Mocowanie na suficie

mastek81

New member
Witam,

Mocno zastanawiam się nad kupnem projektora zamiast TV i powieszeniu go na suficie, ale nie wiem jak najlepiej przygotować się do całej tej operacji przed remontem w kupionym mieszkaniu.

Tj. jeżeli robiony będzie gruntowny remont to raczej chciałbym ukryć wszystkie kable w ścianach, suficie nie korzystając z jakiś zew. listw.

Podłączać chciałbym do tego Laptopa, ps3 i telewizję - myślę że 1 hdmi wystarczy (na początku przełączanie kabla między urządzeniami, w przyszłości i tak planuje kupić jakiś dobry amplituner który sam zajmie się takimi sprawami)

Na tą chwilę proszę tylko o proste porady od osób które już takie coś przerabiały typu:
- mieszkanie w wieżowcu - czy dam radę wpuścić kable w ściany oraz sufit? - może temat nie wary całego zamieszania
- jakie ograniczenia w długości mają takie kable hdmi?
- jaki kabel polecicie?
- co się dzieje w przypadku uszkodzeniu się kabla? są jakieś zabezpieczenia czy ponowne rycie?
- czy poprowadzić jakieś dodatkowe kable?
- zasilanie skąd? - prowadzić osobny kabel gniazdo?
- jakiej grubości listwy (może inaczej to się nazwa) będę musiał ukryć w sufitach ścianach?
- czy są jakieś narzędzia do tego przeznaczone?
- czy są jakieś PROFESJONALNE firmy które zajmują się takimi usługami (najlepiej z Poznania)?
- również wdzięczny będę za dodatkowe informacje o których nie pomyślałem pisząc tego posta

Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi związane z tym tematem, po oszacowaniu kosztów, robocizny podejmę decyzję i kolejnym tematem będzie pomoc w doborze urządzenia.

Pozdrawiam,
Paweł
 

mastek81

New member
Odświeżam temat bo właśnie parę dni temu odebrałem kluczę od mieszkanka :D i zaczynam kapitalny remont.

Dlatego bardzo proszę szanownych specjalistów o pomoc w wyborze projektora, ekranu oraz w ustaleniu odpowiedniej odległości rzutnika od ekranu.

W załączonym obrazie postarałem się wizualizować jak będzie wyglądała mój pokój w kawalerce (korytarza, łazienki oraz sypialni nie umieściłem na projekcie) - wymiary są prawidłowe.

Czyli pokój 5,25 x 4m, odległość widza od ekrany myślę 2,5-3m max.

pokoj.jpg


Do rzutnika chciałbym podłączyć Laptopa, ps3 i telewizję - myślę że 1 HDMIi wystarczy (na początku przełączanie kabla między urządzeniami, w przyszłości i tak planuje kupić jakiś dobry amplituner który sam zajmie się takimi sprawami).

Budżet to max 4000zł bo kolejne 2000zł wydam na dźwięk, zastanawiam się jeszcze czy nie kupić najpierw lepszego rzutnika i obraz na ścianę a potem na wiosnę jak nazbieram kolejną kasę to sam ekran.

Marzenie, cel: Jeden pilot który odpala dźwięk, telewizje, rzutnik i elektrycznie rozwijany ekran (który zakryje obraz za nim umieszczony - który sobie wisi jak nic nie jest oglądane ;-) ) Videofilem oraz audiofilem jakimś nie jestem więc nie musi być wszytko IGŁA i mogę pójść na ustępstwa - byle było przyjemnie obejrzeć film czy zagrać w gierkę.

Z góry dziękuje znowu za pomoc :niewiem: , i jeszcze pytań pewnie w przyszłości parę zadam.

PS. Aha okablowanie rozwiązuje mi sufit podwieszany który zrobimy :)
PS2. Chciałbym zmienić tytuł tematu na "Dobór projektora, ekranu oraz odległości" ale nie wiem jak.
 
Ostatnia edycja:
Do góry