mkv nowsze nie odtwarzają :(

KubaArek

New member
Bez reklam
pobrałem wczoraj z torrenta Prince of Persia_The Sands of Time_BluRay_1080p nie odtwarza obrazu dźwięk i napisy można wybierać ,przemieliłem film programem mkvmerge GUI v3.3.0 bez żadnych modyfikacji pliku filmowego trwało to kilka minut ,odpalam film po tej operacji na L110 i wszystko śmiga
wkleję info obydwu filmów

1 prosto z torrenta :

Ogólne
Pełna ścieżka : E:\Prince of Persia_The Sands of Time_BluRay_1080p .mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 7,33 GB
Czas trwania : 1h 55 min.
Całkowita przepływność bitów : 9.054 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-09-23 06:52:36
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v4.3.0 ('Escape from the Island') built on Sep 5 2010 10:30:51
Biblioteka zapisująca : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

2 po przeróbce :

Ogólne
Pełna ścieżka : E:\Prince of Persia_The Sands of Time_BluRay_1080p (1).mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 7,33 GB
Czas trwania : 1h 55 min.
Całkowita przepływność bitów : 9.058 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-09-25 07:59:36
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.3.0 ('Language') built on Mar 24 2010 14:59:24
Biblioteka zapisująca : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0

nie wklejam info o audio i video bo są identyczne w obu przypadkach
moje pytanie brzmi,dlaczego tak się dzieje ?
 

pkomp

New member
moga być jakieś śmieci w pliku - zamiast mielić mkvmerge sprawdź programem mkwdclean do czyszczenia mkv - mi przy paru filmach pomogło - trwa to krócej niz mkvmerge
 

KubaArek

New member
Bez reklam
dzięki poszukam tego programu
gdzieś na forum chyba była wzmianka o tym ale nie mogę znaleźć :( podobno któryś z programów konwertujących robi coś z nagłówkiem pliku i realteki nie trawią tego.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
no właśnie o to chodzi ,to było pisane w innym temacie i nie mogłem tego znaleźć wyszukiwarka nie znajdywała ,ale chyba dobrze się stało że jest nowy temat z tym problemem, pierwszy film który mi nie szedł poprostu wywaliłem do kosza :(
 

pkomp

New member
a to dziwne bo ja od samego początku muksuje wersja 4.2.0 i nigdy tej opcji nie ustawiałem - większośc filmów chodzi bez problemu - tylko kilka się trafiło ale na nie pomógł mkwdclean - jeszcze kilka takich mam to sprawdze co pomoże
 

pkomp

New member
no więc to czego nie poprawił mkwdclean zrobiłem tym sposobem ustawiając none - wszystkie filmy chodza robione obydwoma sposobami :)
 

yellowmen

New member
na stronie projektu matroska

A jak użyć tego czegoś jak już zassałem ???
bo pojawia mi się na chwilkę czarne okienko i znika :sad:

(ps. podpowie ktoś czym zassać napisy do filmów MKV?? bo napi projekt nie działa mi razem z tym formatem ....nie da się wybrać "znajdź i dopasuj napisy" )
 
Ostatnia edycja:

daral7

New member
A jak użyć tego czegoś jak już zassałem ???
bo pojawia mi się na chwilkę czarne okienko i znika :sad:

(ps. podpowie ktoś czym zassać napisy do filmów MKV?? bo napi projekt nie działa mi razem z tym formatem ....nie da się wybrać "znajdź i dopasuj napisy" )


jak ten program działa ? uruchamia sie czarne okienko i potem znika
 

pkomp

New member
to zmień ustawienia parametrów wyświetlania w playerze - ktos pisał o jakimś problemie z 23.976 gdy wysyłany jest jako 24 klatki - co 40 sekund (czy jakoś tak )pauza na sekundę bo brakuje 24 klatek.....na szczęście ariva 210 z tym sobie radzi
 
Do góry