Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Karpaj

New member
Bez reklam
Parędziesiąt stron wcześniej pisałem coś już, ale teraz muszę to skorygować, bo wczoraj się tym tv zdecydowanie pobawiłem (lb670) i przyznam że nie jest najgorzej.
1. Modele LB650 i LB670 posiadają natywne 100hz - błąd był po mojej stronie.
2. Kolorystyka względnie naturalnia, ustawienia fabryczne akceptowalne.
3. WebOS działa póki co jak dla mnie wolno, ale jest spójny i dość łatwy w obsłudze.
4. Pilocik jak zwykle świetny, choć szybko baterie schodzą.
5. Niestety zjawisko wypalania się występowało we wszystkich testowanych egzemplarzach (na szybko 42 i 47 LB650 oraz trochę dłużej 47LB670). Nie pozostawała jednak trwałą poświata - znikała po kilkunastu minutach.
6. Podświetlenie w obydwóch przypadkach jest bardzo przeciętne, z wyraźnym cloudingiem zarówno na jasnych i ciemnych scenach.
7. Input lag akceptowany do gier (47lb670)
 

firekage

New member
Bez reklam
5. Niestety zjawisko wypalania się występowało we wszystkich testowanych egzemplarzach (na szybko 42 i 47 LB650 oraz trochę dłużej 47LB670). Nie pozostawała jednak trwałą poświata - znikała po kilkunastu minutach.
6. Podświetlenie w obydwóch przypadkach jest bardzo przeciętne, z wyraźnym cloudingiem zarówno na jasnych i ciemnych scenach.
7. Input lag akceptowany do gier (47lb670)
Ad5. Dziwna sprawa. Mam okazję bawić się 42LB5500 i tam nie widziałem tego. Jeśli dobrze rozumiem, mówisz o pauzie na ekranie i widoku z momentu pauzy?
Ad6. Na forum wcześniej wklejano zdjęcia z innego LB. Tam czerń i podświetlanie było wręcz wzorowe. W zasadzie widziałem LB i też powiem, że równomierność imho jest większa niż u innych producentów, zwłaszcza przy edge-ledach.
 

Andet

New member
Jestem juz po "drugiej stronie" :D. Od wczoraj stoi u mnie 47LB671V.
Na szybko pierwsze MOJE OSOBISTE wrażenia:
1. Poprzednio pisałem, że w sklepie na wystawie TV miał pikselozę na programie SD. Nie wiem jak oni mieli to poustawiane ale w domu mam dużo lepiej. Jest ok (jak na SD), oglądam z 2,5 - 3 metrów.
2. Czerń, myślałem, że będzie gorzej po czytaniu postów na forum. W zupełnie ciemnym pokoju (nie lubię ale to tylko do celów testowych) czasem czerń mam smolistą (naprawdę), czasem szarawą. Zależy to od wielu ustawień ale i tego co jest wyświetlane na ekranie. Za mało z tym się bawiłem żeby powiedzieć coś więcej teraz.
3. Po aktualizacji softu WebOS chodzi szybciej, nie jest to demon szybkości :D ale jak dla mnie może być. Ta prędkość wcale nie dyskwalifikuje tego TV wobec MOICH potrzeb (szeroki kąt widzenia, pasywne 3D,WebOS).
4. Pilot Magic Motion jest znakomity. Nie wyobrażam sobie obsługi Smart TV bez niego.
5. YouTube działa sprawnie przez WiFi.

Kupując mocno liczyłem się z tym, że zwrócę TV jak mi nie spasuje. Dlatego wybrałem zakup z możliwością zwrotu. Teraz juz wiem, TV zostaje w domu.
 

firekage

New member
Bez reklam
Napis o równomierności podświetlenia (choć to niby direct-led, ale ktoś***wyżej pokazywał leciutki, praktycznie pomijalny clouding na dolnym prawym rogu) oraz co z bandingiem, smużeniem przy szybkich i dynamicznych scenach (rwanie obrazu, "kometa" za piłką).
 

grzes_k

New member

Attachments

  • DSC_0851.jpg
    DSC_0851.jpg
    43,6 KB · Wyś: 1282

firekage

New member
Bez reklam
Dziękuję ;) Warto wiedzieć na wszelki wypadek. Imho takie coś***powinno być podstawową***informacją***- każdy wiedziałby czy dostaje się***faktycznie nowy telewizor, a nie używkę...
 

Andet

New member
@ptaq707
Dzięki. Powiem tak, znacznie przyjemniejsze jest używanie tego TV niż czytanie o nim na forach :D

@firekage
Co do jakości obrazu, nie kombinowałem mocno z ustawieniami, tylko trochę.
Mam go parę dni, na razie tyle zauważyłem:
1. Rogi lekko przyciemnione, ale widzę je tylko na testowych obrazach i to na malutkiej powierzchni w samym rogu. A ponieważ wolę oglądać filmy, programy TV, wcale nie przeszkadza mi to. :D
2. Banding, clouding? Właśnie żona ogląda film "Czego pragną dziewczyny", są ciemne sceny, nie widzę żadnych nieregularności. Na planszy w jednym kolorze, małe ale to bardzo małe nierównomierności w jasności. Ale już wolę oglądać "Klan" niż testowe ekrany :D
3. Czerń? Ten film "Czego pragną dziewczyny" jest w formacie kinowym 21:9, dlatego są czarne paski na dole i u góry. Dolny, smolista czerń, górny LEKKO szarawy, zdziwiłem się czemu górnego TV nie wygasił tak idealnie jak dolny. Leżałem, gdy siadłem, podniosłem głowę i... górny smolista czerń a dolny jaśniejszy. Czyli zależy to od kąta patrzenia góra/dół. Jak patrzysz na film, na nim się koncentrujesz i nie masz matręctw typu "szukaj, szukaj szarości" to w ogóle to nie przeszkadza.
4. Oglądałem mecz piłki nożnej, piłka leci normalnie, nie smuży.
5. Zrobiłem ten test na "wypalanie", wyświetliłem obraz z białymi kratkami a potem przełączyłem na inny z ciemnymi fragmentami, nie mam poświaty po białych elementach.

Jak czytałem posty o tym TV to bałem się, że mi ten TV nie spasuje, wiec kupiłem zdalnie żeby w razie czego pozbyć się go. Juz wiem, że nie będę go zwracał, bo mi pasuje.

YouTube oglądam, fajnie chodzi, czy radio internetowe (Tuba FM), jeszcze nie obejrzałem wielu rzeczy w LG Store. Są tam np. ipla, HBO go , film box live, Euro Sport Player, nie wiem co tam jest i na ile za darmo, są też na pewno płatne materiały.

To czy spasuje Ci TV zależy od tego:
1. Czy preferujesz oglądać testowe ekrany czy np programy, filmy, sport.
2. Na jaki egzemplarz trafisz, czytając posty zdażają się usterki, ale moim zdaniem jest to nieczęsto, a jeśli ktoś twierdzi że często, to ja jestem niesamowitym szczęściarzem, w co nie wierzę :D
3. Wymagania użytkownika, jeden woli to co daje TV od LG, a inny Samsunga, a jeszcze inny inną firmę. To sprawa indywidualna.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Dziękuję. W sumie rzeczowo podsumowany temat.

PS - ja ze swojej Tośki jestem zadowolony i również zamiast oglądać plansze, oglądam filmy, a ilekroć coś***odpalam, tyle jestem wręcz uśmiechnięty (kolory, czerń), przy czym u mnie, o dziwo, nie mam zmiany kolorów w zależności od kąta patrzenia, co jest tym bardziej dziwne, że LG ma IPS, czyli teoretycznie świetne kąty, a Tośka VA, czyli słabe kąty.


BTW - wifi, internet, aplikacje telewizyjne, cały smartTV wisi mi zupełnie. Mam i tak podpięte to ustrojstwo do komputera, a zastanawiam się***czy nie sparować tego jeszcze z ruterem po lanie.
 

Andet

New member
Żeby była jasność, w pokoju była totalna ciemność. :)
I zmiana kąta patrzenia góra / dół powodowała LEKKO pogorszenie czerni, a kolory ok, bez zmian.
Nigdy nie patrzę na TV w totalnej ciemności, zrobiłem to wczoraj żeby Wam napisać jak jest.


Ja mam internet na teście z www.speedtest.pl od 10 do 23 Mb/sek, różnie to wychodzi w zależności od pory dnia.
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
Wczoraj oglądałem mecz MŚ. Nie wyglądało to dobrze, ale w wątku o Samsungu piszą (np bhn92, btw pozdrawiam właścicieli Samsungów ;) ), że też tak mają, że to wina TVP, które nadaje słabej jakości HDTV na tych MŚ.

Pytania z innej beczki (mam 47LB671V):
1. Jak usunąć / odinstalować aplikację z LG Store, którą zainstalowałem?

2. Czy macie problem z brakiem wolnej pamięci po instalacji wielu rzeczy z LG Store? Czy szybko można ją zapełnić?

3. Czy ktoś ma podpięty do TV dysk HDD 1,5 do 2TB? Chodzi to dobrze? Chcę kupić od razu duży dysk (TV obsługuje dyski od 40 MB do 2TB) bo filmy 3D zajmują dużo miejsca + wrzucę tam 2D + zdjęcia + mp3 + (przy okazji) kopie zapasowe ważnych plików z PC.
To będzie dysk na multimedia z NTFS, nie do nagrywania DVB-T z TV.

4. Ma ktoś kamerę podłączoną do TV? Czy Skype jest "używalne" na TV?
 

smola_kamil

New member
Witam, zakupiłem niedawno Lg 47LB671V, i mam z tym telewizorem mały problem. Mianowicie chodzi o przesyłanie dźwięku z telewizora po kablu HDMI (ARC) do kina domowego. Telewizor mam spięty z kinem Harman Kardon BDS 770 wszystko jest podpięte jak instrukcja mówi, tzn kabel HDMI z wyjścia HDMI1(ARC) w TV do wejścia HDMI ARC w kinie domowy. Dźwięk z TV pojawia się na głośnikach z kina domowego, ale po wyłączeniu TV i kina i ponownym włączeniu w głośnikach panuje cisza, dźwięk pojawia się dopiero po zmianie źródła dźwięku w TV (np. włączam TV na HDMI2(tuner VECTRA TV) i muszę przełączyć np na Youtube w TV po czym wrócić na HDMI2(tuner VECTRA TV), wówczas dźwięk się pojawi). Nie wiem czy jest to jakiś błąd w oprogramowaniu TV że nie puszcza dźwięku na kino od razu po włączeniu, czy może ja coś źle podpiąłem bądź ustawiłem. Nadmienię jeszcze że wyłączając TV wyłącza się samoczynnie również kino, natomiast podczas włączania TV, kino należy włączyć oddzielnie (nie włącza się samodzielnie). Również żeby dźwięk się pojawił, pierwszy musi być włączony TV a drugie kino domowe, nie na odwrót, gdyż dźwięk mimo przełączania źródła dźwięku w TV nie pojawi się na głośnikach kina domowego.
 

ktosik

New member
Wymieniłem mojego LGka na samsunga w media markcie (niestety wydaje mi się, że to był błąd) czy orientuje się ktoś czy jest szansa by mi jeszcze raz wymienili na LGka ?
Miał ktoś podobny przypadek?
 

Andet

New member
@ktosik
1. Ile już masz ten Samsung?
2. Dlaczego to był błąd? Czasem pierwsze wrażenie jest inne, a po ochłonięciu :D człowiek zmienia zdanie.
Na Twoim miejscu bym zadzwonił do konsultanta MM i zapytał jak to zrobić. Jak powie że nie, to bym pojechał do tego MM i próbował dogadać się z kierownikiem sklepu. Nie wiem jaki będzie efekt ale tak bym zrobił.
 

ktosik

New member
Nie mam go długo, kilka dni. Masz racje, że to kwestia przyzwyczajenia jednakże nie chciałbym się przyzwyczajać na siłę jeśli mnie sytuacja nie zmusi.
To nawet nie chodzi o mnie bo to nie TV dla mnie, chodzi mi o mamuśkę, LG jej bardziej pasował tak jak zresztą i mnie.
Konsultant powiedział tak jak i Ty, trzeba się z kierownikiem porozumieć w tej sprawie. Nikłe szansę ale spróbuję na weekendzie jak będę miał możliwość
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Nie mam go długo, kilka dni.

Każdy sklep Media Markt ma inną politykę i warunki wymiany towaru (7 lub 14 dni), ale raczej problemu z tym nie robią.
Warunki :
- towar może być zwrócony w ciągu max. 14 dni od dnia pierwszego zakupu (Media Markt - Lublin), nie jest określona liczba zwrotów
- zero śladów użytkowania, trzeba też uważać na opakowanie
- przy zwrocie musi być jednocześnie zakupiony inny towar (obojętnie jaki) na sumę nie mniejszą niż poprzednio
 
Ostatnia edycja:

papa131

New member
Witam serdecznie. Od 3-ech dni jestem posiadaczem 42LB650V.
Łaziłem po forum od miesiąca, miałem kupić tv dla syna z 3D, wybór padł na Tośkę 5435 lub 7335. Jednak w sklepie obraz wydawał mi się jakiś ciemny (taki przytłumiony), poprosiłem o pilot z myślą o ustawieniu trybu dynamicznego, ale okazało się że już jest, lekko się zdziwiłem. Odpaliłem więc 3D (aktywne) a tam jakaś masakra, obraz niewyraźny, okulary migają ciemno, jasno, itd. Łeb boli po kilku minutach, pomyślałem że to nie dla mojego dzieciaka. Obok stał LG, pomyślałem że sprawdzę pasywne, rewelka. I tak LG trafił do mojego domu.

Mundial smuży, dynamiczne postacie są rozmazane, filmy ogląda się fajnie, jednak gdy są czarne przejścia widać w lewej górnej części matrycy straszne przebicia światła (wyjeżdżające spod ramki półkola) chyba tzw clouding. Net śmiga cacy, szkoda tylko że podczas oglądania Youtube nie ma możliwości ustawienia rozdzielczości. Xboxa jeszcze nie sprawdzałem, efekt 3D jest super, nie bolą oczy i nie ma efektu ciemnego obrazu.

Na koniec gorąca prośba, czy byłbyś ktoś w stanie pomóc mi skalibrować ten tv, aby uzyskać właściwą czerń przy odpowiednio wysokim podświetleniu?.

Próbowałem z tego linku LG 42LB650V - Settings after calibrating - YouTube
HD telewizija ale obraz jest za ciemny.
 
Do góry