mocno zawezony wybor :) loewe / panasonic / hitachi

JaCkyLL

New member
dlugo to trwalo :) chyba juz jestem blisko ... im dluzej tym mniej wiem a chce na swieta juz poogladac tv na nowym sprzecie. wciagnalem w to wszystko zonkę - wiem ze w takim ukladzie w gre mocno zaczyna wchodzic wyglad a nie tylko parametry - ale musialem. sam bym tego juz nie wytrzymal :)

po konsultacji z zonką interesuje mnie:
- panasonic 42" pv600 - wybor zonki
- hitachi 42" pd8700 - moj wybor, wiem ze gorzej niz 9700 i bez picture master ale mocny panel
- loewe 42" modus - jeden z forumowiczów mi go mocno sugeruje :)

prosze o sugestie wszystkich tych ktorzy są szczęsliwymi posiadaczmi tych plasm. cena w sumie bardzo zblizona, wiec byc moze nie tylko ja stalem przed takim wyborem. napewno sa szczesliwi i mniej szczesliwi - wszystkie informacje pomogą mi dokonac mam nadzieje dobrego wyboru.

z gory dziekuje za wszystkie posty w zalozonym przeze mnie wątku - dla mnie cholernie wazny wątek :)

pozdrawiam, jacek - oby nas wszystkich tylko takie problemy dotykały :)
 

Mabri

New member
Jeżeli bierzesz pod uwagę pv600, to na twoim miejscu kupiłbym pv60 (ten sam panel minus parę bajerów) i masz 2000 zł na prezent dla żony:)
 

Smartek

New member
Mabri napisał:
Jeżeli bierzesz pod uwagę pv600, to na twoim miejscu kupiłbym pv60 (ten sam panel minus parę bajerów) i masz 2000 zł na prezent dla żony:)
Jesli zona jest w to zamieszana to domyslam sie, ze chodzi o wyglad ;-).
 

JaCkyLL

New member
panowie ...

napisalem o jakie plasmy mi chodzi :) a wy mi piszecie o modelu pv60 ... wiem ze jest zajebiscie fajny i nie wiele rozni sie od pv600 ( sd, zestaw audio, wygląd zewnetrzny czytać design )

ja jednak prosze o sugestie w kwestii wyboru:
loewe 42 moduso
panas pv600
hitachi pd8700

nie wierze ze nikt z forumowiczów nie stanął chociaz na chwile przed takim wyborem jak ja - przeciez to plasmy z podobnego pulapu cenowego.
przeciez niektorzy firmę loewe tez ocenianiają cholernie wysoko, nie tylko za dobrą jakość ( tak napewno bylo kiedys ) ale i tez za nieprzecietny wygląd ich telewizorów. oprocz parametrow ( dla mnie wazna sprawa ) zalezy mi na zadowoleniu zony ( wazna sprawa wyglądu TV ). ten co ma zoną wie, ze czasem lepiej po prostu nie dyskutowac. :) co kolwiek by to mialo znaczyć :D

czekam na kontruktywne opinie - pozdrowionka - jacek
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie widziałem w akcji hitachi pd8700 więc nie znam obrazu ale wg mnie i tak jest najgorszy z tej trójki

wybieraj z tych dwóch
Loewe Modus /trochę zmieniłeś mu nazwę/
PANASONIC TH 42PV600

ja bym brał Panasa

a o Loewe możesz jeszcze poczytać tu

pozd
 

JaCkyLL

New member
jarwisz .... sorki za loewe modus(o) :D
oczywiscie pomyłka :)

i w koncu konkret jesli idzie o zadane przeze mnie pytanie. czy ktos jeszcze podziela zdanie JARWISZa ?? czekam na kolejne komentarze.


PS. jarwisz ... wątek o tej plasmie loewe juz przeczytalem. rowniez wątek usera saltom na temat produktow loewe. oczywiscie mocno mi to zostało w pamieci ...
a jaki sprzet Ty Jarwisz uzytkujesz ? napiszesz ?
 

Mabri

New member
Każdy z tych tv widziałem w akcji ale osobno.
Ja bym poszedł w kierunku PV600. W końcu trochę nagród na świecie otrzymał i są bardzo dobre opinie użytkowników.
Hitachi - serwis w Pradze - jeżeli to ma jakieś znaczenie dla ciebie.
 
Ostatnia edycja:

Marcin_G

New member
JaCkyLL napisał:
wątek o tej plasmie loewe juz przeczytalem. rowniez wątek usera saltom na temat produktow loewe. oczywiscie mocno mi to zostało w pamieci ...
Zwróć tylko uwagę że saltom pisał o telewizorze CRT firmy Loewe i swoich z nim przejściach.
Pewnie Jakbyś poszukał na forum to byś znalazł podobne wątki dotyczące innych firm.
 

robertze

New member
Kazdej firmie zdarzają sie wpadki ,nawet Sharp czy panasonic miały słabe produkty - wybierałbym spośród Loewe Modus a Hitachi PD 9700 . Panasonic jest przeciętny według mnie oczywiście,a to jest sporo kasy aby wydać na rzecz przeciętną - to TYLKO moje zdanie . Kazdy ma własne ,obejrzyj i zdecyduj .
Pozdrawiam !!
 

Mabri

New member
W odpowiedzi na poprzedni post dodam tylko że większy brat 42pv600 otrzymał tegoroczną nagrodę EISA (wygrał) w kategorii HIGH-END PLASMA TV i wcale nie jest to kategoria przeciętnych tv.:D
 

robertze

New member
Mabri napisał:
W odpowiedzi na poprzedni post dodam tylko że większy brat 42pv600 otrzymał tegoroczną nagrodę EISA (wygrał) w kategorii HIGH-END PLASMA TV i wcale nie jest to kategoria przeciętnych tv.:D
42pv600 to prawie 50pv600 , jednak to prawie .... jakos tak trudno zaliczyć mi 42pv600 do kategori HIGH-END PLASMA TV ... Tak jakoś - podkreslam ze to tylko moje zdanie
 

rafal_k

New member
robertze napisał:
Kazdy ma własne ,obejrzyj i zdecyduj .

I to rozwiązanie popieram. Ja obejrzałem Modusa, Xelosa i Pioneera (Kiki - raz jeszcze dziękuję) i został Xelos. Mimo, że szanowna małżonka miała wstępnie parcie na Modusa (z powodu, że jasny, jak dotychczas używana Aconda) a ja na Pioneera (z powodu dość jednoznacznych recenzji:rolleyes: )
 

Mabri

New member
robertze napisał:
42pv600 to prawie 50pv600 , jednak to prawie .... jakos tak trudno zaliczyć mi 42pv600 do kategori HIGH-END PLASMA TV ... Tak jakoś - podkreslam ze to tylko moje zdanie

Proszę cię poprzyj to chociażby jednym malutkim faktem.
 

JaCkyLL

New member
JARWISZ ....
rzeczywiscie - jest jak powiedziales. mamy dyskusję czy panasonic to sprzet przecietny czy tez high end plasma. ja pamietam wypowiedz KIKIego w wątku o hitachi pd9700. napisal ze na targach na dalekim wschodzie prym wiodły:
42 pv600, pioneer 42 model 427 i PD9700 42" hitachi'iego.

i chyba dalem tez troche ciała bo skoro plasma panasonica to okolo 7 tys pln + stopka ( no nie wiem ale chyba okolo 500 pln ) to razem mamy jakies 7500 - 7600 pln a to juz pozwala powaznie myslec o plasmie PD9700 !!!

czy w takiej sytuacji wybor jest prostrzy ? pd9700 > pv600 ?? wiem ze serwis hitachi poki co w czech republic, ale na gwarancji door to door :) potem najwyzej trzeba by zrobic sobie wycieczke do pragi, zwiedzic most Karola i nie tylko czekając na naprawe plasmy :)
Wiem ze GOLIAT ma pd9700 i jest cholernie zadowolny. chyba rzeczywiscie ten sprzet jest mocno wypasiony, patrzac chociazby na jego wyposazenie czytając parametry techniczne. niestety tego tv nie widzialem w akcji. bylem w media w Lodzi ale tam go nie mają. pv600 widzialem ... gra calkiem calkiem . jesli hitachi gra lepiej to musi rzeczywiscie byc full wypasss

czy GOLIAT jako jedyny stał przed wyborem pd9700 a panas, pioneer, loewe ??? mam nadzieje ze sa jeszcze inni i napiszą kilka zdan na ten temat


wiem tez ze ten niezadowolony user loewe pisal o crt. jednak jesli w przypadku plasmy loewe jest podobnie ... jesli cos walnie po gwarancji i bedzie kwas. mialem smieszną sytuacje kiedys z pralką zanussiego - to koncern whirpoola jednak pozycjonowany nieco nizej. mialem jednak model najwyzszy i rospierniczyl sie programator - chyba miesiac po zakonczeniu sie okresu gwarancyjnego. napisalem list i w odpowiedzi mi napisali: koszt programatora oni, koszt serwisu ja. bylem zadowolony ... oby producenci TV tez mieli takie podejscie :)

Mabri ... a jaki Ty tv uzywasz . mam nadzieje ze to nie tajemnica :)

czekam na kolejne komentarze - pozdro, jacek z Lodzi


----------------------------------------------------------------
a pioneer 427 oxa ??? jest sie nad czym zastanawiac ?
jakie jest Wasze zdanie - potrzebuję potwierdzenia mojej teorii :)
-----------------------------------------------------------------
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mam teraz Pioneera i Loewe w domu .
Pioneer jest lepszy w różnych względach , ale Loewe gra bardzo dobrze a ilość możliwości w Menu jest oszałamiajaca.
Żeby nie specjalne menu po Polsku - to nie wiadomo byłoby co do czego służy. Loewe dzięki Image + przypomina i LCD i plazmę.
Prezentacja wszystko wyjaśnia w domu
pozdrawiam
Kzysztof
600059615 tel.
 

Mabri

New member
JaCkyLL napisał:
JARWISZ ....


Mabri ... a jaki Ty tv uzywasz . mam nadzieje ze to nie tajemnica :)

czekam na kolejne komentarze - pozdro, jacek z Lodzi

Jeżeli chodzi o mnie, to w pierwszej połowie grudnia będę miał 42pv60 - chyba, że coś się diametralnie zmieni - np. spadnie cena pv600.
Prześwietliłem prawie na wylot kilka, może kilkanaście modeli, które mnie zainteresowały. Robiłem to w różnych warunkach, łącznie z warunkami domowymi (trzy modele - dostępne u znajomych).
Moim faworytem jest 42pv60 a gdyby była tańsza to 42pv600.
Powiem jedno - jeżeli chcesz wydać tyle pieniędzy, to zamów sobie pokaz w domu, ponieważ sprawdzanie jakości obrazu w warunkach nieoptymalnych może cię strasznie zmylić.
Nie ukrywam, że przy wyborze kieruję się też ceną. Gdybym miał do wydania ok 10000 zł wybrałbym chyba jakiegoś najnowszego Pioneera. jednak stosunek jakość/cena w modelu 42pv60 jest po prostu celujący - stąd mój wybór.

pozdrawiam
 

pikolino

New member
Jacku z Łodzi,
Ja też miałem ten problem i wahałem sie między tymi modelami, a nawet sporo droższymi(!). Wybrałem Hitachi. Dlaczego? bo czytałem o tym, wiele miesięcy ogladałem, a w końcu zdecydowałem sie na Hitachi 9700. Ostatecznie pomogły mi też opinie np. Goliata. Teraz zamówiłem i czekam.
Na pytania jak sie ma to do innych marek i modeli, to trzeba by duuuuużo pisać o własnych spostrzeżeniach, ale sa to rzeczy indywidualne i trudno narzucić komuś swój wybór. Ja na pewno dokonałem wyboru, w moim odczuciu bardzo dobrego. Nie jestem też zupełnym laikiem i wiem co to elektronika.
Dla zobrazowania moich "męczarni" powiem, że szukałem między LCD i plazmą,
w markach od LG do Loewe i to w różnych przedziałach cenowych. W efekcie wybrałem TV w mojej opinii uniwersalny(optymalny) na dzisiaj do odbioru SD,DVD i HD i wybór padł tu jednak na plazmę 42" Hitachi 9700.
I tyle :) .
W przyszłości wymienie go na inny TV, ale na pewno nie w technologii plazmowej, ani dzisiejszych LCD :) .To nie są niestety najlepsze rozwiązania
do TV.
A może też nadawcy poprawią jakość...nie wierzę jednak w to tak do końca:)
 

JaCkyLL

New member
pikolino ....
o plasmie PD9700 hitachi duzo dobrego slyszalem od Goliata. zadalem mu kilka pytan na priva - cos niecos wiem, niestety nigdzie nie widzialem jak ta plasma swieci. i tu jest problem ... i serwis w czech republic :)

panasonic jest fajny jak sie chce wydac gora 5500 pln, wtedy stac nas na pv60 i jest git - najlepszy stosunek czeny do jakosci. jednak jak juz chcemy by tv wyglądał ładnie w domu to wtedy juz nie do konca oplaca sie inwestowac w pv600 ( tv + podstawka = okolo 7600 pln, moze nawet troche wiecej ).
wlasnie wtedy mozna myslec o pd9700 a nawet o plasmie pioneera 427 0XA - co prawda to troche wiecej niz za pv600 i pd9700 ale jest to pioneer. tyle ze ani nie 436 ( mocno wypasne barwy i jakosc obrazu jednak problem z powidokami ) ani nie 427 XA tylko mocno okrojony jej brat ( jeden HDMI, bez PC ... ) panel i elektronika chyba ta sama ale jednak mocno okrojona wersja.

tyle wnioskuję z waszych wypowiedzi szanowni forumowicze :)
moze ktos napisze cos jeszcze :)

czolem - jacek
 
Do góry