Mobilne głośniki bluetooth. Jaki wybrać

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nigdy nie było okazji pociągnąć na maxa. W instrukcji widnieje że 5 godzin. Dodam że wyjmowany głośnik (13 cm) w kształcie dysku jest dosyć masywny. Aż się czuje mały respekt trzymając w dłoni.

Zestaw miło się odwdzięcza jak mu podamy dobrą jakość dźwięku. Da się odczuwalnie zauważyć różnie nagraną muzę.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Fotek Voyagera nie robiłem. Jest ich sporo w necie. Dość dokładnie widać proporcje JBL => Człowiek.
Kontynuując wątek wspomnę że bardzo dobrze brzmi ciche (wieczorne) granie. Dead Can Dance - Anastasis to jedwab na uszy. Oczywiście trudno opisywać dźwięk. Każdy ma inne oczekiwania co do brzmienia. Głośniki nie męczą moich uszu, nie czuję narastające irytacji. I chyba o to chodzi.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mam nadzieję że wątek będzie się rozrastał. Ktoś się jeszcze podzieli swoimi opiniami. Sam szukałem recenzji różnych modeli i wcale nie ma tego wiele. Mobilne głośniki BT są dość przydatne. Ok mam wzmacniacz stereo z kolumnami. Przyjemnie to chodzi. Mogę sporo mocy z niego wydusić. Ale brakowało mi pewnego rozwiązania uniwersalnego. Tablet Nexus 7 czy nawet Yoga HD+ 10" lepiej brzmią niż inne średniaki. Ale przy BT buzia się cieszy. Youtube nabiera innego wyrazu. Film bardziej przykuwa uwagę. Audiobooka mogę sobie wszędzie zabrać i kable się nie plączą. Zmieniam pomieszczenie to mogę głośnik ustawić bez komplikacji. Chcę dłużej porozmawiać przez telefon to teraz już nie grzeję głowy smartphonem.
 

olejx

New member
Dzięki za wszystkie rady i opinie.

Dzisiaj byłem w MM i odsłuchiwałem:
1. Bose Soundlink III
2. JBL Charge 2
3. Beats Pill
4. Beats Pill XL

1.Bose patrząc przez pryzmat ceny wypadło z tego zestawienia najsłabiej jak dla mnie dźwięk w całym zakresie jakiś taki bez wyrazu jak z kartonika. głośność dana na maxa strasznie nie miła dla ucha i psuła jakość odtwarzanej muzyki. Za tą cenę spodziewałem się naprawdę porządnego grania.

2.JBL Charge 2 grał bardzo fajnie miękko z soczystym basem z tym że najciszej z wyżej wymienionych. Sprawiał wrażenie jak by trochę brakowało mu góry. W całym zakresie głośności głośnik grał równo i czysto za to duży plus.

3. Beats Pill ogólnie grała sama góra jak głośniki w laptopie. Plus za to że jest głośny.

4 Beats Pill XL bardzo fajnie grał z tym że trochę za mało basu. Głśnik bardzo głośny najgłośniejszy ze wszystkich przeze mnie przesłuchanych. (Było ich jeszcze trochę ale nie było na co zwracać uwagi.) maksymalna głośność w głośniku sprawia że tracimy na jakości głośnik po prostu nie daje rady na maxa tak jak Bose (Beats Pill XL gra ładniej gdy nie jest na maxa). Wydaje się że producent za dużo chciał z nich wycisnąć. Wystarczyło by 90-95% maksymalnej głośności aby dźwięk pozostał bez zniekształceń.

Najbardziej odpowiadałoby mi połączenie JBL z Pill XL :) Gdyby JBL był trochę głośniejszy z wyraźniejszą górą nie zastanawiałbym się, ale gabarytowo jest on 2 razy mniejszy od Beats'a więc nie ma co się czepiać.

Chciałbym jeszcze przesłuchać Denona Envaya na dzień dzisiejszy na polu walki został JBL charge2 jak już to ta nowa wersja 2+, Beats Pill XL no i jeszcze nie przesłuchany Denon Envaya. Czyli nadal nic nie wiem.
 

collider

New member
Bez reklam
Zobacz jeszcze serie glosnikow Pioneer XW-SMA. Wystepuja chyba trzy odmiany od najslabszej (najmniejsza moc) do najmocniejszej.
Oj chyba sie zapedzilem. Te Pionki nie sa bluetooth tylko wireless.
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Dzięki za wszystkie rady i opinie.

Dzisiaj byłem w MM i odsłuchiwałem:
1. Bose Soundlink III
2. JBL Charge 2
3. Beats Pill
4. Beats Pill XL

1.Bose patrząc przez pryzmat ceny wypadło z tego zestawienia najsłabiej jak dla mnie dźwięk w całym zakresie jakiś taki bez wyrazu jak z kartonika. głośność dana na maxa strasznie nie miła dla ucha i psuła jakość odtwarzanej muzyki. Za tą cenę spodziewałem się naprawdę porządnego grania.

2.JBL Charge 2 grał bardzo fajnie miękko z soczystym basem z tym że najciszej z wyżej wymienionych. Sprawiał wrażenie jak by trochę brakowało mu góry. W całym zakresie głośności głośnik grał równo i czysto za to duży plus.

3. Beats Pill ogólnie grała sama góra jak głośniki w laptopie. Plus za to że jest głośny.

4 Beats Pill XL bardzo fajnie grał z tym że trochę za mało basu. Głśnik bardzo głośny najgłośniejszy ze wszystkich przeze mnie przesłuchanych. (Było ich jeszcze trochę ale nie było na co zwracać uwagi.) maksymalna głośność w głośniku sprawia że tracimy na jakości głośnik po prostu nie daje rady na maxa tak jak Bose (Beats Pill XL gra ładniej gdy nie jest na maxa). Wydaje się że producent za dużo chciał z nich wycisnąć. Wystarczyło by 90-95% maksymalnej głośności aby dźwięk pozostał bez zniekształceń.

Najbardziej odpowiadałoby mi połączenie JBL z Pill XL :) Gdyby JBL był trochę głośniejszy z wyraźniejszą górą nie zastanawiałbym się, ale gabarytowo jest on 2 razy mniejszy od Beats'a więc nie ma co się czepiać.

Chciałbym jeszcze przesłuchać Denona Envaya na dzień dzisiejszy na polu walki został JBL charge2 jak już to ta nowa wersja 2+, Beats Pill XL no i jeszcze nie przesłuchany Denon Envaya. Czyli nadal nic nie wiem.
Ile chcesz przeznaczyć na zakup tego głośnika ? Podłączę się pod temat bo również zaczynam się za czymś rozglądać, kwota to +/- 300 zł, zależy mi żeby był jak najbardziej mobilny (możliwość pracy na baterii)
 

olejx

New member
Max co chciałem wydać to te 1300pln na Bose Soundlink III ale po od słuchaniu go widzę że taka kwota jest nie uzasadniona.Cena jest elastyczna i nie ogranicza mnie jakoś, chce kupić po prostu porządnie grający głośnik. Jeżeli można kupić JBL za 500pln który gra ładniej od Bose tylko trochę ciszej to nie widzę sensu wydawania 1300 na bose. Muszę jeszcze odsłuchać tego Denona.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Artur Z. - Dzięki za info. Napisałem na priva do Blackninja czekam na informacje z cenami.

Wie ktoś może czy w Polsce można kupić Infinity One?
Sprawdziłem, tylko pod rynek amerykański.

BackcountryBluetooth_Photo_InfinityOneExploded.jpg
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, a co sądzicie o tym - 3D-Lautsprecher mit Bluetooth ??? Pewnie zaraz się na mnie gromy posypią, ale ja w tym wypadku nie zwracam uwagi na markę (mam tablet mediona, do którego właśnie poszukuję głośnika, i bardzo jestem z niego zadowolony) Chodzi mi o to co sądzicie o parametrach itd. jeśli wziąć pod uwagę jego cenę !!!
 

collider

New member
Bez reklam
Zeby cos o czyms sadzic to trzeba tego posluchac, dotknac a nie czytac suche parametry. Podejrzewam, ze 99% forumowiczow nie ma pojecia co to za glosnik. Kup jakas sprawdzona konstrukcje.
 
Ostatnia edycja:

olejx

New member
Pojawił się bose soundlink mini II ale za bardzo się nie rożni od poprzednika.
Ja nadal nie mogę się zdecydować na konkretny głośnik. Chciałem Beats Pill XL ale ciężko go dostać, pojawiła się akcja serwisował związana z baterią. I teraz nie wiem co mam kupić;/
 

collider

New member
Bez reklam
Chlopaku ;) szukasz po calym swiecie nie wiadomo czego jak masz podanego na tacy JBL i to kilka modeli a kazdy bardzo dobry.
 
Do góry