Mocowanie kolumn na standach

samfisher74

New member
a ta masa blue tack , to trzyma solidnie ? ktoś z tego korzysta ? BX 2 sa sporawe i ważą prawie 6 kg , czy taka masa utrzyma tą kolumnę na miejscu ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz też wykorzystać dobrej firmy taśmę dwustronną, taką grubszą - piankową.
W przyszłości z usunięciem jej tez nie ma problemu, kupujesz profesjonalny zmywacz tesa i po kłopocie, a zbyt inwazyjny nie jest, więc nie powinien narobić szkód.
 

sentyzibi

Well-known member
Blue-tack też nie jest zły, użyłem go do monitorków w sypialni. Gdy po kilku tygodniach chciałem zdjąć głośnik to podniosłem go razem ze standem.
 

Geronimo zx

New member
Tylko żeby potem nie odeszła razem z okleiną :)

Wieszałem na ścianie panele aukustyczne i obraz na taśmę dwustronną.Podczas przemeblowania i zmiany miejsc zrywałem wszystko i muszę powiedzieć że taśma trzyma znakomicie.Odeszła razem z farbą :) także w przypadku głośników może być podobnie i przy odklejeniu może ustąpić najsłabszy element co spowoduje uszkodzenia :-|
 

samfisher74

New member
pozostaje mi tylko zaryzykować , na pewno nie będę wiercił dziur w kolumnach , tej masie plastycznej nie ufam , pozostaje taśma i ryzyko ... zobaczymy
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakie ryzyko ;)
bierzesz mały nożyk tapicerski i delikatnie rozcinasz taśmę piankową, pozostałości czyścisz przy użyciu zmywacza do kleju/ naklejek. Ja używałem swego czasu zmywacza Tesa, schodziło bez problemu, a i powierzchni nie niszczyło
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzy strony nt. taśmy, no ja się nie dziwię, że mamy wątki na kilkanaście strony dot. powieszenia chociażby projektora, żeby nie wspomnieć o słynnym juz wątku kalibracyjnym :D
 
Do góry