Mniej alkoholu w ...Samsungu !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nadmierne spożywanie alkoholu może mieć wpływ na wydajność pracowników - zwłaszcza na jej kierownictwo. Dlatego Samsung rozpoczął wewnętrzną kampanię zakazu pijaństwa i nadmiernego spożycia alkoholu podczas imprez firmowych.

002_samsung-ifa-20111.jpg

Według lokalnych mediów Samsung ukarał pracowników za zmuszanie innych do picia.
Problem alkoholizmu wśród kadry nie dał się już trzymać w tajemnicy.

Korea już zalicza się do najbardziej pijących alkohol i palących papierosy narodów w regionie. Samsung postanowił coś z tym zrobić wśród własnej kadry i nie zamiata wszystkiego pod dywan.
W ciągu ostatniego roku firma usunęła popielniczki z budynków i wprowadziła tak duże rygory, że samo palenie może zagrozić awansowi.
Takie praktyki mogą być źle widziane na Zachodzie, ale Samsung rygorystycznie trzyma się swoich wytycznych . Dodatkowo rozpoczęto kampanię promowania zdrowszego stylu życia.

Oznacza to, że zamiast alkoholowych firmowych libacji teraz będą zwykłe, formalne kolacje a nawet wskazane jest aby spotkać się np. na korcie tenisowym. Sport polecany jako alternatywa dla napojów.
thenextweb
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Brawo Sam. U nas zatrudniono by psychologa, który miałby przeanalizować dlaczego wzrasta spożycie w kadrze kierowniczej. Odpowiedź jest prosta. Jesteś cienkim Bolkiem to nie zabieraj się za władzę.
 

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli dobrze słyszałem w tv to w Rosji szykuje się podwyżka cen alkoholu aż o 30%. Nie wiadomo czy nie dojdzie do kolejnej rewolucji?:D
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Przyszłoroczne modele telewizorów Samsung będą poprzez wbudowaną kamerkę rejestrowały obraz w pokoju. Jak kamerka zarejestruje flaszkę, to telewizor będzie się wyłączać. Piłeś? Nie oglądaj! Oglądasz? Nie pij! :D
 

Gie

Member
Bez reklam
O widzisz, ja tu widzę potencjał. Kamerka rejestruje że ktoś pije w samotności. Łączy się z innymi kamerkami w telewizorach, odnajduje kogoś innego pijącego w samotności, przekazuje nawzajem obraz i wszyscy są szczęśliwi :)
A propos kamerek. Ogląda ktoś Person of interest? Taki serial. W jednym z odcinków ktoś włamał się do kamerki w tv i podglądnął z niej obraz :) Ciekawe czy teoretycznie jest coś takiego możliwe? Bo od kiedy powiedziałem siostrzenicy że trojany mogą zdalnie włączyć kamerę w jej laptopie to non stop zakrywa ją kawałkiem papieru :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
O widzisz, ja tu widzę potencjał. Kamerka rejestruje że ktoś pije w samotności. Łączy się z innymi kamerkami w telewizorach, odnajduje kogoś innego pijącego w samotności, przekazuje nawzajem obraz i wszyscy są szczęśliwi :)
Niestety nie tylko kolega widzi w tym potencjał. Taki Microsoft również widzi w tym potencjał, ale w nieco innym świetle:
Microsoft patentuje system, który... ogląda oglądających :: PCLab.pl

A propos kamerek. Ogląda ktoś Person of interest? Taki serial. W jednym z odcinków ktoś włamał się do kamerki w tv i podglądnął z niej obraz :) Ciekawe czy teoretycznie jest coś takiego możliwe? Bo od kiedy powiedziałem siostrzenicy że trojany mogą zdalnie włączyć kamerę w jej laptopie to non stop zakrywa ją kawałkiem papieru :)
Po części już odpowiedziałem koledze linkiem powyżej. Ale żeby nie było że to futurystyczne wynalazki, to parę przykładów z teraźniejszości:
1. PREY - system na androida a także Windows, który pozwala odzyskać skradzione urządzenia mobilne. Jedną z jego cech, jest próba wykonania zdjęć złodziejowi przy pomocy skradzionego sprzętu. Strona producenta: Open source anti-theft solution for laptops, phones & tablets – Prey
2. Intel Anti-Theft Technology. Podobnie jak PREY. Strona producenta: Bezpieczeństwo danych na laptopie dzięki technologii Intel? Anti-Theft
3. Akcja Gruzinów przeciw włamywaczowi. Można się pośmiać: ť Gruzja zhackowała hackującego ją hackera -- Niebezpiecznik.pl --
4. Telefon - twój osobisty szpieg: Permanentna inwigilacja: telefon - twój osobisty szpieg - TechTrendy.pl
itd. itp. przykładów można by mnożyć
 
Do góry