MM - promocja 22%

bRave

New member
Niestety pomimo wielu ostrzeżeń na naszym forum, mnóstwo klientów daje się nabierać na chwyty reklamowe poniżej pasa, stosowane w sieci Media Markt. Jeden z nielicznych przypadków został opisany w portalu alert24.pl:
Promocję wprowadzono 2 maja. Nasz użytkownik, chcąc kupić aparat fotograficzny, na kilka dni przed wprowadzeniem promocji, udał się do Media Markt, by sprawdzić asortyment sklepu. Wybrał trzy modele aparatów, spisał ich ceny i obliczył, ile by go kosztowały po 22-procentowej przecenie. Zdziwił się jednak, gdy okazało się, że ceny wybranych przez niego aparatów były wyższe od tych, które zapisał. - "Myślałem, że się pomyliłem, lecz niestety, kartka na której spisywałem ceny 2 dni wcześniej pokazuje mi inne ceny od tych, które są na półce. Oczywiście ceny na półce są wyższe od zapisanych, a obok nich widnieje informacja że należy od wszystkich cen odjąć rabat 22%" - informuje nas użytkownik. Pytany o przyczyny tej zmiany asystent działu fotograficznego powiedział, że to nie on ustala ceny.
Media Markt - jak donosi nasz użytkownik, podobne taktyki stosował w Niemczech, jednak klienci zorientowali się i sieć ich zaniechała. - Niestety jak widać w Polsce jeszcze można robić z nas idiotów tak, jak mówi o tym reklama - komentuje Radek.
Nasz użytkownik zbulwersowany nie kupił aparatu i zdenerwowany wyszedł ze sklepu. - "Wychodząc z marketu widziałem tłumy gotowe zapłacić za "obniżone o 22 %" towary. Chciało mi się krzyczeć: Ludzie, prawdopodobnie zostaliście oszukani, nie ma żadnego rabatu 22%!" - relacjonuje. - Postanowiłem o tym napisać, aby pokazać, jak nieuczciwie traktuje się nas klientów i "nabija w butelkę".
Radzimy przed wyjściem sprawdzać ceny w internecie.
Chciałem tylko zauważyć, że wbrew ogólnemu wydźwiękowi tego newsa można też było trafić całkiem ciekawe "deale" na tej promocji. Np. PS3 + GTA IV za 1400 pln. Oczywiście ostatnia rada w newsie jest bardzo ważna - ceny trzeba sobie spisać i porównać (Toshiba 52Z3030 kosztowała po odliczeniu vatu 12k pln ;-) ) ale podobne zagrywki stosuje bardzo dużo sklepów zmieniając ceny tuż przed sezonowymi przecenami itd. Wydawało mi się, że wszyscy już dawno o tym wiedzą.

PS. Komentuje w ten sposób bo u mnie linki do skomentowania newsa nie działają z jakiegoś powodu.
 

Gustaf

New member
Ten Pan z opisu jeżeli miał na kartce zapisane modele i ich ceny, to zamiast wylewać żale na internecie powinien zgłosić sprawę do UOKiK, napewno by sprawdzili, sprawa zrobiła by się medialna. A żadna firma nie chce mieć do czynienia z czarnym PR.

Niestety jak widać w Polsce jeszcze można robić z nas idiotów tak, jak mówi o tym reklama - komentuje Radek.

Jak się nie walczy o swoje to o co chodzi?
 

MarKo_wawa

New member
Gustaf napisał:
Jak się nie walczy o swoje to o co chodzi?

Witam, jak to o co chodzi, chodzi o to aby wybierajac sie do sklepu nie trzeba sie bylo szykowac sie do wojny i bac sie ze zostanie sie oszukanym. To skandal ze pozwalamy sie wykorzystywac przez koncerny typu wspomniany juz "sklep nie dla idiotow".
Wczoraj bylem swiadkiem krecenia reklamy dla MM, kawalkada samochodow z ludzmi trzymajacymi w rekach flagi narodowe oraz torby reklamowe MM. To bylo zenujace :twisted:

pozdrawiam :cool:
 

gmario

New member
Ja pojechałem w przeddzień ostatniej wyprzedaży TV bez vat (nie mówię o tej z 2 maja) do MM Targówek - tuż przed zamknięciem. Pojechałem bo w gazetce zobaczyłem cenę TV, który kupiłem 10 dni wcześniej o 100 zł wyższą od oficjalnej ceny z dnia mojego zakupu - myślałem, że stosują znaną mi z innej sieci handlowej zasadę wymyślania starej ceny. Jednak na miejscu stwierdziłem, że rzeczywiście ten TV kosztuje w tej chwili o 100 zł więcej. Myślę, że MM stosuje (nie mówię, że piszacy poprzednie posty nie mają racji bo sprawdziłem to na jednym TV tylko) inną trochę metodę. Przed planowaną wyprzedażą podbija oficjalną cenę żeby potem zejść z vat. W czasie mojej wizyty MM - tuż przed zamknięciem, sprzedawcy chodzili z kalkulatorem i wkładali nowe obniżone ceny - pare przeliczyłem zgadzały się.
 

jupi_s-d

New member
mnie tam wczoraj kopara opadla ... pojechalem po TV 32" ale jak zobaczylem panasonica 32LX700 w cenie 4999 ... uhh ... to byl dopiero SZOK :???: natomiast Toshiba 32R3500 (w cenie do 3000 wybierana przez kiki-ego) wynosila 3299 eh szkoda gadac ... zamowilem w agito.pl za 2600 ... pozdrawiam
 

MJot

Member
w Bielsku w MM jeszcze całkiem niedawno Panasonic 37LZ70 był za 5999, ostatnio "zeszli" na 5399... szkoda słów :(
 

zbyszko74

New member
Cóż byłem 02.05.2008 w MM Gdańsk, zobaczyłem i stwierdzam iż:

1. Sprzęt z poprzednich lat modelowych był faktycznie tanii.

2. Sprzęt na rok modelowy 2008 były ciut droższy, tak iż odejmując 22% VAT wychodziło się na ciut taniej niż bez akcji VAT, ale i tak drożej niż w internecie.

Podsumowując była to akcja pod kryptonimem: "CZYSZCZENIE MAGAZYNU PRZED NOWYM TOWAREM". Zresztą bardzo skuteczna, gdyż około godziny 13 półki z sprzętem powyżej 200 zł były prawie puste.


Na chwilę obecną jest to dobry sposób na szybkie opróżnianie magazynów z zalegającego i przestarzałego towaru.
 

Leszczu

New member
Wybralem sie z zona do MM bo mieli ceny bez vatu ale kiedy sprawdzilem odkurzacz to cena przed `obnizka byla o 10czy 20zl nizsza od tej ktora byla przed obnizka i ceny tv malych to jest 26 cali i 32 byly wyzsze po obnizce niz przed jedynie ceny duzych tv zeczywiscie byly obnizone o 20%.:eek:k:
 
Do góry