mocowanie uchwytu na lcd 37" w ścianie kartonowo-gipsowej

RheeTCT

New member
Sylwia - jeśli do ściany uchwyt jest przymocowany solidnie to raczej nic Ci nie grozi.Pod warunkiem,że producent wykonał solidnie wieszak i użył dobrych materiałów.To firma Melconi tak?Ja się nie wypowiem czy to solidna firma ,ale może ktoś inny.Myślę,że możesz być spokojna ,wiele konstrukcji opiera się na jednej tylko śrubie(to chyba raczej trzpień czy bolec) i jest OK.
 

Sylwia

New member
już precyzuje:Meliconi Space System Lcd 40 B

Sciana to generalnie porotherm ale ma tyle wypelnienia gipsu(chyba musieli rownac),z
e jak wiercono to wchodzili bez problemu.

wydaje mi sie ze do sciany jest przymocowany solidnie.niepokoje sie tylko o to,ze jak sie przyjrze temu,to tak naprawde tv jest na jednej srubie,dzieki temu jest ruchomy gora-dol.
 

corass

New member
Jestem już po teście:)
img84.imageshack.us/img84/3633/200809091757011eq6.th.jpg tak wisiały butelki. później dołożyłem jeszcze jedną na kiju od miotły - w sumie baniaki ważyły 25kg, stelaż 1kg. Ściana przetrwała:eek:k:.

po 48h wyciągnołem tv z kartonu, przykręciłem i efekt taki:
mg84.imageshack.us/img84/1095/200809122038013lb5.th.jpg trochę odstaje od ściany, ale w sumie jest miejsce żeby kabelki spokojnie podłączać:krol:. Teraz pozostaje temat maskownicy do kabli. coś polecacie czy może home-made by obi/castorama?

btw. dlaczego pomimo 12 postów nie mogę dołączać linków - ciągle pojawia się komunikat:
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. :???:
 

Poniat

New member
Jestem w podobnej sytuacji. TV jest nieco większy i cięższy (42" waga 34kg). Ściana to karton-gips, listwy aluminiowe co jakieś 60cm (jeżeli trafię to góra w 1 listwę).

Mam już zakupiony uchwyt, ale obawy przed montażem są. Uchwyt oddali TV na 4 cm od ściany.

Na listwie montowanej do ściany jest 10 otworów, ale są one bardzo szerokie (ok. 3cm), więc można więcej śrub/kołków przymocować.

Planuję zamontować uchwyt na 10-15 kołkach Molly, i zawiesić (butelki z wodą) o łącznej wadze 40 kg (jak tyle się zmieści). Całość pozostawić na 4 dni i czekać.

Zastanawiałem się też, czy nie wpakować ze 2 długie śruby tak, aby przejść przez g-k, 5 cm powietrza i wbić się w ścianę z cegły. Czy takie coś cokolwiek zmieni, wzmocni całość ?

Przy okazji corass jak się miewa Twoja konstrukcja ? Czy po 2 miesiącach TV nadal wisi ?

Pozdrawiam
Poniat
 
Ostatnia edycja:

oka99

New member
Witam.
A może ktoś z Was zastosował kołek Driva lub Driva ZnAl.
Próbowałem go karton-gipsie i wytrzymał obciążenia ok 15. kg i ani nie drgnął.
Mam dylemat bo nie chcę pewnego ranka "ścierać plazmy" z podłogi.

.
 

Poniat

New member
Mój 42" LG ważący 35 kg wisi już od grudnia 2008 i ma się dobrze.

Uchwyt jest 8cm głęboki, więc TV nie odstaje bardzo od ściany.

Zamocowałem kołkami typu molly do płyty kartonowo gipsowej (12 kołków). Dla bezpieczeństwa dodałem 2 długie śruby, które sięgają muru z cegły pod płytami karton-gips.

Ludzie boją się wieszać większe ciężary na płytach, a one w brew pozorą, są wytrzymałe.

Pozdrawiam
Poniat
 

oka99

New member
Problem z dyblami rozwiązany.Użyję driva oraz uno firmy rawl.Testowałem na płycie g-k obciążenie 12 kg na kołek a potem pierdyknołem w wystający haczyk 6kg. młotkiem i ani drgneło.
Druga sprawa to na jakiej optymalnej wysokości zawiesić telewizor , przyjmując że w 90% telewizję ogląda się w pozycji horyzontalnej.
Jak to wygląda u was?
 

sszaki

New member
I jak wygląda sprawa z TV nadal wiszą??? Ja planuje powiesić moj tv 40cali na tym wieszaku: vogels.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=734 na ścianie z katon gipsu. niestety nie jest to moje mieszkanie tylko je wynajmuje więc większe modyfikacje ściany odpadają. Moj tv razem z wieszakiem waży max 30kg, myślicie ze ścianą wytrzyma? Oczywiście zrobię test z obciążeniem zanim go powiesze.
 

Poniat

New member
Mój wisi już pół roku i ma się dobrze.
Twój link u mnie się nie otwiera więc nie wiem co to za uchwyt.

Ważne aby uchwyt był możliwie płytki. Im telewizor bliżej ściany tym mniejsza szansa, że się z niej oderwie. użyj dużej ilości kołków molly i na koniec powieś kilka 5 litrowych baniaków z wodą (cynie ze 40-50 kg) na pare dni.
 

jrd

New member
Hej, odgrzeje kotleta :)
Mam wlasnie problem bo tam gdzie chce powiesic tv to jest plyta gipsowa , sa to stare bloki z lat 80 i montowali je na za pomoca gwozdzi, czy tam gdzie sa gwozdzie to oznacza ze w tym miejscu bedzie listwa drewniana pod plyta ?

Potrzebuje powiesic tv wagi 20kg + do tego pare kg uchwyt , ile proponujecie kołków uzyc ?
 
Do góry