Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

mexik

New member
heh no jak widac kto co lubi w lg na standardzie jest tak ustawione ze ludziom ktorze nie wiedza jak ogladac obraz bedzie sie podobal bo jest kolorowy i ostry ,Widac ze wolisz obraz ipsa ,ja osobiscie nie lubie ,tylko va jak w moim pierwszym tv lg lcd, w la660s ips niby dawal obraz ladny ale to nie jest to co potrzebowalem (jak wyszlo w praniu potrzebowalem VA) dopiero h6400 mi to zapewnil w dobrej cenie. Ostatnio zrobilem test puszczajac odcinek serialu elementary 1080p web-dl na h6400 na monitorze lg na ipsie i na monitorze hmm emachines chyba to TN stare puszczajac material jednoczesnie na wszystkich.

no i plaszcz sherlocka na scenie danej na samie czarny i widac wszystkie pomiete czesci plaszcza, na lg ips plaszcz srednio czarny i nie widac pomietych czesci plaszcza (zlewa sie wszystko to samo bylo w la660s wzgledem h6400 ) a na emachines z kolei plaszcz kompletnie szary ;p ale widac wszystkie pomiete czesci plaszcza;p

Powiem Ci ze obraz w dużej mierze zalezy tez od podsiwetlenia i modela monitorow Lg robione na Ipsie swieca roznie w zalezności od podswietlenia. Ten moj monitor ma oznaczenia MD a nie MA jak wiekszosc tam obraz jest gorszy zdedcydowanie a wszystkie na ipsie (moze jest lepsze jest MA jako monitor bo mniej oczy meczy) Ja jak i zona jestesmy bardzo zadowoleni z obrazu w tym monitorze. A porownujac samsunga H6400 i LG moje to inna bajka tak jak wspomnialem choc nie mowie moze i obraz tez w samsungu sie podobac. np W samsungu nie bylo mozliwosci ogladania w trybie dynamicznym zarowa i wszystko przejaskrawione zas w Lg mozna i ladnie mocno wtedy swieci lecz nie przejaskrawia. 3D to dla mnie dodatek ale aktywne w h6400 dla mnie sa tez duzo gorsze ale niektórzy je preferują :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
nie pisalem tylko o monitorze ale rowniez tv la660s ,a no wlasnie lubisz na dynamicznym ,dla mnie i na la660s jak i na samsungu mogloby nie byc tego trybu... ;p
 

emciog

New member
Hej.
Pytanko który telewizor byście bardziej polecili 47lb671 czy 47lb670v?
Od dwóch tygodni "kupuję" telewizor i chciał bym coś z tego roku tylko nie wiem jaka jest różnica między tymi dwoma modelami.
Co oznacza "v" na końcu modelu? Bo ten 671 nie ma tego a 670v ma.
Oba są za 2800zł.
 
Ostatnia edycja:

jaglas

New member
47LB650 -przełączanie dvb-t/dvb-s

Witam
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak szybko przełączać się pomiędzy kanałami dvb-t a dvb-s. A najlepiej jak stworzyć wspólną listę ulubionych z kanałami dvbt/dvbs. W tej chwili muszę wchodzić do setup i strojenia, gdzie wybieram satelitę...ale to koszmarnie zawiłe.
Co do ostrości scen mobilnych to również mam niedosyt - moja stara toshiba ze 100 Hz bije na głowę. W LG trawa staję się trawą dopiero w scenach statycznych, tak jak zmarszczki na twarzy - pojawiają się po sekundzie jak "kamera staje". Za to 3D jest OK.
 

grzes_k

New member
Witam
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak szybko przełączać się pomiędzy kanałami dvb-t a dvb-s. A najlepiej jak stworzyć wspólną listę ulubionych z kanałami dvbt/dvbs. W tej chwili muszę wchodzić do setup i strojenia, gdzie wybieram satelitę...ale to koszmarnie zawiłe.
Co do ostrości scen mobilnych to również mam niedosyt - moja stara toshiba ze 100 Hz bije na głowę. W LG trawa staję się trawą dopiero w scenach statycznych, tak jak zmarszczki na twarzy - pojawiają się po sekundzie jak "kamera staje". Za to 3D jest OK.

Nie mam podłączonej satelity ale przycisk "input" powinien wywołać zakładkę z wejściami (przy pilocie magic trzeba przytrzymać przycisk dłużej).
Co do ostrości możesz spróbować z ustawieniami "ulepszaczy" ale taki objaw daje najczęściej zbyt duża kompresja przesyłanego sygnału, niestety mnóstwo programów jest kiepskiej jakości.
 

LuMax

New member
grzes_k & chasm , dzięki za odpowiedź. Tak podejrzewałem że te ciemne rogi są "cechą" tego telewizora ale chciałem się upewnić. Po paru minutach oglądania praktycznie nie zwraca się na to uwagi. DLNA sprawdzone - dział bezproblemowo na kabelku. Uruchomiłem serwer DLNA na moim ruterze z podłączonym dyskiem przez USB i mam ciągły dostęp do moich multimediów bez uruchamiania komputera co mnie bardzo cieszy :D.
Jeszcze miałbym jedno pytanko odnośnie tego modelu (47LB670). Czy jest już dostępny TVN player na ten telewizor. Koleś w sklepie zapewniał że jest dostępny ale jakoś nie mogę go znaleźć w dostępnych aplikacjach.

Dodam tylko że soft zaktualizowałem do najnowszego
 
Ostatnia edycja:

ktosik

New member
Czy jest już dostępny TVN player na ten telewizor. Koleś w sklepie zapewniał że jest dostępny ale jakoś nie mogę go znaleźć w dostępnych aplikacjach.

Dodam tylko że soft zaktualizowałem do najnowszego


wynika to z nie wiedzy pracowników i przez to wprowadza klientów w błąd, u mnie to samo mówił, zwróciłem mu uwagę, po sprawdzeniu i pokazaniu mu przyznał rację
 

Andet

New member
Rozmawiałem z konsultantką LG. Pytam, czy można na stałe włączyć Time Shift, żeby nie robić tego po zmianie kanału czy ponownym włączeniu TV. Padła odpowiedz, że TV LG tego nie mają.

Podłączyłem dysk 1,5 TB NTFS, i miła niespodzianka... Uaktywnił się Time Shift i działa cały czas! Można go też na stałe wyłączyć. I to jest to.

Co więcej, TV zrobił sobie na NTFS katalog i tam nagrywa! I to jest ok. Bo czytałem że kiedyś TV robiły swój system na dysku i zapomnij o trzymaniu tam swoich filmików.

Minus taki, że próbowałem zaprogramować nagranie programu z EPG ale nie nagrało się, podejrzewam że to z powodu zwłoki, gdy TV uruchamia dysk, widzi go dopiero po paru minutach. Programiści chyba tego nie uwzględnili, tak miałem kiedyś w tunerze Ariva i to poprawili. Ale jeszcze tego nie sprawdzałem.
 

anetsza

New member
Witam, pewnie powtórzę pytanie, jaki kupić TV LG? Wybór padł pomiędzy 42lb670v lub 42la660s. Co polecacie? Czym one się różnią?
Bardzo proszę o pomoc
 

firekage

New member
Bez reklam
Witam, pewnie powtórzę pytanie, jaki kupić TV LG? Wybór padł pomiędzy 42lb670v lub 42la660s. Co polecacie? Czym one się różnią?
Bardzo proszę o pomoc

670 to model na 2014, 660 to model z zeszłego roku. Oba na panelach IPS, w nowym modelu masz nowy system operacyjny webos, szybciej działają funkcje inernetowe i najważniejsza sprawa - ponoć pełne podświetlanie matrycy, gdy ten stary ma krawędziowe (banding, clouding...).
 

firekage

New member
Bez reklam
A o co chodzi z natywnymi Hz? Oba mają 100Hz? i co z procesorem, w obu jest taki sam?

Ten LB ma na pewno natywnie 100Hz matrycę, seria 6 w LA też powinna mieć. Natywnie oznacza, że panel jest 100Hz, a nie 50Hz i przyśpieszony elektronicznie do większej wartości co daje złudzenie płynności, tak zwany upłynniacz ruchu (np. ciemne klatki wsadzone w co którąś wyświetlaną ramkę obrazu). Większość tańszych producentów podaje indeks płynności, a nie realną wartość odświeżania matrycy, np:

-100Hz MCI (LG, Motion Clarity Index - przy czym telewizory mając 500/700 i w górę mają ponoć natywne 100Hz panele, seria LB od 650 według forum)
-100 AMR (Toshiba jako jedyna nie podaje wartości Hz, jeśli dobrze pamiętam to Advanced Motrion )
-100Hz BLB (Panasonic, back light blinking, natywnie 100Hz mają telewizory 1200Hz BLB)
-100 Hz Motionflow (Sony, tutaj najczęściej można poczytać farmazony, nawet niedawno w tańszym modelu ktoś na stronie sklepu napisał: "widać co daje 200Hz - super płynność", ale telewizor był na panelu 50Hz o czym właściciel nie wie, a sprzedawca nie musi informować...motionflow! Realny panel 100Hz w Sony to modele mające 400Hz MotionFlow, ale tylko w obecnych 50 calowych telewizorach 8xx)

To samo tyczy się Philipsa, Samsunga, przy czym nie chce mi się szukać co oni podają.

Oba telewizory mają ponoć ten sam 2 rdzeniowy procesor - w Samsungu H6400 jest płynniejsza obsługa bo ma 4 rdzeniowy (ale ma podświetlanie krawędziowe, gdy LB ma pełne, direct-led).
 

Motofan_PL

New member
55lb730v

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam prośbę o podzielenie się opinią na temat modelu 55LB730V, jak się ma do innych TV w klasie?
 

Andet

New member
Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na pytania z LG:
1. zainstalowanych aplikacji z LG Store nie da się odinstalować, jedynie można zrobić to przez reset do ustawień fabrycznych.
Zapytałem, to co robić jak zainstaluje się dużo aplikacji i pamięć się zapełni? Odp: aplikacje zajmują bardzo mało pamięci i można ich zainstalować bardzo dużo.
2. Nie ma strony LG, gdzie można zgłaszać błędy i propozycje co do softu TV. Ale można napisać maila do LG PL i zgłoszą to do odpowiedniego działu firmy.

Może komuś się przyda, żeby nie odkrywać na nowo Ameryki. Podaje parę uwag jak puszczam na TV swoje obszerne media aby system to udźwignął. Mam 15 tysięcy zdjęć, 800 MB filmów i 500 plików MP3.
1. Dysk 1,5TB WD 2,5" z NTFS podłączony do USB w TV. PC i TV połączone z routerem przez WiFi.
2. Na dysku filmy, zdjęcia, MP3.
3. Gdy mam nowe zdjęcia wrzucam je na PC. Udostępniam je w TV przez DLNA (aplikacja Smartshare pod Windows). Po roku przerzucam je na dysk z TV. Dzięki temu nie muszę za każdym razem gdy mam nowe zdjęcia przepinać dysk z TV
do PCta.
4. To samo robię z mp3, czyli jak w pkt 3.
5. Nie trzymam wszystkich mediów na PC, tylko na dysku podpiętym do TV, bo przez DLNA system nie udźwiga takich ilości, próbowałem. A tylko najnowsze media z danego roku przez DLNA obsługuje mi fajnie (jakieś do 2500 zdjęć).
6. Jak puszczę film z dysku, przerwę jego oglądanie, to przy następnym uruchomieniu film leci od miejsca gdzie przerwałem oglądanie. I tak pamięta każdy film z osobna. Jeśli ja obejrzę swój film do pewnego momentu, potem żona swój film też częściowo, to oba filmy przy kolejnym uruchomieniu zaczną się od miejsca przerwania oglądania. I tak TV pamięta to dla wielu filmów na raz. Super to jest.
7. Ten sam dysk TV wykorzystuje do nagrywania programów i do Timeshift. Nie robi swojego systemu plików jak to kiedyś TV robiły, tylko tworzy swój katalog w NTFS i tam nagrywa. Jedynie co, to zaprogramowane nagrywanie nie rusza gdy TV jest wyłączony. Powód podałem w moim poprzednim poście.
8. WebOS bardzo fajnie widzi media (i na dysku i te z DLNA). Można wyświetlać wszystko, albo wybrać tylko muzykę, czy filmy, czy zdjęcia. Można je wyświetlić jako lista (zbiera wszystko na jedną listę) lub pogrupowane wg katalogów (widać wtedy katalogi), wg albumów, wg daty, przeróżnie.

Sposób obsługi, wyświetlania, wybierania mediów jest bardzo wygodny i elastyczny.

Jak ktoś ma to inaczej poustawiane i mu to hula to się pochwalcie proszę, jak macie rozwiązane wyświetlanie / dostęp do domowych mediów.
 
Ostatnia edycja:

viera

New member
Gdzieś już pisałem,że tv np.42 lb670/1V i Lg 42 lb 730v sa to telewizory z obrobką 200hz proszę was poczytajcie o modelu na LG 42 lh5000 byl swietny ,i jest bo ma 200hz matryce i tak jak w modelach przytoczonych czas reakcki jest na poziomie 2 ms. niech was nie myli 700hz w modelu 670/1 i w modelu 730,bo MCI W TYCH ODBIORNIKACH TO NIC INNEGO JAK SWIETNE 200HZ ,mam nadzieje ,ze kto ma te tv wie ,ze jest tak jak piszę,dodatkowo telewizory te maja MPC ,micro picture control czyli punktowe sterowanie /powoduje to ,ze pojedynczy pixel jest wygaszany lub zalanczany w zaleznosci od tresci obrazu.Doskonalym dodatkiem jest Kodec h.265 ,niewiele telewizorow go posiada,sa programy ktore obsluguja 4k do sciagniecia w necie własnie posiadajac ten kodec mozna za pomoca tego programu ogladac obraz jeszcze w wyzszej rozdzielczosci niz 1920 x 10080.Komu to za malo To moze zakupic za kilkaset zlotych SMART 4K ,na tyle dobry ,ze pracuje na androidzie i posiada procesor 4 rdzeniowy nawet juz 2.0ghz. Zakupuja smart Measy u4c i przeprowadzaja aktualizacje do 4.4 mamy juz 4k,Co jest w nich dobre to ,ze moga przyspieszyc dzialanie w tv lg opisywanych dzialanie funkcji internetowych,Telewizory lg maja wolne procesory.I zapytujecie o te czy inne funkcje jezeli nie ma ich w tv lg za to sa dostepne w przystawkach smart Measy i po problemie.Oba telewizory sa swietne.Jezeli cos nie tak napisane PROSZĘ O KRYTYKĘ,DOZWOLONE..
 

Bebial

New member
Problem z LG 42LB650V

Witam wszystkich. Kupiłem wczoraj tv LG 42LB 650v i mam problem. Mianowicie nie odczytuje mi żadnego pendrive'a, dysku zewnętrznego ani żadnego hdmi. Na początku coś łapie a następnie wyświetla się brak sygnału... Może ktoś z Was miał podobny problem?
 
Do góry