Moc wzmacniacza i kolumny - salon 32m2

pbrud

New member
Odświeżę kotleta.
Po kilku odsłuchach i długich przemyśleniach, sklaniam się ku HK3770, bądź Yamaha R-N500. I tu rodzą się dwa pytania.
Pierwsze:
HK bardziej mi podchodzi odnośnie brzmienia, niemniej ponoć ma duże ograniczenia w kwestii odtwarzanych formatów. Jak to jest w praktyce? Upgrade'y oprogramowania rozwiązały tę kwestię, czy nadal jest tak jak piszą w pierwszych testach tego sprzętu (problemy z FLAC, AAC i wyższymi częstotliwościami próbkowania)?
Drugie:
Kombinuję czy opcją nie byłoby zastąpienie dużych kolumn podłogowych - dla przypomnienia, salon 32m2 więc muszą być duże - dobrymi monitorami (jakimi?) i subem w zamkniętej obudowie. Jak koledzy fachowy się na to zapatrują. Są to równoważne rozwiązania czy też któreś z nich jest gorsze?
pzdr
Piotr
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zwykle jakość basu do muzyki jest lepsza z podłogówek niż z suba.

EDIT
Ile w końcu zostaje kasy na same kolumny?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pisałeś:
Witam,
Przyszła pora na przesiadkę ze starego leciwego kina domowego, na system stereo.

przyznam, że nie rozumiem Twoich wyborów:

Odświeżę kotleta.
Po kilku odsłuchach i długich przemyśleniach, sklaniam się ku HK3770, bądź Yamaha R-N500.

Nie masz salonu, w którym mógłbyś zestawić tani wzmacniacz pierwszy z brzegu np.
Cambridge Audio Azur 351A czy polecany BC Acoustique z podanymi przez Ciebie ?
Prawdziwi sprzedawcy w salonach audio pukają się w głowę na takie porównanie ale powinni Ci je zrobić.

Pozdr.
 

pbrud

New member
[@RafaRafa optymalnie 2000pln max 3000pln, im mniej tym lepiej. Kwestia jest taka, że ze względu na dostępne miejsce, nie mogę wchodzić w kolumny z tylnym bassreflexem, bo będą dosunięte do ściany. A te najbardziej polecane w wątku mają właśnie przedni bas. Druga kwestia to obawa laika, że basu nadal będzie za mało. A budżetu na uzupełnienie podłogówek subem już nie będzie.

@SDman Nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem. Znaczy Cambridge i BC acoustique powinny wymieść moje wybory? Tu zadecydowały kwestie estetyczne, znaczy moja żona. Ma być ładnie. Jak najmniej klocków i proste w obsłudze. I jak bardzo podobało mi się proponowane rozwiązanie BC Acoustique plus BD samsung, to żona by sobie radia czy muzyki nie włączyła. A już dołożenie do tego wzmacniacza klocka np Denona bodajże 720 (sieć, radio internetowe i analogowe) sumarycznie wychodzi drożej.
Jeśli chcesz mnie wyprostować i zmienić mój tok rozumowania wal śmiało. Jestem laik i mam tego świadomość:)
 
Do góry