrodzie spotkałem się z tym przy okazji bodaj 39LB650.

Edit:
LG 47LB730V review | TV Reviews | TrustedReviews
W tym momencie zaczynam się na poważnie zastanawiać czy ich telewizory to full led, czy może edge led, skoro tak wspominają o 730, a support mówi, że to full ledy.
 
Ostatnia edycja:

krunio

New member
Witajcie
Właśnie zakupiłem 42LB650V. Z pełną premedytacją wybrałem model z webOS zdając sobie sprawę że temat jest rozwojowy i jest jeszcze wiele do zrobienia.
Problem jaki wynikną to bardzo slaby transfer osiągany na WiFi. Otóż zrobiłem kilka testów które wyeliminowały jakość nadajnika (routera), tzn.:

  • Ustawiałem różne DNSy

  • Router WiFi ustawiłem bezpośrednio przy TV

  • Pomiary robiłem na 2 stronach HTML5
W efekcie na możliwe do osiągnięcia ok 18-20 Mb/s, TV wciskał tylko 1,5 – 3M (!!!!)
Dopiero przy podłączeniu TV do rutera po kablu LAN dało prędkość ok 18-20 Mb/s.
Co jest z tym WiFi? Tak nie powinno działać!
Proszę podzielcie się sowimi parametrami, bo po WiFi o DLNA oraz pozostałych multimediach można pomarzyć. Być może wiecie co należy począć z tym problemem.
Testy prędkości do wykonania na stronkach WWW z HTML5:

  • speedof.me
  • openspeedtest.com
 

Rafal7

Banned
Czemu na tak lipnych stronach sprawdzasz ten internet?
Mi na laptopie wykryło tylko po 13 mega z 50 mega, także te strony są lipne do sprawdzania prędkości internetu.
 

krunio

New member
Czemu na tak lipnych stronach sprawdzasz ten internet?
Mi na laptopie wykryło tylko po 13 mega z 50 mega, także te strony są lipne do sprawdzania prędkości internetu.

ale na tych "lipnych stronach" po LANie pokazuje już 20M więc nie są chyba jednak lipne.
Po za tym, weryfikację transferów począłemo po tym jak DLNA cały czas mi się przycinało, youtube zresztą też się nie kręcił
 

Rafal7

Banned
Czy nie rozumiesz że jeżeli po wifi na laptopie na tych speedtestach internet jest mocno zaniżony, to z wifi lg jest wszystko w porządku.
U mnie filmy po DLNA tez się kiedyś cieły a internet nie ma z tym nic wspólnego.
A z prędkością 1,5-3 mega można swobodnie oglądać youtube.
 

krunio

New member
Czemu na tak lipnych stronach sprawdzasz ten internet?
Mi na laptopie wykryło tylko po 13 mega z 50 mega, także te strony są lipne do sprawdzania prędkości internetu.

Fakt, sprawdziłem na laptopie i prędkość strasznie pływają :(
Zastawiające jest dla mnie to dlaczego po LANie zgodnie wskazują max poprawna prędkość a po Wifi nie?
Czy możecie polecić jakiś wiarygodny speedtest w HTML5?

Niestety dalej trzymam się swojej tezy, tzn:
- wifi za wolno chodzi,
- youtube HD nie daje rady, DLNA też słabo.
- Speedtesy wykazują niskie prędkości - ale jak kapusta7 zauważył maja niską wiarygodność
 

Rafal7

Banned
Na laptopie to sprawdź sobie na seedtest.net najlepszy i najbardziej wiarygodny tester prędkości.
Do filmów Hd z youtuba 1,5-3 mb może być za mało, ale do zwykłych filmów spokojnie starczy.
 

grzes_k

New member
Problem jaki wynikną to bardzo slaby transfer osiągany na WiFi.


[*]speedof.me
[*]openspeedtest.com
[/LIST]

Spróbuj zmienić kanał na ruterze, być może w pobliżu pracuje sieć na tym samym kanale.

Włączyłem test u siebie (UPC 20Mb), openspeed wyszło powtarzalnie ok. 21Mb/2Mb, czyli OK, speedof pokazywał od 10 do 30Mb - czyli chyba mało wiarygodny.
 

Daria_

New member
Witam,

W najbliższym czasie planuję zakup tv LG 42LB650V lub 42LB670V. Z związku z tym mam pytania do użytkowników tych modeli.
- Czy oba tv mają możliwość ustawienia w opcjach dźwięku na wyjściu optycznym opóźnienia bądź przyśpieszenia fonii względem obrazu, i czy te ustawienia mogą być zapamiętane dla każdego z wejść HDMI z osobna?

-Po podłączeniu słuchawek do gniazda słuchawkowego w tv dźwięk na wyjściu optycznym nie był dostępny - tak jest w moim starym tv, i szczerze mówiąc trochę mi to przeszkadza... Czy w tych modelach jest to rozwiązane w ten sam sposób?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
Do góry