model 55st50e problem z dyskiem zewnętrznym

Jariwo7

New member
Mam od lat model 55st50e i dopiero teraz pod wpływem żonki postanowiłem uruchomić nagrywanie na dysku zewnętrznym przez USB.
Podpięty mam dysk 1TB Verbatima na grubym około 35cm kabelku, ale poprzez aktywny hub USB 3.0 (żeby można było podać zasilanie z zasilacza zewnętrznego). Bez huba widzi dysk, ale nic nie można nagrać. Teraz działa szybkie nagrywanie z przycisku REC, ale jak chcę użyć programatora, to niestety nic nie nagrywa. Cała procedura przebiega ok, kontrolka pokazuje nagrywanie, ale dysk pusty. Oczywiście dysk formatowałem już w TV.
Jak ustawiam w konfiguracji nagrywania, to pisze, że dysk jest niewidoczny i urządzenie może nie działać poprawnie (lub coś podobnego) - ale jak już wspominałem z przycisku REC działa bez żadnych zastrzeżeń.

Ktoś miał może podobny problem i udało mu się to rozwiązać??
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Proponuję:
1. Podłączyć dysk bezpośrednio do tv, tzn. bez huba. Ale z użyciem kabelka pozwalającego podać do dysku dodatkowe zasilanie 5V (np. z tego huba, albo ładowarki). Np. coś takiego:
Delock 83176 kabel USB 3.0 typu Y AM x2 na AF 30cm (7196373344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. (i/lub) spróbować inny dysk,

3. Nie wiem jak ST50 ale mój DT60 (model rocznikowo zdaje się młodszy rok) ma jeden z portów USB dedykowany do dysków, o zwiększonej wydajności prądowej. Zobacz co na ten temat mówi instrukcja Twojego tv.

Pozdrawiam.

EDIT. Nie wiem jaki masz port w dysku, ale załóżmy mini-USB, powinien podejść taki kabelek. "Duże" wtyki USB podłączasz - jeden do tv, drugi do dodatkowego zasilacza (czasem może wystarczyć do drugiego, wolnego portu w telewizorze).
http://allegro.pl/kabel-y-otg-host-mini-usb-2-0-zasilanie-dysk-i5717059152.html
 
Ostatnia edycja:

Jariwo7

New member
Z tym kabelkiem też się zastanawiałem zanim kupiłem huba. Uznałem, że aktywny hub będzie lepszy, ale jednak chyba się pomyliłem. Kable od dysku mają około 30cm, plus ten rozgałęźnik Y też podobna długość i obawiałem się że nie ruszy. Jedno wyjście USB z TV jest oznaczone HDD i tam też wpinam dysk. Dysk mam Verbatima 1TB na kabelku USB 3.0 z zakończeniem mikro USB 3.0. Próbowałem na kablu z innego dysku i ten sam efekt. Innego dysku na razie nie chcę podpinać, bo myślałem że to kwestia ustawień (skoro z przycisku nagrywa!), a dodatkowo TV go formatuje na swój jakiś format i później dysku nie widzę po podpięciu do kompa - pewnie będę musiał coś poszukać by go przywrócić :)
Hub mam Unitek'a Y-3089
Drugi dysk Seagate 1TB - ale na razie jest mocno zawalony i nie mam gdzie tego upchać, a TV musi sobie go sformatować, więc szukam innych rozwiązań...
Dostałem też propozycję by włączyć na stałe zasilanie USB w standby, ale TV tego nie przyjmuje i po ułamku sekundy wraca do ustawienia wyłączone. Myślałem, że to przez włączone oszczędzanie energii i próbowałem to wyłączyć, ale też mi to odrzuca. Może tutaj coś jest nie tak??
Skoro dysk rusza z nagrywaniem po użyciu przycisku REC...

Jakieś pomysły?
 

Jariwo7

New member
Witam serdecznie
Kupiłem nieco inny kabelek - u mnie potrzebny był kabel 2xUSB i mikro USB 3.0 do dysku (nie chciałem wstawiać kolejnej przejściówki) i WSZYSTKO DZIAŁA.
Dzięki za pomoc.
Na początku zarzuciłem temat tego typu kabelka, bo obawiałem się podać na gniazdo USB dodatkowe napięcie z innego źródła. Nie pomyślałem, że tym dodatkowym źródłem może być drugie gniazdo USB w TV :)
Rozwiązanie bardzo proste i jak widać skuteczne.
Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie pomyślałem, że tym dodatkowym źródłem może być drugie gniazdo USB w TV :)
Rozwiązanie bardzo proste i jak widać skuteczne.
Sugerowałem to już w poście #2:
<...> "Duże" wtyki USB podłączasz - jeden do tv, drugi do dodatkowego zasilacza (czasem może wystarczyć do drugiego, wolnego portu w telewizorze). <...>
Tak czy siak, czy owak grunt, że działa :) Wniosek z historyjki też jest taki, że podłączanie dysków poprzez wszelakiej maści hub-y USB jest niewskazane. Zgodnie zresztą z zaleceniami producenta.
Pozdrawiam.
 
Do góry