MOCNY ampli - co polecicie

nowy57

Member
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak chcesz do poprawy brzmienia to Gigawatt i Furutech. Jak dla świetego spokoju to te z allegro moga byc, ale ja zasilaniem bawiłbym się na końcu.

PS. Ile one są drożne; cztero-?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gigawatt PF-1, PF-2, do tego lepszy kabel LC-2. Poszukaj, ale tanie to nie jest.
Tak, pytałem ilu drozne sa te Kappy?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobra listwa ale droga, ja mam zamiar kupic supry za 590 zl plus do tego kabel i jedna kupilem taka zwykla belkina za 100 pare zloty ale tez jest spoko :), a listwa gigawatta to juz koszt :) i kwestia za ile masz kable bo jak kable masz tez za 1400 zl powiedzmy to listwa za 1400 to chyba przyrost formy nad trescia jak dla mnie ...
http://allegro.pl/supra-md-06-mk-ii-listwa-zasilajaca-md06-eu-i2978984552.html

lolek
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
poczytam
kappa 9 (7 glosnikow na kolumne)

Wiem, ze jest 7 przetwornikow, ale to nie ma nic wspolnego z droznoscia :)
OK, juz znalazlem - czterodrożne.
Wszelkie listwy to drogi i kontrowersyjny dodatek, wiec zawsze nalezy sie przekonac na wlasne uszy. W ciemno nie kupuj.
 
Ostatnia edycja:

robertpos

New member
Znam się trochę na elektronice... i wiem, że swą wypowiedzią wkładam kij w mrowisko. Ale jak czytam o listwach zasilających za 1500zł (a są i droższe) to mi włosy dęba stają. Poczytaj sobie:
http://sonido.uchile.cl/articulos/tenbiggestliesaudio.pdf

Punkt 8.

Kup sobie listwę markowego producenta, np. Philips, albo polskiej firmy APC (produkują UPS-y), z zabezpieczeniem przepięciowym i będzie git. Czasami do takich listw dostaje się ekstra ubezpieczenie sprzętu do niej podłączonego.

A za resztę kup browary. Albo żonie kwiaty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dlatego nie twierdze, ze nalezy kupowac tak drogie listwy, ale naglowki tematow w linku ktry podales to chyba na prawde pisali elktrycy. Wychodzi na to, ze wszystko to klamstwo, a niedlugo znajnda sie arykuly, ze wszytkie kolumny i sprzet brzmia tak samo i bedziemy na sczescie wybierac tylko po kolorze ;)
 

robertpos

New member
Spójrz na to z innej strony. Najlepsza listwa zasilająca, ...to brak listwy. Podłączając, w tym przypadku prądożerne Onkyo, wprost do gniazdka w ścianie, stworzymy mu warunki zasilania, lepsze od jakiejkolwiek listwy. Pomijając ekstremalne przypadki, np. żona korzystająca w tym samym czasie ze spawarki, albo z młota udarowego 5kW, to wpływ zasilania na jakość dźwięku jest żaden. To tylko efekt placebo. Ale podobnie jak szereg innych pobocznych czynników, może wpływać na wrażenia odsłuchowe, ale nie na jakość dźwięku.
Mnie np. gorzej słucha się muzyki, jak widzę, w promieniach odbitego słońca, że kolumny są przykurzone. Albo, że krzywo stoją...

Rob
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam w kazdym artykule jest jakas czatka prawdy ale tez nie dajmy sie zwariowac, bo faktycznie jeszcze troszke, a sie okaze ze np. kolumny za 120 tys graja tak samo jak za 3 tys, kable hdmi za 30 zl taki sam daje obraz jak i kable za 500 zl, a skonczymy ze nie ma co kupowac np mercedesa bo fiat 500 jest dokaldnie takim samym samochodem i znacznie tanszym;-) .... ale zgadzam sie z tym ze na kablach zasilajacych jak i na listwach ja osobiscie najmniej roznicy slyszalem, choc kupilem ( do nowo planowanego zakupu sprzetu ) bo powiedzmy stac mnie na to, a swiadomosc ze taki czy inny kabel zasilajacy jednak polepsza to czy owo jest bezcenna :) Kolejna sprawa to tez trzeba popatrzec ile sie dalo za elektronike , kolumny i kable bo jesli np za kable dalismy przykladowe 1000 zl to listwa za 1000 zl to jak dla mnie bezsens..... choc kto zabroni bogatemu kochac :) Pozdrawiam
lolek
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam w kazdym artykule jest jakas czatka prawdy ale tez nie dajmy sie zwariowac, bo faktycznie jeszcze troszke, a sie okaze ze np. kolumny za 120 tys graja tak samo jak za 3 tys,kable hdmi za 30 zl taki sam daje obraz jak i kable za 500 zl, a skonczymy ze nie ma co kupowac np mercedesa bo fiat 500 jest dokaldnie takim samym samochodem i znacznie tanszym;-) .... ale zgadzam sie z tym ze na kablach zasilajacych jak i na listwach ja osobiscie najmniej roznicy slyszalem, choc kupilem ( do nowo planowanego zakupu sprzetu ) bo powiedzmy stac mnie na to, a swiadomosc ze taki czy inny kabel zasilajacy jednak polepsza to czy owo jest bezcenna :) Kolejna sprawa to tez trzeba popatrzec ile sie dalo za elektronike , kolumny i kable bo jesli np za kable dalismy przykladowe 1000 zl to listwa za 1000 zl to jak dla mnie bezsens..... choc kto zabroni bogatemu kochac :) Pozdrawiam
lolek

A tu się z tobą nie zgodzę za 30 zł to można kupić przyzwoity kabel HDMI 1,5 m przy sygnale 0/1 raczej nie uświadczysz różnić w odbiorze na TV 60 cali
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Grząski temat, który i tak pozostanie bez odpowiedzi, więc niech jedni kupują, inni nie, byleby ta świadomosc właśnie byla i usmiech na twarzy podczas słuchania, obojetne czy za 30 zł czy za 3000 zł.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie dostaniesz ze swoim imieniem juz za 69$ ;) chyba że chcesz z dejonizatorem i zaklęciem przeciw żyłom wodnym to wtedy 269$. Aha, i kolor bejcy dowolny z palety martketów budowlanych. To bardzo wazne, bo odpowiednia gęstość cząsteczek barwnika ma istotny wływ na pole elektromagnetyczne. U mnie gratis, ale inni sa nieuczciwi i za to każą słono dopłacać. :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry