Mniejszy Samsung LED, czy większy CCFL?

bartas225

New member
Witam, niedługo planuję wymianę telewizora na coś z wyższej półki, wobec tego mam pytanie:
Od telewizora mam 2,5m. Teraz mam 37" Toshibe, i wydaje mi się za mała. Zastanawiam się nad Samsungiem LE46C750 za ok. 4000zł. Niestety jest to telewizor CCFL, co mi za bardzo nie odpowiada, ale jest duży. Mogę jeszcze kupić Samsunga UE40C8000 za ok. 4500zł, z tym że to telewizor 40", nie wiem czy nie będzie za mały. Co lepiej byłoby kupić? C750 46", czy C8000 40"? Dodam, że bardzo zależy mi na 3D, więc może lepiej odpuścić LED, na rzecz większego TV (wiadomo ze na większym 3D wygląda lepiej)? Proszę o pomoc.
EDIT: Zapominałem dodać że w lipcu (wtedy zamierzam wymienić TV) miałbym ok. 5000zł, więc jakbym kupił C750 to starczyłoby jeszcze na 2 pary okularów, i grę :p
 

Compmaniak

New member
Jak kupujesz DOPIERO w lipcu to teraz można sobie podywagować jedynie.
W lipcu będą nowe modele jak nie jednego to drugiego i ceny będą inne.

Między 37 a 40 nie zauważysz różnicy skoro było mało to dalej tak będzie.

A o co chodzi z tym 3D ? O ile dobrze pamiętam to 3D ją w ledach, lub plazma.

różnica między led a klasycznym, dlaczego nie odpowiada "świetlówka" ?

Powiem tak. Teraz chodz sobie co jakiś czas tydzień dwa do sklepu i oglądaj. Spisuj ceny w różnych sklepach oglądaj nowości itp.
Do lipca daleko.
 

bartas225

New member
CCFL nie odpowiada ze względu na słabą czerń, przynajmniej u mnie na Toshibie (podobno przez słabą matryce), na Samsung C650 rodziców jest dużo lepiej, ale to nadal nie jest czarna czerń. Dlatego wolałbym LEDa. Tylko że 46" C8000 kosztuje ponad 6000zł, może do lipca się obniży trochę.
3D dają w zwykłych LCD, w LEDach, i w plazmach, generalnie we wszystkim.
Rozumiem, że lepiej dołożyć do 46", bo 40" też nie będzie odpowiadało, tak?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
C650 ma lepszą czerń od swojego odpowiednika edge led c6500. Tak jak i każdy inny ccfl ma lepszą od leda cieniasa z tą samą matrycą...
 

bartas225

New member
Czyli lepiej kupić wiekszy C750, bo lepsza jakość niż LED C8000? Przy okazji proszę o przeniesienie do działu 3D :)
 

bartas225

New member
Hej, a może Samsunga PS50C7000? Cienki, duży, tani (ok. 4700zł), tylko pytanie - czy to jest ten sam Samsung, co LED C7000, tylko plazmowy? Bo trochę to dziwne, że taki duży telewizor, w dodatku plazmowy i 3D, kosztuje niecałe 5000zł
EDIT: Dobra, założe odpowiedni tematu gdzie indziej. Dzięki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry