Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

viera

New member
seria lb a odbior programow z satelity

Wszystkie telewizory lg seria LB Z literką V:szukaj: na końcu ,maja możliwość odbioru programu z satelity
tj. FTA niekodowane bez używania zewnętrznego tunera satelitarnego.
Telewizory są wyposażone w wewnętrzny tuner satelitarny,to znaczy ,że można
odbierać programy z całego świata ,tuner jest wyposażony w tzw. blindscan wyszukuje
automatycznie satelity,transpordery i kanały.
Kilka modeli ,np. lg lb 670V/671V ,LB 700V I lb 730/731v wyposażone są w kodek Hevc H.265
może ci się uda i będziesz mogł odbierac obraz 4k z satelity HOT BIRD na pewno znajdziesz go
z łatwością.Nie znajdziesz tego na lb 650v i nizej bo te telewizory nie sa wyposazone w kodek Hevc.
 

wilkuns

New member
Posiada może ktoś jakieś dobre ustawienia do LB670/671?

Witaj.
Ja jak narazie wykorzystuje ustawienia ze strony reviews.lcdtvbuyingguide od modelu LB7200,
poza ustawieniami poszczególnych kolorów bo jest to jakby nie było troszkę inny model TV na rynek USA...


Przy okazji mam jeszcze pytanie do innych urzytkowników modeli z serii LB czy Youtube chodzi wam w FullHD? Bo u mnie wydaje sie nie wychodzić poza 720p a internet mam 60Mbit... Chyba że sa jakies ustawienie których nie widzę :)
 

wilkuns

New member
ściagnij sobie program 4k video downloader 3.4.0.1400 ,np. bedziesz miał i full hd ..

Hmm nie rozumiem na co mi ten program... miałem na mysli oglądanie filmów na Youtube bezpośrednio na telewizorze przez docelową aplikację w Full HD, a nie maksymalnie w 720p tak jak to u mnie działa i pytam szanownych kolegów czy jest taka mozliwość :)
 

viera

New member
Wyszlo coś nie tak ,post powyżej mozna skasować.W przegladarce firefox wpisz temat / jak oglądać filmy na kanale you tube w jakości hd ,i wyswietli się link wfirma.pl/jak ogladac filmy na youtube wjakosci fullhd/ tam jest dokladny opis.
 

wilkuns

New member
Wyszlo coś nie tak ,post powyżej mozna skasować.W przegladarce firefox wpisz temat / jak oglądać filmy na kanale you tube w jakości hd ,i wyswietli się link wfirma.pl/jak ogladac filmy na youtube wjakosci fullhd/ tam jest dokladny opis.

Ale pisze po raz kolejny, że nie interesują mnie ustawienia w przeglądarkach bo na PCcie to nie problem, chodzi mi o APLIKACJĘ YOUTUBE na TELEWIZORZE LG LB671...
 

chuchro1

New member
Witam,

Mam prośbę o pomoc jak podłączyć dźwięk interneru z telewizora żeby szedł przez kino domowe a nie przez telewizor.

Sytuacja wygląda tak że telewizor mam podłączony do dekodera i kina przez kable hdmi + dekoder z kinem przez kabel cinch.

Dżwięk z telewizji idzie elegancko przez kino, ale jak włącze smart TV i puszczę np. jakąś piosenke z interneru to jednocześnie leci mi dźwięk z telewizji przez kino + dźwięk piosenki ze samrt TV przez telewizor.

Proszę o pomoc jak to poskładać żeby miało ręce i nogi :)

Telewizor LG LB671V
Kino LG BH6530T

Pozdrawiam
 

skuska

New member
Teoretycznie powinno działać: dekoder kablem hdmi do tv, tv kablem optical do kina domowego. Bardzo możliwe że jest opcja w TV przez jakie urządzenie ma lecieć dźwięk(TV czy zewnętrzne urządzenie czyli kino domowe).
 

chuchro1

New member
Teoretycznie powinno działać: dekoder kablem hdmi do tv, tv kablem optical do kina domowego. Bardzo możliwe że jest opcja w TV przez jakie urządzenie ma lecieć dźwięk(TV czy zewnętrzne urządzenie czyli kino domowe).

Czyli dekoder z kinem połączyć przewodem optycznym zamiast chinch?
Tylko problem w tym że nie mam z dekodera wyjścia optycznego :/
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
Nie czytasz uważnie :)

Kino domowe podłącz do TV przez HDMI (złącze nr 1, kino domowe ma ARC, czyli odbierze dźwięk przekazany przez inne urządzenia do telewizora)
Dekoder po HDMI do TV. W opcjach dźwięku w telewizorze, wybierz odtwarzanie na zewnętrznych głośnikach.
 

akkersson

New member
Przeszukałem wszystkie strony i niestety nie znalazłem zadnej kalibracji obrazu do LB671 :/ jakby ktoś posiadał to proszę wrzucić bo chciałbym się cieszyć pełni z obrazu TV;) chociaż powiem, że jestem i tak zaskoczony jakością obrazu w Lg jeżeli chodzi o seryjne ustawienia
 

radier

Member
Bez reklam
Nie ma uniwersalnych ustawień. Za profesjonalną kalibrację trzeba zapłacić.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

chuchro1

New member
Nie czytasz uważnie :)

Kino domowe podłącz do TV przez HDMI (złącze nr 1, kino domowe ma ARC, czyli odbierze dźwięk przekazany przez inne urządzenia do telewizora)
Dekoder po HDMI do TV. W opcjach dźwięku w telewizorze, wybierz odtwarzanie na zewnętrznych głośnikach.

Zrobiłem tak jak opisałeś ale niestety tez nie pomogło. Dźwięk z telewizora leciał owszem przez kino tak jak wcześniej. Natomiast dźwięku z przeglądarki internetowej z telewizora nie było w ogóle.
 

bhn92

New member
Bez reklam
sciagasz aktualizacje ,wypakowujesz i plik ze srodka juz wypakowany dajesz do wczesniej zrobionego folderu pod nazwa LG_DTV i kopiujesz na pena i podlaczasz pod tv a potem to juz jasne ze postepujesz zgodnie z tym co pisze .
 

akkersson

New member
No wlasnie tez mi sie wydaje ze trzeba je wypakowac ale winrar nie widzi tego jako spakowany plik, niewiem czy nie trzeba uzyc innego programu
 
Do góry