MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

velchinaski

New member
Mam pytanie jak ma wyglądać struktura katalogów na karcie SD by mi mój TV odtwarzał filmy w MPEG2, bo mam film i wrzucam go do folderu PRIVATE i nie widzi go ?
 

staceb

New member
Użyj programu multiAVCHD,wrzuć do niego pliki mpg 2,jako cel wybierz TV viera.Stworzy on folder SD_VIDEO,który nagrasz na kartę SD.
 

Bartek_84

New member
Volume split

Witam,

Mam pytanie odnoście dzielenia plików na części w multiAVCHD. Pliki w jednym parcie TV odtwarza mi bezproblemowo schody zaczynają się gdy zaznaczę opcję dzielenia po 4gb. Program tworzy mi katalog AVCHD z cala strukturą podkatalogów, a pliki podzielone wrzuca do AVCHD_VOLUME_SPLIT . Nom i tu moje pytanie jak mam umieścić te dzielone pliki w katalogu AVCHD abym w TV widział wszystkie party. Jak wrzucę pierwszy part do katalogu AVCHD to film działa ale musze po obejrzeniu odłączyć dysk i lecieć po kolejna część ;/ oznaczenie plików poprze 00000.MTS, 00001.MTS, 00002.MTS nic nie daje i tak widzi tylko pierwszy part.
 

marceliusz

New member
Wlasnie przerobilem swoj pierwszy film mkv uzywajac multiAVCHD 4.1, ktory odtworzylem z pendrive na G20. Jakosc swietna, dzwiek zsynchronizowany. Jak mam zrobic zeby wyswietlaly sie napisy? Wystarczy wrzucic je do katalogu jako .srt czy tez trzeba uzywac multiAVCHD?
 
Przymierzam się do kupna karty SDHC 32 GB i tylko zastanawiam się czy Panasonic S20E przeczyta kartę o tak dużej pojemności. Nie mogę nigdzie tego sprawdzć. Ktoś coś może wie na ten temat?
 

Gie

Member
Bez reklam
Widziałem w sieci filmik HD z rybkami pływającymi w akwarium. Mógłby ktoś go przerobić na gotowca na kartę SD dla Panasonica? Zrobiłbym sobie wirtualne akwarium :)
 
Zainstalowałem sobie najnowszą wersję programu MULTIAVCHD. Mam jednak problem bo w zakładce author nie widzę nigdzie sekcji panasonic viera już kilka razy szukałem.
OK doczytałem się, że w nowszych wersjach nie ma tych opcji. To jak ustawić, aby konwertował tak, by panasonic viera mógł ocztać taki film?
MOże ktoś ma starszą wersję 2.xx multiavchd jeśli chciałby się podzielić moje GG: 2649406.



Drugie pytanie, czy coś to oznacza, że po dodaniu pliku do przerobienia tytułl po lewej stronie jest na czerwono?
 
Ostatnia edycja:

bayer044

New member
Serdecznie witam.
Próbowałem konwersji programem multiAVCHD 4.1. Najpierw zacząłem programem RipBotem264 w celu zamiany .avi etc. na matroske (.mkv). Po niby udanej kowersji rozpocząłem prace nad zamianie .mkv na .mts - niestety nie udanie (mimo tego, że żadne błędy nie wyskakują podczas transcoda). Oczywiście po każdej konwersji sprawdzałem na moim Panasonicu S20E (nie wykrywa w ogóle plików video na telewizorze, przy niektórych konwersjach, z zakładce foto było pare zdjęć z filmów i na tym stanęło), ale bezskutecznie. Czytałem wiele "poradników" dotyczących multiAVCHD i jak widać bez zmian, po za tym przy wpięciu karty pojawia się komunikat : "Wyprowadzenie sygnału ze wszystkich wejść jest wyłączone w trybie media player".
I tu nasuwają się pytania, a mianaowicie :
1) Co mogę robić źle? (Mini poradnik niezaszkodził by dla totalnych amatorów tego programu ;-))
2) Jak usunąć ten komunikat w telewizorze?
3) Czy wymagane są jakiekolwiek dodatkowe ustawienia telewizora co do odtwarzania filmów właśnie?


Jeżeli ktoś mógłby podać wrzucić na upload jakikolwiek skonwertowany działający krótki filmik oraz link do niego. Chce sprawdzić czy działa to na moim telewizorze, bo jest taka możliwość, że coś jest zepsute.

Bardzo proszę o odpowiedź

Z góry dziękuje
Pozdrawiam
 

Kasio

Member
Witam.

Walcze juz kilka dni z plikiem mkv i juz skonczyły mi sie pomysły, wszystko idzie dobrze do momentu Creating clip and playlist info (tsMuxeR) multiavchd nie dostaje danych od tsMuxeR i wywala komunikat PROCESSING ERROR: No data received from tsMuxeR!
Trying again.. a szkoda bo convert trwa 2h :(

EDIT:
Sprawa prosta, film mial rozszerzenie .mkv a koder to xvid ,wystarczylo znienic z mkv na avi i łyknął bez problemu,nie poradzil sobie tylko z drugą scieżka audio, zamiast AC3 6 kanałów zrobił AC3 2 stereo.
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
wlasnie sie przekonalem, ze np. Panas G20 w wersji 50 cali, swobodnie z USB odtwarza DivXHD ... nie probowalem niczego innego ...

czy jest jakies ograniczenie co do rozdzielczosci czy bitrate takiego DivXHD?
 
Mam nadzieję, że nie złamię regulaminu pisząc, iż chętnie zamieniłbym się z kimś na kartę SDHC 32 FB. Ja posiadam takową w wersji Class10 firmy Adata i chętnie się bym z kimś wymineił na wolniejszą np class 6 albo 4. Jeśli ktośnie będzie jej używać do telewizora bo po długich testach doszedłem do wniosku, że przynajmniej Panasonic S20E w wersji 42 calowej nie czyta szybkich kart class 10, a jak włożyłem pożyczoną kartę 32GB class 6, to urządzenie ją rozpoznaje.
Moja karta jest nowa dwa razy sformatowana w celu pobudzenia w telewizorze bez skutecznego zresztą.
Jakby ktoś chciał, to niech się do mnie odezwie.

Pozdrawiam.
 

mackoofpl

New member
Witam. Dziękuję wszystkim za informacje jak odtwarzać avchd na Panasonicach
Czy jest możliwość umieszczenia dwóch różnych plików (filmów) na jednej karcie. Próbowałem wrzucić więcej niż dwa ale TV widzi tylko ten o nazwie AVCHD ( multiavchd tworzy kolejne katalogi AVCHD z dodatkowymi numerami w nazwie katalogu)
 

Kasio

Member
nie wiem jak w innych modelach ale TX-P50G20 rozpoznaje pliki AVCHD nagrane z całą strukturą i innymi plikami ,na USB HDD (partycja 120gb fat32) mam dorzucone pliki w folderach (muzyka,filmy,foto) mp3,divix,jpeg i wszystko smiga bez problemów,ale jest jeden minus jezeli plik avchd posiada 2 sciezki dzwiekowe po przelaczeniu na druga trzeba odczekac 5-10 sek zanim dzwiek zalapie,zauważyłem tez ze w opcji odtwarzania z karty SD,dysku USB czy Viera CAST brak mozliwosci ustawienia wyłączania czasowego tv(sleep), troche to dziwne ze goscie z Panasa nie pomysleli o tak podstawowej sprawie :fool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry