Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

tomekm9

New member
A jak panas nie ma local dimming to wybieram jego.

local dimming w tym wypadku jest zaletą LG bo to jest strefowe przygaszanie podświetlenia daje to lepszy kontrast i lepszą czerń (jeśli się nie mylę).
Ponadto ma wbudowany tuner SAT. Fajna rzecz jeśli ktoś używa np. nc+ dokupując czytnik kart pozbywamy się jednej skrzynki.

Za to w Panasie podoba mi się funkcja TV Anywhere, dzięki której mozesz streamować sygnał z TV lub nagrany materiał bezpośrednio na smarphona lub tablet mając dostęp do internetu (niekoniecznie wifi)

Wybór jest ciężki i sam się zastanawiam.
 
Ostatnia edycja:

estor

New member
PWitam, kupilem wczoraj lg 55lb650v czy nierownomierne podswietlanie widocsne na czarny tle to norma?
Nie mam dekodera do niego wie dzis wieksaosc przegladalem po tym smart menu ktore jest na czarnym tle stad zauważyłem to podświetlanie w rogach w szcsegolnosci w ciemnym pokoju. Czy tak ma byc tak modele led maja ?
 

endriu998

New member
Witam
Panowie kupiłem dziś w neonecie 42lb671v z możliwością oddania po weekendzie, pomóżcie proszę jak na szybko sprawdzić go żebym później nie żałował zakupu. Chciałem zaznaczyć, że "ciemne rogi" nie stanowią dla mnie problemu(podejrzewam, że jakbym tu nie wyczytał o nich to bym nie zwrócił na to uwagi ) ale nie bardzo wiem jak sprawdzić czy nie zostają omawiane wcześniej powidoki lub wypalone piksele albo czy matryca jest w miarę równomiernie podświetlona. A może coś innego jeszcze mógłbym sprawdzić, bardzo dziękuję z góry za wszelkie sugestie. popzdr.
 

firekage

New member
Bez reklam
Ja posiadam LB700V w 55 calach i nie mam jakichkolwiek problemów z użytkowaniem. Podpięty PS4, BluRay i NC+. Wszystko pracuje bez przycinek, obraz płynny. Fajny wygląd i łatwy w obsłudze pilot.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, ponieważ dodatkowo udało się go ustrzelić w necie za dobrą kasę.

Z ciekawości - jak z bandingiem, dse, równomiernością podświetlania oraz co ze smużeniem (ips) na dynamicznych scenach?

PWitam, kupilem wczoraj lg 55lb650v czy nierownomierne podswietlanie widocsne na czarny tle to norma?
Nie mam dekodera do niego wie dzis wieksaosc przegladalem po tym smart menu ktore jest na czarnym tle stad zauważyłem to podświetlanie w rogach w szcsegolnosci w ciemnym pokoju. Czy tak ma byc tak modele led maja ?

Im większy telewizor tym bardzij widoczne nierównomierne podświetlanie, a w tym konkretnym przypadku zaciemnione rogi. Z ciekawości - na ile masz to centymetrów w tak dużym telewizorze, bo bawiłem się 47LB671 i ten miał to w zasadzie w ilości śladowej, gdy H6400 bardzo widoczne.

Witam
Panowie kupiłem dziś w neonecie 42lb671v z możliwością oddania po weekendzie, pomóżcie proszę jak na szybko sprawdzić go żebym później nie żałował zakupu. Chciałem zaznaczyć, że "ciemne rogi" nie stanowią dla mnie problemu(podejrzewam, że jakbym tu nie wyczytał o nich to bym nie zwrócił na to uwagi ) ale nie bardzo wiem jak sprawdzić czy nie zostają omawiane wcześniej powidoki lub wypalone piksele albo czy matryca jest w miarę równomiernie podświetlona. A może coś innego jeszcze mógłbym sprawdzić, bardzo dziękuję z góry za wszelkie sugestie. popzdr.

To proste, ściągnij sobie filmy do testowania (tdx ma ich sporo), odpal cokolwiek i zapauzuj - będziesz widzieć czy się wypaliło, czy nie. Sprawdzić możesz też na planszach z kolorami itd.
 

estor

New member
Witam, mam nadzieje ze cos widac bo zrobione zdjecie rano bez swiatla, pytanie czy to norma bo nie chce robic problemow a widze to na planszy glownej bez zrodla sygnalu, czy oddanie i czekanie na kolejna sztuke przyniesie rozwiazanie czy przyjdzie z podobnym objawem
 

Attachments

  • 20140920_060556.jpg
    20140920_060556.jpg
    236,6 KB · Wyś: 165
  • 20140920_060544.jpg
    20140920_060544.jpg
    243 KB · Wyś: 102
  • 20140920_060533.jpg
    20140920_060533.jpg
    271,8 KB · Wyś: 197

bhn92

New member
Bez reklam
holly molly , tak jak myslalem czytajac wczesniej wczesniejszego posta na komorce ze autorowi nie chodzi o male zaciemnienia w rogach tylko o clouding na ciemnym tle nie tak jak pisze firakage o naraznikach tylko po to zeby zgnoic sama przy okazji hehe;p

No kolego oddaj lepiej go bo takiego cloudingu to ja nawet w la660s nie mialem.
 

estor

New member
tez mnie to zdziwiło bo mam toshibe z wyprzedaży 48" za którą dałem 1500 zł i nie ma nic z tego a tu taki zonk , czyli nie powinni robić problemów z wymian ? najgorsze zę tv z zamówienia z eurortv i nie ma go na stanie , a powiedzcie mi czy mam szanse na trafianie drugiego takiego samego czy mam wyjątkowy egzemplarz ?
 
Ostatnia edycja:

estor

New member
Hmm dzis rano zrobi aktulizacje , jest jasniej w pokoju i sam nie wiem ale wyglada to inaczej (lepiej)
 

Attachments

  • 20140920_103623.jpg
    20140920_103623.jpg
    508,4 KB · Wyś: 87
  • 20140920_103617.jpg
    20140920_103617.jpg
    507,3 KB · Wyś: 79

firekage

New member
Bez reklam
holly molly , tak jak myslalem czytajac wczesniej wczesniejszego posta na komorce ze autorowi nie chodzi o male zaciemnienia w rogach tylko o clouding na ciemnym tle nie tak jak pisze firakage o naraznikach tylko po to zeby zgnoic sama przy okazji hehe;p

No kolego oddaj lepiej go bo takiego cloudingu to ja nawet w la660s nie mialem.

Uważasz, że cloudingu nie ma na Samsungu? To co on pokazał imho nie jest cloudingiem w normalnym znaczeniu tego pojęcia, a light leakingiem. Zobacz, że to nie są chmury w losowych miejscach, a na narożnikach na przeciwko siebie. Ps - wierz mi, że bardziej w czasie oglądania TV będzie przeszkadzać typowy clouding, czyli okrągłe jasne plamy, niż to co on pokazał na czarnym tle bo tego normalnie w użytkowaniu nawet nie zobaszysz w przeciwieństwie do typowego cloudingu. Imho to są prześwity wynikające z podświetlania - w umie do dziś nie wiadomo czy LB to edge led, czy full led.

Nie, nie bronię w tym momencie tego modelu.
 

StudentLBN

New member
Podpowiecie jak w LB 670V odnaleźć TVN Player? Szukam przez Iple szukam przez LG Store i nie ma a czytam że od marca tego roku powinno to być...

Pomożecie?
 

WPPP

Member
Podpowiecie jak w LB 670V odnaleźć TVN Player? Szukam przez Iple szukam przez LG Store i nie ma a czytam że od marca tego roku powinno to być...

Pomożecie?

Ja nie mam jeszcze TV z lini LB, więc nie wiem, czy w dalszym ciągu nie ma w tych odbiornikach TVN Playera, ale mogę Ci pomóc w poprawnym zrozumieniu komunikatów sprzed kilku miesięcy dotyczących dostępności tej aplikacji w Smart TV LG.
Otóż, w tych komunikatach chodzi o Smart TV LG z linii LA (2013 rok) i LM (2012 rok). Natomiast, gdy chodzi o najnowsze, tegoroczne odbiorniki, to po pojawieniu się ich w sprzedaży na przełomie kwietnia i maja były zapewnienia ze strony LG, że wkrótce TVN Player pojawi się w LG Store. Z Twojego wpisu wnioskuję, że 'wkrótce' wciąż trwa. Ale dobrze byłoby, gdyby mogli to jeszcze potwierdzić "starsi" posiadacze TV z linii LB.
Może TVN i LG czekają aż aplikacja w wersji TV zostanie zmieniona, udoskonalona, bo chyba się na to zanosi, bowiem TVN ma wprowadzić do tej aplikacji również opcję kanałów TV na żywo ze swojej "stajni"- tak, jak to jest w IPLI. Na razie testują to w internecie.
 

mytho

New member
Witam. Mam parę pytanek dotyczących lg 49ub850v. W LG nie chcieli mi za dużo powiedzieć więc mam nadzieję że ktoś tu może mi pomóc. Chodzi dokładniej o matryce. Jakie ma natywne odświeżanie matryca używana w tych telewizorach. Jak to się przekłada na płynność obrazu. Na razie nie znalazłem w żadnym sklepie go na wystawie by sprawdzić jak on się zachowuje przy dynamicznym obrazie. Kolejne pytanko mam dotyczące procesora w tym TV. Czy jest to samo co w lb730 czyli 2x1GHz czy może coś szybszego z powodu większej rozdzielczości. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje lub odczucia po testowaniu i chciałby się nimi podzielić to będę wdzięczny. Chodzi dokładniej o odczucia po aktualizacji softu która podobno trochę poprawiła niektóre niedociągnięcia.
 

sl@veq

New member
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze tv. Podoba mi się lg 42lb670 albo lb700 w tym samym rozmiarze. Cena fajna (ok. 2100-2400 w MM). Napiszcie parę słów aby mnie zachęcić lub przeciwnie podajcie inne propozycje.
Pozdrawiam. SK.
 

tomekm9

New member
Witam. Mam parę pytanek dotyczących lg 49ub850v. W LG nie chcieli mi za dużo powiedzieć więc mam nadzieję że ktoś tu może mi pomóc. Chodzi dokładniej o matryce. Jakie ma natywne odświeżanie matryca używana w tych telewizorach. Jak to się przekłada na płynność obrazu. Na razie nie znalazłem w żadnym sklepie go na wystawie by sprawdzić jak on się zachowuje przy dynamicznym obrazie. Kolejne pytanko mam dotyczące procesora w tym TV. Czy jest to samo co w lb730 czyli 2x1GHz czy może coś szybszego z powodu większej rozdzielczości. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje lub odczucia po testowaniu i chciałby się nimi podzielić to będę wdzięczny. Chodzi dokładniej o odczucia po aktualizacji softu która podobno trochę poprawiła niektóre niedociągnięcia.

Tu jest recenzja [ang] LG 49UB850V (UB850V/ UB8500) Review
wygląda, że szału nie ma ... jest także wzmianka o aktualizacji na końcu artykułu.
 
Do góry