Moc i jakość

opozdi

New member
Rozglądam się za jakimś kinem domowym ale kompletnie nie wiem co wybrać i na co się nastawiać. Żeby było od początku jasne na razie tylko szukam i nie zamierzam od razu kupować. Chcę po prostu zorientować się ile potrzebuję pieniędzy na w miarę przyzwoity zestawik. Może moje podejście do sprawy wyda Wam się dziwne, mimo wszystko proszę o jakieś ukierunkowanie mnie.

Z tego co do tej pory wyczytałem na forum i ogólnie się dowiedziałem to bardzo kusi mnie zestaw:
- yamaha 463 +jbl cine pack
- yamaha 663 +jbl cine pack

Podaję dwa wzmacniacze yamahy, ponieważ nie wiem czy 463 poradzi sobie z tym zestawem głośników. Może 663 też jest za słaby? Jak myślicie?

Zestaw będzie wykorzystywany w:
60% - muzyka (trance, ogólnie pojęta muzyka klubowa, czasem pop może coś rnb czy trochę hip hopu)
40% - filmy

Pułapu cenowego jako takiego nie podaję, ale chciał bym się zmieścić w cenie tego zestawu ampli 663 + cine pack jbl'a (naturalnie im taniej to wszystko wyjdzie tym lepiej)

Czekam na Wasze propozycje może jakieś inne kolumny, inny amplituner?

Dodam tylko że to wszystko zamierzam ustawić w pokoju o powierzchni ~12m2. Czy to w ogóle nie za mocny zestaw jak na taką powierzchnię?

Ps. Wymagam od zestawu, aby amplituner dobrze kontrolowal głośniki i żeby dalo się poczuć ten power;)

Pozdrawiam!
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
463 na pewno sobie nie poradzi. Yamaha podaje moc wyjściową przy wysterowanym 1 kanale, w praktyce spada ona o ponad połowę. Ponadto brzmienie amplitunerów Yamahy w stereo (szczególnie niższe modele) jest mocno kontrowersyjne - koniecznie nalezy posłuchać ulubionych płyt przed zakupem.
 

opozdi

New member
No rozumiem tak właśnie myślałem, że 463 sobie pewnie nie poradzi ale co w takim razie z 663? też za słaba?

Jeśli możecie proszę odpowiedzcie mi na resztę pytań:)

Pozdrawiam;)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
HK 247,255 poradzi spokojnie power tez poczujesz razem z sasiadami :) od biedy ta jamka tez da rade.. ale powera tam nie gwarantuje.. na 12m2 troche duzo ale przeciez nikt nie kaze ci dudnic na 100% mocy...

ja bym brał bezie wypas + zapas wypasu na wiekszy room:mrgreen:
 

opozdi

New member
No i o to chodzi dzięki za rade:) Tak się tylko zastanawiam może w ogóle kupić 347 zamiast 255? Są w tych samych cenach tylko 255 ma te nowe kodeki czy co tam nie znam się na tym. Jak myślicie opłaca się czy lepiej 255?
 

opozdi

New member
No dobrze ale, że tak napiszę co mnie ominie jeśli zrezygnuję z nowych kodeków i wezmę avr 247 bądź 347?

Jeszcze takie jedno pytanie czy do tego malutkiego wejścia usb z tyłu avr 347 można np podłączyć odtwarzacz mp3 albo takiego pendrive'a z muzyka w formacie mp3 czy flac?
 

opozdi

New member
Hmm masz rację teraz jeszcze raz spojrzałem i wcześniej po prostu zasugerowałem się zdjęciem, które było od modelu 445:/

blackninja możesz mi powiedzieć jak to jest z tymi harmanami a raczej jak będzie? Chodzi mi o to, czy seria np 247 i 347 dalej jest produkowana czy jest już wycofywana i zastępowana przez nowe 255 i 355? Jak to będzie z dostępnością takiego 247,347 za parę miesięcy?

Jeszcze jedna prośba mógł byś mi podać swoje ceny hk 247, 255 i 347 na priv?
 

Lato7

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem H/K 347.

Okej, nie ma może najnowszych kodeków czy USB ale gra bajecznie.
Miałem wcześniej Yamahe i z całym szacunkiem dla niej ale H/K ją miażdży, zwłaszcza w stereo.

Mogę polecić z czystym sumieniem!
 

opozdi

New member
Co do jakości to zastanawiam się nad jbl cine pack bądź ewentualnie jak będzie gorzej z kasą to jamo 606 bo do tego metrażu to spokojnie wystarczą;)
 

opozdi

New member
Hmm no ciekawa propozycja jednak wizualnie w ogóle niestety nie pasują:/ Mimo wszystko bardzo dziękuję za szczere chęci pomocy i podpowiedzi co wybrać.

Mam tylko pytanie dlaczego akurat HK 255, a nie np. 347? Bo z tego co rozumiem to HK 255 to nowsza wersja 247 z kolei 355 to nowsza wersja 347 chyba, że się mylę? Tym bardziej wiele się naczytałem o problemach z nowymi harmanami 255 i 355, więc chyba bardziej się opłaci wziąść takiego 347 czy nie?
 
Do góry