Mniejszy, tańszy lepszy od większego, droższego.

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wolę kupić starszy z wyższej półki (w dobrym stanie) niż nowy.

Nie chcę Ciebie zniechęcać ale musisz wiedzieć o jednej rzeczy - kupno sprzętu używanego wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem jeżeli kupujesz sprzęt od kogoś znajomego to jeszcze pół biedy ale gorzej gdy kupujesz od kogoś którego pierwszy raz widzisz w życiu
Miałem trochę podobny dylemat - chciałem kupić słuchawki mogłem wybrać lepszy model używany lub skromniejszy model ale nowy wybrałem to drugie rozwiązanie ,oczywiście nie twierdzę że używane były zepsute ,ale zawsze ryzyko pewne istnieje ,słuchawki podobnie jak kolumny jest łatwiej uszkodzić niż np wzmacniacz
Spotkałem się też z podobnym przypadkiem na innym forum - chłopak kupił kolumny Paradigm sprzedający zarzekał się , a nawet przysięgał że wszystko jest super .Jak kolumny przyszły okazało się że oba głośniki basowe są "wytrzepane" Dla jasności - nie twierdzę że wszyscy sprzedający oferują zepsute rzeczy ale trzeba jednak zachować trzeźwe myślenie
 

laki2000

Member
Zgadzam się z Tobą w 100 %. Tylko jak ja decyduję się na zakup sprzętu używanego to nigdy z przesyłką. Zawsze jadę sam osobiście i sprawdzam sprzęt na miejscu. Tak na przykład po amplituner jechałem 200 km. Dlaczego? Bo był tańszy o 600 zł i w kolorze którego szukałem (srebrny).
 

laki2000

Member
Bawię się już 3 dni. Jest trochę lepiej, ale to nie to co bym oczekiwał. Jest sporo ustawień, których nie ogarniam np. raz gra sub raz nie. Może macie jakieś wskazówki. Wiadomo każdy ma swoje preferencje, ale jakiś szablon by się przydał. Ewentualnie będę musiał przeczytać instrukcję (187 stron [emoji856])
 

laki2000

Member
A takie pytanie.
Jak oglądam film i są "ciche" sceny, lub oglądam film w tv i przyciszam amplituner w czasie reklam to buczy subwoofer. Dlaczego?
 

laki2000

Member
Jak dołączę kabel cinch od suba to cisza. Gniazdko standard bez bolca jak to w bloku w pokoju. Kabel do suba ma 10 m długości bo taki musi być. Taki zwykły.

Jeszcze jedno pytanie. Czy mam dobrze ustawionego suba i czy warto do tego kabla dołożyć taki rozgałęźnik?
648ef1484f183d5fb67211ebed8ea82a.jpg
dfa5969efccaf29c77c85cffc7aa566c.jpg
 
Jak dołączę kabel cinch od suba to cisza. Gniazdko standard bez bolca jak to w bloku w pokoju. Kabel do suba ma 10 m długości bo taki musi być. Taki zwykły.

Jeszcze jedno pytanie. Czy mam dobrze ustawionego suba i czy warto do tego kabla dołożyć taki rozgałęźnik?
648ef1484f183d5fb67211ebed8ea82a.jpg
dfa5969efccaf29c77c85cffc7aa566c.jpg
Cross over masz źle ustawiony.
Może być na 80Hz albo na max w prawo, czyli 150Hz i amplituner robi odcięcie, na takim poziomie jaki mu wyjdzie z kalibracji.
Kabelek Y możesz spróbować, będziesz słyszał czy jest lepiej czy gorzej.
Zwykle jest mocniejszy sygnał dla subwoofera, jak się podłączy na oba wejścia.
 
Do góry