Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

ktosik

New member
Każdy sklep Media Markt ma inną politykę i warunki wymiany towaru (7 lub 14 dni), ale raczej problemu z tym nie robią.
Warunki :
- towar może być zwrócony w ciągu max. 14 dni od dnia pierwszego zakupu (Media Markt - Lublin), nie jest określona liczba zwrotów
- zero śladów użytkowania, trzeba też uważać na opakowanie
- przy zwrocie musi być jednocześnie zakupiony inny towar (obojętnie jaki) na sumę nie mniejszą niż poprzednio


i tu mnie boli, raz już został wymieniony LG na droższego samsunga, teraz jednakże chciałem wymienić samsunga na starego tańszego LGka, różnice chciałbym dostać w ramach karty podarunkowej do wykorzystania później by nie było, będę w sobotę w media to popytam czy jest taka możliwość, nie chciałbym wymieniać na 3 TV niesprawdzony
Z tą sumą nie mniejszą to pewniak?


Mundial smuży, dynamiczne postacie są rozmazane, filmy ogląda się fajnie, jednak gdy są czarne przejścia widać w lewej górnej części matrycy straszne przebicia światła (wyjeżdżające spod ramki półkola) chyba tzw clouding. Net śmiga cacy, szkoda tylko że podczas oglądania Youtube nie ma możliwości ustawienia rozdzielczości. Xboxa jeszcze nie sprawdzałem, efekt 3D jest super, nie bolą oczy i nie ma efektu ciemnego obrazu.

Mi się perfekcyjnie oglądało mundial jak i inne kanały, domownikom różniej, niestety były przebicia więc zdecydowałem się, że wymienię na również udany model (jak wtedy sądziłem po niektórych komentarzach) samsunga, niestety bardzo żałuję tego wyboru, także przed wymianą radzę dobrze to przemyśleć.
Choć jak mówię u mnie w LGku nie było rozmyć
 

krzychup

New member
Odpaliłem więc 3D (aktywne) a tam jakaś masakra, obraz niewyraźny, okulary migają ciemno, jasno, itd. Łeb boli po kilku minutach, pomyślałem że to nie dla mojego dzieciaka. Obok stał LG, pomyślałem że sprawdzę pasywne, rewelka.

Tu jest według mnie błąd podejścia przy testowaniu 3D. Nie robiłbym tego w markecie bo nie ma sensu. Raz byłem w MM i potestowałem sobie 3D na jakimś wypasionym Samsungu. Normalnie pała zaczęła mnie boleć po minucie a obraz to jakby jakiś stroboskop był wyświetlany, tak obraz migał. Poprosiłem grzecznie żeby Pan z obsługi wyłączył taki świecący wielgachny panel reklamowy postawiony obok i Pan przesunął go znacznie. Obraz jakby nie ten. Bez wielkiego migania, Ładny. Jakby wogóle wyłączyć w markecie to liche świetlówkowe oświetlenie to wtedy możesz porównać aktywne 3D z pasywnym.
 

papa131

New member
firekage napisał:
Nie rozumiem jak telewizor z 500MHz MCI i 100Hz natywnym panelem może smużyć

Pierwszy plan wygląda ok, jednak zawodnicy biegnący w tle, stają sie podwójni, dynamicznie przesuwające się obiekty również, jak syn okreslił - trawa się rozmazuje. Poza tym LG 650 ma chyba natywne 50Hz, podkręcane do 500.

krzychuo napisał:
Tu jest według mnie błąd podejścia przy testowaniu 3D. Nie robiłbym tego w markecie bo nie ma sensu. Raz byłem w MM i potestowałem sobie 3D na jakimś wypasionym Samsungu. Normalnie pała zaczęła mnie boleć po minucie a obraz to jakby jakiś stroboskop był wyświetlany, tak obraz migał....

Nie sądzę żeby była to wina oświetlenia, tym bardziej że LG stał obok, widocznie aktywne 3D tak ma, reguluje przesłonę, raz jedno oko raz drugie, obraz wydaje się migać (tyle co powiedział sprzedawca). Może idzie się przyzwyczaić, ale komfort oglądania jest jednak dużo lepszy na pasywnym. Po za tym wydaje mi się że aktywne 3D mogłoby mieć negatywny wpływ na zdrowie mojego dziecka.

Czerń w LG faktycznie trochę kuleje, czy znajdzie się ktoś kto pomógłby mi odpowiednio ustawić obraz? Może ktoś ma jakieś gotowe nastawy. Proszę o pomoc.

mam jeszcze jedno pytanie, czy jak podłączę tv bezpośrednio do satelity z pominięciem dekodera NC+, znajdzie mi kanały cyfrowe z DVB-T?
 

firekage

New member
Bez reklam
Pierwszy plan wygląda ok, jednak zawodnicy biegnący w tle, stają sie podwójni, dynamicznie przesuwające się obiekty również, jak syn okreslił - trawa się rozmazuje. Poza tym LG 650 ma chyba natywne 50Hz, podkręcane do 500.

Z tego co pisano w tym temacie to LB i seria 6 ma natywnie 100Hz.
 

Andet

New member
Kamera AN-VC500 do 47LB671V

Dzisiaj dotarła do mnie kamera LG AN-VC500. Podłączyłem do 47LB671V.
Kosztowała 299zł. Po podłączeniu przez USB w TV w końcu Skype pozwala się uruchomić.
W kamerze są 2 mikrofony, działają bardzo ładnie, bo siedząc 3m od TV współrozmówca słyszy mnie bardzo dobrze.

Ale ... to Skype jest w powijakach. Nie można filtrować kontaktów wg grup.
Dzwoniłem testowo do 2 rozmówców z działającymi kamerami, jak wybiorę połączenie z wideo, to rozmówca po drugiej stronie mnie widzi, a ja go nie widzę!

Słabo to działa, interfejs, jego wygoda i wygląd nie zachęcają do używania. Może rozwiną ten Skype, bo na CD dołączonym są screeny Skype, gdzie jest on ładny i bardziej rozbudowany, może to screen dla TV z poprzednich lat ze starym systemem.

Gesty
Można palcem pogłaśniać/ściszać, przełączać programy i wyłączyć TV. Działa to, ale jak mam jasną ścianę za sobą to nie rozpoznaje mojego palca! Dopiero jak tło za sobą zrobiłem ciemne z narzuty, to gesty palcem TV rozpoznawał.

Jedynie co działa na dowolnym tle to to:
przykładam wskazujący palec do ust jak wtedy gdy pokazujemy komuś żeby był cicho, i ... TV się wycisza :)
Fajnie to działa, ale nie będę płacił 300zł dla tego jednego gestu. Za droga zabawka.
Niestety zwracam kamerę, nie jest to wina kamery, a raczej softu w TV, który nie pozwala z radością z niej korzystać.

BTW, mogli w Skype skorzystać z mikrofonu, który przecież już jest w pilocie, do rozmów, ale nie, trzeba kupić kamerę za 300zł, tylko po to żeby współrozmówca mnie widział, a ja go i tak nie widzę.
Developerom Skype pod WebOS przyświecało motto: "zróbmy Skype, które będzie zniechęcać" :confused:
I udało im się to :)
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
w nowych modelach poczawszy od jakiej serii (oznaczen) lg oferuje podswietlenie strefowe o ile dobrze wyczytalem? szukam czegos do sypialni, przedzial to okolo 2000zl, mialem isc w strone nowch toshib ale jednak mam sentyment do lg, kupie cos fajnego (40') w podobnej lub troche wyzszej cenie?
 

ptaq707

Member
ja polecam 39lb650v - ma fajna matryce AUO, wysoki kontrast i niezle czasy tzn nie laguje.. wystarczy dobrze ustawic i obraz piekny.. :) ja kupilem swojego za 1850zl, szczerze polecam.
 

firekage

New member
Bez reklam
Panowie, tak z ciekawości, zna ktoś***może różnice między 42LB650, a 42LB700? Oba są 42 calowymi odbiornikami, ale 700 jest droższa o jakieś***300.
 

ktosik

New member
Dla potomnych... po raz kolejny udało się wymienić TV w mediamarkcie, pierwotny zakup LG 47LB650V problem był nierównomiernego podświetlenia matrycy został wymieniony na samsunga ue48h6400 co w naszym przypadku okazało się klapą bynajmniej na trybach zdefiniowanych przez producenta, obraz jakby za mgłą, rozmyty, oglądanie meczu tragedia, skończę na tym, teraz powróciłem z powrotem do LG 47LB650V (w mediamarkt po bodajże wcześniej rezerwacji kosztuje 2489 zł) jeszcze go nie testowałem także nie wiem czy coś będzie mi doskwierać, nawet jeśli będzie dalej jakiś defekt ale nie uciążliwy to przymknę oko żeby zamknąć temat z wymianą. Podejrzewam, że TV mógł być już ze zwrotu ( brak jednej naklejki która była przy pierwszym zakupie)
Dodam jeszcze jakby ktoś miał taką sytuację, przy wymianie na tańszy telewizor (jest taka możliwość) trzeba dobrać sobie rzeczy by wyrównać wartość wcześniej wpłaconą (w przypadku sprzedaży ratalnej, ponieważ kwota cały czas zostaje taka sama jak przy pierwszym zakupie)
Jakby ktoś miał jakieś pytania to pytać bo podejrzewam, że nie długo przestanę śledzić wątek.
 

mexik

New member
Może krótka recenzja? Sam się zastanawiam nad tym modelem. Myślę też o tym 48H6400 - w sklepie wydawał się OK...
Ja bylem posiadaczem 48h6400 i kupilem go w super promocji. Wszystko w miare ok lecz obraz kolory szczegolnie byly jakby wyblakle. Wiec przystawilem go do monitora 23md53 Lg na IPS i wtedy najbardziej bylo widac niedociagniecia h6400. Obraz duzo mniej wyrazny i kolory gorsze. Twarze rozmyte z mniejsza iloscia szczegolow. T
 

firekage

New member
Bez reklam
Ja bylem posiadaczem 48h6400 i kupilem go w super promocji. Wszystko w miare ok lecz obraz kolory szczegolnie byly jakby wyblakle. Wiec przystawilem go do monitora 23md53 Lg na IPS i wtedy najbardziej bylo widac niedociagniecia h6400. Obraz duzo mniej wyrazny i kolory gorsze. Twarze rozmyte z mniejsza iloscia szczegolow. T

Szczerze mówiąć, mało kto z tematu o H6400 w to uwierzy...a ja przecieram oczy ze zdumienia - ktoś ma odwagę napisać wprost o obrazie, do tego zestawiając z IPS, na tym Samsungu...

Mówisz, że obraz jest mniej wyraźny? Chodzi o ostrość? Wiem, że ten ma jakiś problem z dynamicznymi scenami - piłka nożna, mecze, ale masz to we wszystkim?


Ps - dziś oglądałem skrót meczu Brazylia - Niemcy na LB5500 czy 5600. Obraz fajny, a to budżetowy telewizor, przy czym DSE widać było i to dość znacznie, gdy kamera łapała szybkie ruchy boczne, jednostajnie w lewą lub prawą stronę przez dłuższy czas. Nie widać tego było nigdzie, za wyjątkiem murawy.
 

LuMax

New member
Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem LG 47LB670V. Po uruchomieniu go w domu wpadł mi w oko pewien mankament którego w sklepie nie było (lub go też nie zauważyłem). Otóż wszystkie rogi matrycy są ciemniejsze niż cała reszta. Trochę to razi w oczy - na jaśniejszych scenach jest ewidentnie czarna poświata w rogach. Próbowałem to zniwelować ustawieniami ale nie udało mi się tego osiągnąć. Czy jest to wada tego modelu czy po prostu trafił mi się trefny egzemplarz i powinienem go reklamować?
Mam jeszcze pytanie odnośnie usługi DLNA. Da się ją uruchomić jak TV jest podłączony do sieci poprzez kabelek a nie przez Wi-Fi?
 

mexik

New member
Szczerze mówiąć, mało kto z tematu o H6400 w to uwierzy...a ja przecieram oczy ze zdumienia - ktoś ma odwagę napisać wprost o obrazie, do tego zestawiając z IPS, na tym Samsungu...

Mówisz, że obraz jest mniej wyraźny? Chodzi o ostrość? Wiem, że ten ma jakiś problem z dynamicznymi scenami - piłka nożna, mecze, ale masz to we wszystkim?


Ps - dziś oglądałem skrót meczu Brazylia - Niemcy na LB5500 czy 5600. Obraz fajny, a to budżetowy telewizor, przy czym DSE widać było i to dość znacznie, gdy kamera łapała szybkie ruchy boczne, jednostajnie w lewą lub prawą stronę przez dłuższy czas. Nie widać tego było nigdzie, za wyjątkiem murawy.

Ja tez sie zdziwilem bo telewizor generalnie polecany. Wziolem go glownie ze wydawalo mi sie ze przelaczanie kanalow bedzie szybsze niz w tym monitorze LG ale nic takiego gokladnie tyle samo to trwalo jedynie samsung wczesniej zanim wyswietlil obraz puszczal dzwiek. Efekt oczywiscie lepszy ale bez szalu. Czern w samsungu czarna ale obraz wyrzistosc twarzy gorsza. Twarze jakby przeswietlone. Probowalem wszystkich ustawien i jak stanal przy tanim LG wymiekal. W Lg widac bylo jakby trojwymiarowosc a w samsungu plaskość. Dla mnie LG wygrywa choc moze inni wola obraz z samsunga. jezeli bedzie ktos w sklepie to niech zwroci uwage na wyswietlane plansze np niebieskioe lub zotle czy czerwone i wtedy widac to przeswietlenie kolorow smsunga na IPS mozniejsze.
Zanim kupilem samsunga duzo sie zastanawialem ale wybralem H6400 bo super promocja przedluzona gwaranja do 4 Lat super smart i ogolnie polecany ale i tak oddalem.
ps . jezeli chodzi o clouding to zdecydowanie wiekszy w LG w samsungu brak ale kto oglada czarny ekran no chyba ze przy przelaczaniu obrazu a potem juz liczy sie obraz i wtedy IPs wygrywa dla mnie
 

bhn92

New member
Bez reklam
heh no jak widac kto co lubi w lg na standardzie jest tak ustawione ze ludziom ktorze nie wiedza jak ogladac obraz bedzie sie podobal bo jest kolorowy i ostry ,Widac ze wolisz obraz ipsa ,ja osobiscie nie lubie ,tylko va jak w moim pierwszym tv lg lcd, w la660s ips niby dawal obraz ladny ale to nie jest to co potrzebowalem (jak wyszlo w praniu potrzebowalem VA) dopiero h6400 mi to zapewnil w dobrej cenie. Ostatnio zrobilem test puszczajac odcinek serialu elementary 1080p web-dl na h6400 na monitorze lg na ipsie i na monitorze hmm emachines chyba to TN stare puszczajac material jednoczesnie na wszystkich.

no i plaszcz sherlocka na scenie danej na samie czarny i widac wszystkie pomiete czesci plaszcza, na lg ips plaszcz srednio czarny i nie widac pomietych czesci plaszcza (zlewa sie wszystko to samo bylo w la660s wzgledem h6400 ) a na emachines z kolei plaszcz kompletnie szary ;p ale widac wszystkie pomiete czesci plaszcza;p
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem LG 47LB670V. Po uruchomieniu go w domu wpadł mi w oko pewien mankament którego w sklepie nie było (lub go też nie zauważyłem). Otóż wszystkie rogi matrycy są ciemniejsze niż cała reszta. Trochę to razi w oczy - na jaśniejszych scenach jest ewidentnie czarna poświata w rogach. Próbowałem to zniwelować ustawieniami ale nie udało mi się tego osiągnąć. Czy jest to wada tego modelu czy po prostu trafił mi się trefny egzemplarz i powinienem go reklamować?
Mam jeszcze pytanie odnośnie usługi DLNA. Da się ją uruchomić jak TV jest podłączony do sieci poprzez kabelek a nie przez Wi-Fi?

Jest to wada (cecha jak by podali producenci) tego modelu i wielu innych telewizorów różnych producentów. Żadne regulacje tego nie wyeliminują, pomijam format 4/3 z czarnymi pasami po bokach ;)

Pomimo, że również zauważyłem to od początku (na dodatek menu ustawień tego tv jest na białym tle - od razu staje się to zauważalne), to na dzień dzisiejszy przy normalnym oglądaniu a nie wyszukiwaniu wad zupełnie mi to nie przeszkadza.

Myślę, że DLNA powinno funkcjonować niezależnie od sposobu podłączenia (nie sprawdzałem, mam tylko przez WiFi).
 

chasm

New member
Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem LG 47LB670V. Po uruchomieniu go w domu wpadł mi w oko pewien mankament którego w sklepie nie było (lub go też nie zauważyłem). Otóż wszystkie rogi matrycy są ciemniejsze niż cała reszta. Trochę to razi w oczy - na jaśniejszych scenach jest ewidentnie czarna poświata w rogach.

Tak już niestety jest - pisałem o tym w kontekście, że w niektórych modelach LG w nowszych softach ekrany menu, na których było widać tą wadę zmienili w ten sposób, że jest tam grafika z szarymi trójkącikami ;) by klient się od razu nie zniechęcił...
 
Do góry